Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciał bym sobie uszyć spodnie typu chino. Jestem zniesmaczony jakością spodni dostępnych w sklepach na pierwszy i może drugi rzut oka wyglądają OK, jednak po dwóch trzech praniach nadają się jedynie na szmatę do podłogi.

Druga sprawa to moja nie idealna figura nad którą cały czas pracuję(-17 kg). Wracając do tematu mam kilka pytań:

1.Gdzie można uszyć takie spodnie w Warszawie.

2. Jakie materiały są warte uwagi a czego nie polecacie. 

3. Może ktoś z was szył takie spodnie i może podzielić się foto.

 

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pisząc chino masz na myśli krój czy też bawełniane spodnie o takim kroju dostępne w wielu sieciach handlowych.

Witam,

chciał bym sobie uszyć spodnie typu chino. Jestem zniesmaczony jakością spodni dostępnych w sklepach na pierwszy i może drugi rzut oka wyglądają OK, jednak po dwóch trzech praniach nadają się jedynie na szmatę do podłogi.

Druga sprawa to moja nie idealna figura nad którą cały czas pracuję(-17 kg). Wracając do tematu mam kilka pytań:

1.Gdzie można uszyć takie spodnie w Warszawie.

2. Jakie materiały są warte uwagi a czego nie polecacie. 

3. Może ktoś z was szył takie spodnie i może podzielić się foto.

 

Pozdrawiam

P.

 

A w szczegółach:

ad 1. poszperaj w przewodniku http://forum.butwbutonierce.pl/forum/4-przewodnik-miejski/ są różne opcje cenowe.

ad 2. to zależy od odpowiedzi na pytanie na samej górze oraz np. od pory roku na jaką mają być te spodnie. Poza tym czy mają być bardziej eleganckie czy mniej?

ad 3. zarówno szyłem jak i asystowałem przy szyciu ale się nie podzielę foto  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pisząc chino masz na myśli krój czy też bawełniane spodnie o takim kroju dostępne w wielu sieciach handlowych.

 

A w szczegółach:

ad 1. poszperaj w przewodniku http://forum.butwbutonierce.pl/forum/4-przewodnik-miejski/ są różne opcje cenowe.

ad 2. to zależy od odpowiedzi na pytanie na samej górze oraz np. od pory roku na jaką mają być te spodnie. Poza tym czy mają być bardziej eleganckie czy mniej?

ad 3. zarówno szyłem jak i asystowałem przy szyciu ale się nie podzielę foto  :P

Mam na myśli spodnie bawełniane o takim kroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu krawców z przewodnika ma próbniki, w tym z bawełną. Bawełna może mieć różny charakter np. moleskin, grubszy, ciepły materiał może być ciekawym wyborem na zimę. Cieńsze materiały są lepsze na sezon wiosenny. Poza tym otworzyłbym się na inne materiały pozostawiając chinosowy krój: mieszanki bawełny z lnem, len, len z innymi dodatkami mogą być ciekawą opcją na lato, szare, flanelowe (na wszelki wypadek dodam wełniane) odd-trousers należą do klasycznego kanonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy głównie od ilości materiału zostawionego na zapas. Obecnie nie jest tego dużo i jeśli można coś poszerzyć, to nieznacznie. Ponadto, poprzednie szwy nie będą widoczne wyłącznie na wełnie dobrej jakości; jeśli to inny materiał albo mieszanka, może zostać ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacjami na metce jest to czysta wełna. Sprawdziłem palcami przez podszewkę i z tego co udało mi się wyczuć, to nadwyżki materiału jest po około 1cm (szwy boczne i centralny na plecach), Przypuszczam, że po 2-3mm na każdym z nich będzie trzeba zachować na potrzeby nowego szwu, ale mam nadzieję, że wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przypuszczam, że po 2-3mm na każdym z nich będzie trzeba zachować na potrzeby nowego szwu, ale mam nadzieję, że wystarczy :)

2-3mm na potrzeby nowego szwu to bardzo mało. Materiał może się strzępić, tym bardziej, że w przypadku wnętrza marynarki, brzegów się raczej nie obrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że przez kieszenie też przechodzą szwy których wcześniej nie zauważyłem :)

 

Czyli łącznie szwów jest pięć… mam nadzieję, że da się ugrać te 2-3cm, a jeśli nie, to mi pozostanie ugrać te 2-3kg…

O przednich zaszewkach można raczej od razu zapomnieć, bo się je przecina, aby zapobiec zgrubieniom na materiale. ;)

 

 

czy da sie dorobic brustasze w plaszczu, ktory jej nie ma? nie mowie o nieprzecietej kieszonce, ale o gladkim materiale na piersi. Jest to mozliwe bez dodatkowej ilosci materialu?

Jeśli nie ma zapasowej ilości materiału, to niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowe boat shoes do granatowego bawełnianego gajerka (bo to taki właśnie bardziej gajerek, niż garnitur; pewnie dlatego, że leży idealnie na mojej drobnej sylwetce, a spodnie to prawie że rurki)? Idealne byłyby jakieś tassel loafers, ale w tej chwili nie mam możliwości ich kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobne, acz kluczowe pytanie. Mam krawcową która kilka razy zwężała mi spodnie, z usług jestem zadowolony - ale czy do wprowadzenia zmian do wspomnianej marynarki potrzeba kogoś z doświadczeniem w tej materii, czy każdy dobry krawiec sobie z tym poradzi? Nie chciałbym, aby efektem były jakieś dysproporcje, zmarszczki, lub inne rażące uchybienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.