Skocz do zawartości

Czego eleganckiego "nigdy" byście nie założyli?


zaki

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie mokasyny niestety odpadają ze względów estetyczno-zdrowotnych. mam uszkodzone krążenie i czasami puchną mi nogi, co nie wygląda estetycznie niestety :( - muszę mieć buty wiązane.

jeśli chodzi o mnie to z kolei ja nie założyłbym czegoś różowego: koszula, krawat, marynarka, nie leży mi ten kolor i wygląda wg mnie czasami niepoważnie, tudzież zalatuje bikiniarstwem trochę (z całym szacunkiem dla bikiniarzy i ich wkładu w obalanie komuny i walkę o wolność ) albo jeszcze gorzej światem korporacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kapelusza typu panama.

faktycznie kapelusze (nie tylko panama) są nieco dziwnie postrzegane w naszym społeczeństwie, kiedyś starałem się dociec dlaczego? ale wnioski były tak niepokojące że zniechęciłem się do dalszych studiów :D

Jest to tym dziwniejsze, że jeszcze 30 lat temu kapelusze były na porządku dziennym. A co to były za wnioski?

Ps Kapelusz typu Panama jest na mojej liście, ale dopiero za kilka lat bo to jednak drogi dodatek

Te żeglarskie buty tylko na żaglówkę moim zdaniem, tudzież wypoczynek nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trawię zielonego koloru, odpycha mnie on. Nie mam w szafie ani jednej zielonej rzeczy, niczego - ani marynarki, ani spodni, ani koszuli, czy też paska, krawatu - nic. Ok, prócz szelek, które przysłali mi kiedyś jako gratis (ale ich nie noszę) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czółenka z kokardami są preferowanym obuwiem do stroju wieczorowego. Reszta to alternatywy. :) Bardzo mnie jednak smuci niektórych awersja do nich... Ale cóż, trudno. :)

Co do jednej z wypowiedzi zakiego, to nie zgodzę się ze wszystkim. Surduty czy tużurki owszem, ale cylindry, laseczki i plastrony były noszone w latach 30., ale do strojów formalnych (laseczki spotykało się też co prawda do nieformalnych :) ).

A swojej listy nie będę podawał, bo mieściłoby się w niej wiele standardowych rzeczy. :)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii przede wszystkim, ale nie - nie wszyscy noszą dziś wiedenki do fraka czy smokingu (to tego pierwszego uznaję tylko czółenka). Na tę chwilę przypominam sobie tylko Charlesa Ruperta Tsuo, znanego jako Cardcaptor Charlie na AAACF i Charlie Huang na The Fedora Lounge. Jestem jednak pewien, że także kilku innych użytkowników AAACF, TFL, a także The London Lounge używa czółenek do swoich strojów wieczorowych.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie odrzuca od muszki. Inni może w tym dobrze wyglądają, ja bym się czuł głupio.

Do kardigana usiłowałem się przekonać, ale kiepsko on na mnie wygląda, a na dodatek nie ma kieszeni na portfel i telefon.

Mokasynów też raczej nie lubię. Mam wprawdzie parę driving shoes, ale to tylko na sytuacje, kiedy nie chcę wkładać sandałów. Buty dla mnie muszą być sznurowane, inaczej mam jakąś irracjonalną obawę, że mi się zsuną ze stopy. Dlatego też nie kupiłbym nigdy monków - uważam, że sznurowadła to najlepszy sposób na regulację dopasowania buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś wytłumaczyć awersje do koloru różowego? wg mnie jest idealny do wszelkich szarości, sam mam kilka koszul

edit.

kapelusze - w naszym społeczeństwie odbierane są (zupełnie bezpodstawnie) jako bardzo formalne i kojarzące się z miniona epoką PRL oraz (termin z forum) "dziadkowoscią" ... podsumowując jeżeli nosisz kapelusz musisz być stary i to tak bardzo że idziesz na pogrzeb i bardzo prawdopodobne że na swój

osobiście jestem fanem kapeluszy jak w awatarze niezwykle zacna marka

będę zamawiał teraz panamę a nawet dwie - http://www.panamahatmall.com/panama_hat_home.php

bardzo umiarkowane ceny - jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt na priva (uprzedzam że należy się liczyć z cłem i podatkiem VAT, zakup poza UE - cena może być o ok. 30% wyższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gccg

mógłby mi ktoś wytłumaczyć awersje do koloru różowego? wg mnie jest idealny do wszelkich szarości, sam mam kilka koszul

edit.

