Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, eye_lip napisał:

Imo spodnie z takim wykończeniem od wewnątrz nie wyglądają estetycznie zawinięte, kolor skarpetek no i marynara z kamizelką jakoś mi nie grają. 

Kolor skarpetek jest chyba pod marynarkę dobrany, dla mnie OK.

Pasek to też nie jest wielkim problem moim zdaniem w zestawie casualowym (pewnie, że lepiej, gdyby nie wystawał, ale ujdzie, gorzej byłoby, gdyby wystawał też kawałek koszuli, ale tutaj tylko trochę widać ten pasek).

Natomiast przynajmniej u mnie wyświetla się to tak: spodnie czerwone, koszula bladoróżowa, krawat zielony, marynarka szara, kamizelka beżowa.

Zwykle jest tak (oczywiście bywają wyjątki), że jeden mocno wyróżniający się element należy równoważyć stonowaną resztą (taka rama dla obrazu). Tutaj masz wyróżniające się spodnie (wychodzą na pierwszy plan zdecydowanie), kamizelka też zwraca uwagę (wzorem), zielony krawat odcina się mocno na tle koszuli i reszty elementów zestawu. Czyli dużo się dzieje.

Poszczególne składowe zestawu rozpatrywane w parach to w większości dobre pomysły, np.:

- czerwone spodnie i szara marynarka super (ale wtedy koszula, krawat stonowane, np. biała/jasnoniebieska i granatowy, biała/jasnoniebieska i szary w odcieniu innym niż marynarka)

- szara marynarka i bladoróżowa koszula spoko (ale spodnie raczej nie czerwone, bo nieszczególnie z bladoróżową koszulą, prędzej granatowe, no i krawat nie zielony - z różową koszulą nie bardzo)

- szara marynarka i zielony krawat spoko (ale koszula wtedy biała/jasnoniebieska, bo zielony krawat z różową koszulą jak wyżej, nie bardzo).

Z powyższego wynika, że dwie pary : czerwone spodnie i różowa koszula; różowa koszula i zielony krawat.  osłabiają odbiór zestawu. Dodatkowo zestaw jest casualowy, a krawat wygląda na taki bez faktury czy innych atrybutów casualu.

Wprowadzenie kamizelki komplikuje sprawę, wydaje mi się, że beżowa nie bardzo do tych spodni, nie do tego krawata, nie do tej marynarki. A przynajmniej nie łącznie w takim zestawie. Jakby to poszło powiedzmy z granatowymi chino/jeansami i niebieską koszulą, byłoby inaczej.

Krótko: za dużo na raz.

W ogóle to mi też przypomina, że mam bordowe chino, których nie założyłem chyba ze 3 lata, bo po początkowym zachłyśnieciu kolorowymi spodniami łączonymi z koszulą i marynarką stwierdziłem, że to jest trying too much. Ale to pewnie starość.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony, do wszystkich uwag kolegów, dodałbym poluzowany krawat pod szyją, który jest za ciemny do całego zestawu. Czy do twarzy za ciemny - pozostanie to tajemnicą ;) Dodatkowo, posiada wzór w pasek, który nie łączy się z kratą kamizelki. 

Gdybym ja miał powyższe ubrania w swojej szafie, spróbował bym ubrać się w następujący sposób.

Powyższy zestaw, po zmianie krawata, skomponowałbym z kremowymi/białymi/jasno beżowymi spodniami z ciężkiej tkaniny bawełnianej jak sztruks lub z wełniana flanela. Krawat zaś powinien być w tonacji szarej/beżowej/jasno brązowej z wyraźną fakturą, lecz bez wzoru, melanż - tkanina wełna; len; jedwab. Oddajmy pierwszeństwo kamizelce w tym zestawie.

Chcąc zostawić np. bordowe chino z twillu, skupiłbym się na budowie zestawu opartego na koszuli OCBD - kolor błękit/róż; krawat w szerokie klubowe pasy jak w załączniku. Nie znajduję zaś wtedy miejsca na powyższą kamizelkę.

 

image.png

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuję za cenne uwagi. Jednak przy podejściu na "chłodno" i z perspektywy 3-ciej osoby widać, że jednak trochę przeholowałem. Sam stoję przy zestawach "powściągliwych", ale tu jednak coś mnie poniosło i jak widać - ciut za daleko to zaszło.

Na pierwsze zdjęcie został narzucony jakiś filtr kolorystyczny, który z pewnością nie pomaga, ale nie udało mi się tego odwrócić. Koszula w rzeczywistości to śnieżnobiały OCBD, kamizelka to mix beżu z wypłowiałą zielenią, zaś spodnie to nieco przygaszone bordo.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
36 minut temu, Sir Well Endowed napisał:

@phantom konsekwentnie od lat ten sam styl, w Twoim przypadku to już konserwatyzm. W dobrym znaczeniu!

Jaki materiał spodni? Wygląda bardzo ciekawie. Czy jest, lekko, prześwitujący?

W załączniku, ja ;]

Cześć, dzięki za miłe słowa. 
 

Spodnie to wełna z Suitsupply (chyba już niedostępne), model Duca - wysoki stan, dość szerokie, 2 zakładki. Materiał nieprześwitujący, z fakturą diagonalną - idealne do zestawów koordynowanych z dwu czy jednorzedowką:

IMG_6929.thumb.jpeg.abdf3d7caa0d817c5dd53c4b953cf298.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.