Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co oznacza "100 % IWS" ? Kupiłem marynarkę Cadini w TKmaxx i na metce widnieje właśnie taki skrót. Dzięki za pomoc.

Spełnia standardy International Wool Secretariat, obecnie Woolmark Co. Prawdopodobnie marynarka jest w dużej części wełniania. Samo "WS" to skrót oznaczający kaszmir. Tutaj jednak nie ma zastosowania. Sprawdź czy na marynarce nie ma gdzieś poniższych oznaczeń:post-1-13658921463822_thumb.jpgpost-1-13658921463992_thumb.jpgpost-1-13658921464154_thumb.jpg

Odpowiednio:

100% Czystej Żywej Wełny

Bogata Mieszanka Wełniana min. 50% wełny

Mieszanka Wełniana min. 30%, max. 50% wełny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Kiedyś padło już to pytanie, ale nie mogę teraz znaleźć.

Co oznacza dodatek litery L w takim rozmiarze 182/100, 50 L (chodzi o marynarkę Lantiera) - 50 bez L będzie troszeczkę mniejsza czy jak? :?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na zaproszeniu jest napisane samo "black tie" albo ewentualnie "black tie required" albo coś w podobnym stylu, to wówczas obowiązkowy jest smoking. Natomiast jeżeli jest napisane "black tie optional", to można założyć garnitur - ciemny, ale najlepiej nie czarny. ;) Nigdy nie wolno zakładać czarnego garnituru, aby naśladować smoking.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię - nie należy udawać smokingu, jeżeli się go nie ma. :) Możesz założyć muszkę do garnituru na okazję "smokingową" pod warunkiem, że nie będzie to wyłącznie naśladowanie stroju wieczorowego, tj. nosisz muszkę także w innych sytuacjach.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... że niby L = long , a nie large ? :) ...

... a druga miała S (czyli moim zdaniem short) i była krótsza i miała krótsze rękawy, ...

Numeracja UK poza tym, że jest -10 w stosunku do numeracji europejskiej (42UK=52EU, 44=54EU itd.) może mieć dodatkowe oznaczenia: (S)hort, ®egular i (L)ong. Ich interpretacja jest taka, jaką podali Nereusz i Sain Benji.

P.S. Dobry wieczór - miło mi jest przywitać wszystkich swoim pierwszym postem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że L itp. również dotyczą również numeracji europejskiej.

Hmmm, a czy europejskim odpowiednikiem wariantu R nie są numery z serii 4x/5x (standardowa sylwetka), odpowiednikiem S numery z serii 2x (niższe/grubsze) a wariantowi L odpowiada seria 1xx (wyższe/szczuplejsze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciężko dopasować jest kolor materiału potrzebnego do dorobienia kamizelki do garnituru 2-częściowego? Chciałbym to zrobić dla kilku garniturów z gładkiej wełny jednolitej kolorystycznie. Mojej wątpliwości dotyczą ew. różnic kolorystycznych po zestawieniu całości. Zatem, czy dobranie jest równie trudne np. jak dobór lakieru do malowania elementów samochodu (nawet niewielkie różnice są widoczne), czy jakoś to wychodzi? Kupno kamizelek wyraźnie odmiennych kolorystycznie jest rozwiązaniem poślednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię - nie należy udawać smokingu, jeżeli się go nie ma. :) Możesz założyć muszkę do garnituru na okazję "smokingową" pod warunkiem, że nie będzie to wyłącznie naśladowanie stroju wieczorowego, tj. nosisz muszkę także w innych sytuacjach.

Na niedawnym weselu przyjaciół miałem granatowy garnitur, czarną muchę i lakierki. Pan Młody bardzo prosił, żeby raczej nie pojawiać się w smokingach :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ciężko dopasować jest kolor materiału potrzebnego do dorobienia kamizelki do garnituru 2-częściowego? Chciałbym to zrobić dla kilku garniturów z gładkiej wełny jednolitej kolorystycznie. Mojej wątpliwości dotyczą ew. różnic kolorystycznych po zestawieniu całości. Zatem, czy dobranie jest równie trudne np. jak dobór lakieru do malowania elementów samochodu (nawet niewielkie różnice są widoczne), czy jakoś to wychodzi? Kupno kamizelek wyraźnie odmiennych kolorystycznie jest rozwiązaniem poślednim.

Nie jestem może ekspertem w tej dziedzinie, ale czytuję The Fedora Lounge, gdzie można spotkać entuzjastów garniturów vintage. Pytania z reguły dotyczą dopasowywania spodni do marynarki, ale w tym wypadku jest podobnie - bardzo trudno, albo raczej niemożliwie trudno będzie znaleźć kamizelkę i resztę garnituru w identycznym odcieniu, a różnicę raczej widać. W takim wypadku chyba lepiej będzie kupić, mówiąc z angielska, "odd waistcoat" - nie wiem, czemu miałaby ona być rozwiązaniem poślednim (mnie nawet wydaje się lepszym :) ), chyba, że po prostu wolisz estetykę garnituru całkowicie jednokolorowego.

Na niedawnym weselu przyjaciół miałem granatowy garnitur, czarną muchę i lakierki. Pan Młody bardzo prosił, żeby raczej nie pojawiać się w smokingach :)

To już za dużo naśladowania, według mnie. Zmieniłbym muszkę na nie-czarną, już wtedy byłoby lepiej. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bardzo trudno, albo raczej niemożliwie trudno będzie znaleźć kamizelkę i resztę garnituru w identycznym odcieniu, a różnicę raczej widać. W takim wypadku chyba lepiej będzie kupić, mówiąc z angielska, "odd waistcoat" ...

Dlatego planowałem kupić materiał i uszyć kamizelki. Zakładałem, że w przypadku sprzedawcy dysponującego próbnikami ułożonymi odcieniami uda się dobrać odpowiedni.

Pytanie zatem w jaki sposób zestawienie garnituru z odmienną kamizelką wpływa na jego oficjalność? Jak jest w przypadku założenia bezrękawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezrękawnik, jak każdy inny sweter obniża formalność garnituru (tzn. zestaw ma taką samą formalność jak garnitur bez kamizelki). Kontrastująca kamizelka (w odpowiednich kolorach, patrz - kamizelka do żakietu) upodabnia zestaw do tegoż żakietu, czym zwiększa jego formalność, niezbyt co prawda znacznie. Jest ona jednak o wiele bardziej "dandy" niż zwykła, w kolorze reszty garnituru. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Środowe wyjście do Opery, Teatr Wielki, brak wieczorowego stroju?!

Pytanie brzmi. Co ubrać?

Myślałem o marynarce klubowej + jaśniejsze spodnie. Z góry zakładam, że znam opinie forumowych purystów w tym temacie:-)

Pozdrawiam,

M

Bez obrazy, ale czy to znaczy, że nie masz garnituru?

re up: Widzę, Caporegime, że mieliśmy takie samo spostrzeżenie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i nie mam:-)

Mam jeden jasno-szary prince of wales, jeden szary dwurzędowy, również prince of wales , oraz jeden granatowy typowo, letni również w kratkę:-)

Niestety, wszystkie ciemne garnitury, gładkie które posiadam były kupowane w fazie przejściowej są za duże. Jako, że nie mam potrzeby noszenia garniturów na co dzień zaniedbałem tą sprawę i efekty są jakie są;-) Pomijając fakt, że jak najszybciej muszę tą lukę wypełnić.

Mam ciemno-granatową dwurzędową marynarkę klubową

Dołączona grafika

Do tego szare spodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.