kapelusze - w naszym społeczeństwie odbierane są (zupełnie bezpodstawnie) jako bardzo formalne i kojarzące się z miniona epoką PRL oraz (termin z forum) "dziadkowoscią" ... podsumowując jeżeli nosisz kapelusz musisz być stary i to tak bardzo że idziesz na pogrzeb i bardzo prawdopodobne że na swój

osobiście jestem fanem kapeluszy jak w awatarze niezwykle zacna marka

będę zamawiał teraz panamę a nawet dwie - http://www.panamahatmall.com/panama_hat_home.php

bardzo umiarkowane ceny - jeżeli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt na priva (uprzedzam że należy się liczyć z cłem i podatkiem VAT, zakup poza UE - cena może być o ok. 30% wyższa)

Zastanawiam sie, czy owo wrazenie nie jest zalezne od tego, jaki to kapelusz. Poza tym zakup kapelusza w Polsce to staraszliwie trudne przedsiewziecie ... wydaje mi sie wrecz "niewykonalne".

Z drugiej zas strony ... jezeli lubie kapelusze, to co moze mnie interesowac jak to ktos na ulicy odbiera? Ja tez nie przepadam za szaro-burymi podkoszulkami a jest ich na polskiej ulicy miliony letnia pora.

Moze wiesz cos moze na temat solidnosci Miller Hats? Wydaja mi sie one bardzo solidne i doskonalej jakosci. Ale czy tak jest w rzeczywistosci? Sa drozsze od Akubry, co nie oznacza, ze musza byc lepsze. Czy sa one porownywalne w jakim stopniu z Akubra?

Akubra zas ... dla mnie ...to prawdziwy "allrounder" - dobry na kazde warunki ... czy to upal czy tez deszcz czy snieg. Uzywam ich dwoch kapeluszy Adventurer i Aussie Gold i z obu jestem bardzo zadowolony!

viewtopic.php?f=1&t=181&hilit=kapelusze+kapelusz&start=10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony:

- wszelkie buty niewiazane/wkladane jak mokasyny, loafers, driving shoes etc.

- plaszcz do kostek

- wspomniany kolor zielony, zupelnie mi sie to nie komponuje z niczym, nie uzywam, nie mam, nie planuje

- fular

- mucha

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, czy owo wrazenie nie jest zalezne od tego, jaki to kapelusz. Poza tym zakup kapelusza w Polsce to staraszliwie trudne przedsiewziecie ... wydaje mi sie wrecz "niewykonalne".

Z drugiej zas strony ... jezeli lubie kapelusze, to co moze mnie interesowac jak to ktos na ulicy odbiera? Ja tez nie przepadam za szaro-burymi podkoszulkami a jest ich na polskiej ulicy miliony letnia pora.

Moze wiesz cos moze na temat solidnosci Miller Hats? Wydaja mi sie one bardzo solidne i doskonalej jakosci. Ale czy tak jest w rzeczywistosci? Sa drozsze od Akubry, co nie oznacza, ze musza byc lepsze. Czy sa one porownywalne w jakim stopniu z Akubra?

Akubra zas ... dla mnie ...to prawdziwy "allrounder" - dobry na kazde warunki ... czy to upal czy tez deszcz czy snieg. Uzywam ich dwoch kapeluszy Adventurer i Aussie Gold i z obu jestem bardzo zadowolony!

http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.p ... z&start=10

wydaje mi się że wrażenie to jest niezależne od modelu – to nakrycie głowy robi się bardzo egzotyczne w Polsce, temat odbioru społecznego poruszyłem nawiązując do moich wcześniejszych odpowiedzi w tym temacie (nigdy specjalnie nie przejmuje się odbiorem mojej osoby przez ulicę ... :D )

zakupy robię przez internet (na szczęście pomiar/rozmiar w przypadku kapelusza to niezbyt skomplikowana sprawa), wiem że to śmieszne ale odczuwam nieuzasadnioną przyjemność przy rozpakowaniu paczki mając świadomość że pokonała ponad 15 000 km :oops:

Miller Hats – niestety nie mam, ale mierzyłem u znajomego fedorę - bardzo dobre wykonanie i jak najbardziej pozytywne wrażenia (porównywalne z Akubra) niestety nie wiem co to za filc, kilka dni temu dokupiłem na wyjazd model AKUBRA TERRITORY - niezbyt elegancki (duży/"roboczy") ale idealny na wyjazdy kiedy spodziewamy się silnego słońca a większość czasu spędzamy na wolnym powietrzu (to już mój trzeci model tego kapelusza … dwa wcześniejsze zaginęły w akcji :) )

bardzo gustowna Twoja fedora - taki Indiana Jones :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie (bez specjalnego powodu, po prostu nie!):

- Tassel loafers (c....i, p.........i);

- Koszule w stylu Gordona Gekko;

- Deck shoes.

Trochę mniej zdecydowanie nie (trąci blichtrem, ale może bywać praktyczne):

- Spinka do krawata (tie clip);

- Szpilka do krawata (tie pin).

Przynajmniej na razie nie (wolę względną prostotę, ale gusta się zmieniają):

- Full brogues;

- Spectators.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko co jest odrzucone noszę lub nosiłem, kapelusz noszę pewnie już ze 20 lat albo i dłużej...

Nie założę, żadnej rzeczy z polaru i tych sportowych rzeczy z tworzyw sztucznych. Ale to inna kategoria....

Nie znoszę kapeluszy z malutkim rondem, kojarzą mi się z ubekami (nosili też takie skórzane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mniej zdecydowanie nie (trąci blichtrem, ale może bywać praktyczne):

- Spinka do krawata (tie clip);

- Szpilka do krawata (tie pin).

szpilka była elegancka w okresie "niewiązanych krawatów" a to już chwilę temu

spinka jest wynalazkiem amerykańskich wojskowych (względy czysto praktyczne), w kulturze europejskiej traktowana była/jest passé

A futro?

zależy z czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat :) Inaczej niż wszyscy chętnie zakładam fular wiosną i wczesną jesienią - uważam że to świetny dodatek, ubogacający męski strój, ale rozumiem, że można czuć się w nim nieswojo. Ja się czuję w nim znakomicie i zakładam chętnie, jeśli nie muszę być pod krawatem oraz gdy pogoda na to pozwala. Odbiór społeczny można przełamać (Ojciec chrzestny/ czarny charakter), jeśli dobierze się odpowiednio przyjazny kolor (sam się tego dopiero uczę...).

Równie chętnie noszę golfy - w kolorach jesieni (głównie brązy i beże) właśnie jesienią i wiosną - zakładam do marynarki lub cienkiej skórzanej kurtki. Bardzo lubię takie zestawy na chłodne dni, szczególnie gdy mogę sobie na nie pozwolić np. w soboty (nauczam języków obcych). W teatrze też dobrze to wygląda. Z ciekawości - dlaczego macie opory przed golfem?

Żywię natomiast dość niewytłumaczalną awersję do ażurowanych butów. Może dlatego że - uprzedzony - utożsamiam je z "dziadkowymi" butami (choć pewnie niesłusznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - dlaczego macie opory przed golfem?

Nie jest zdecydowanie na nie jesli chodzi o golfy, ale nie nosze z prostej przyczyny, sa srednio wygodne. To samo zreszta tyczy sie wszelakich nierozpinanych swetrow, w razie przegrzania ogranizmu nie ma opcji na szybka ochlode. Marynarke czy cardigan mozna zdjac dosc latwo, a w przypadku golfa mamy problem (sweter sprawia mniejsze problemy, ale noszenie dosc dopasowanych swetrow nie ulatwia wcale ich usuwania/ponownego nakladania, poza tym srednio to eleganckie moim zdaniem). Z drugiej jednak strony cienki kaszmirowy (lub mieszanka) golf (odpowiednio dopasowany) zawsze siedzi mi w glowie jesienia i zima:)

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem całkowitą awersję do koloru różowego, ale właśnie nabyłem pierwszą jasnoróżową koszulę z CT i jest świetna, do szarej marynarki pasuje wręcz idealnie. Natomiast nigdy nie ubiorę niczego żółtego czy pomarańczowego. Jeśli chodzi o zielony, to raczej wyłącznie spodnie.

Podobnie jak koledzy, ciężko mi z wsuwanymi butami. Albo są za duże, albo cisną, nigdy nie udało mi się dobrać odpowiednich.

Nie wiem natomiast czy ubrałbym dwurzędową marynarkę. Nigdy takie na sobie nie miałem, ale nie sądzę, żeby wyglądała na mnie dobrze, to chyba lepiej pasuje wyższym mężczyznom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.