Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. Dobrze więc, że zapytałem ;) jutro planowałem się tam udać. Wyboru niestety wielkiego nie mam, polecono mi jeszcze tylko krawcową ze sklepu Vistula - to chyba jest referencją samo w sobie, ale nie mam pewności. Może ktoś jakimś cudem zna dobrego krawca w Koszalinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości sklepów z paskami i zrobić u niejednego rzemieślnika. Jakieś konkrety, ma być jakiś specjalny?

xkoziol właśnie niestety w sklepach, w których byłem mieli tylko mające 3 cm lub więcej, ale dzięki za wspomnienie o rzemieślnikach, sam wcześniej o tym nie pomyślałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układają się różnie, bo materiał pracuje, gdy się ruszasz - to normalne :)

 

Długość jest ok, jeśli to jedyne załamanie z przodu. Nogawka jest na tyle wąska, że z tyłu tak czy inaczej musi się robić fałda.

 

Dzięki. Czy jest sens wydłużyć delikatnie (o jakiś centymetr) prawą nogawkę, tak żeby zakrywała większą część cholewki? Mam trochę dłuższą prawą nogę.

 

EDIT: I jestem perfekcjonistą. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest dobrze, ale, jeśli to jest dla Ciebie problem, to wydłuż. Prosta i niedroga operacja.

 

I pamiętaj, że idealnie wyglądające nogawki na zdjęciach modeli zostały albo specjalnie przygotowane (upięte, podciągnięte), albo podretuszowane graficznie. Czasami, oglądając nienaganne i mocno dopasowane linie nogawki, mam wątpliwość, czy w takich spodniach da się usiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kapeluszowo - Skoczowe. Czy Wy też macie problemy ze skontaktowaniem się z firmą WIT? Od kilku dni nie mogę się do nich dodzwonić.

Chcę kupić od nich Panamę Fedora. Jednak mają kilka modeli i nie wszystkie opisane w sposób zadowalający.

Modele które mnie interesują to: 1. http://www.witleather.pl/175,kapelusz-panama-fedora-bianco.html,

2 http://www.witleather.pl/257,kapelusz-panama-klasyczny.html

i jeszcze nie Fedora: 3 http://www.witleather.pl/258,kapelusz-panama-klasyczny-01-13.html
Jeśli nie macie nic przeciwko to poradzę się was co do doboru modelu. (to drugie krótkie pytanie ;)) Mianowice, w pierwszym kapeluszu nie podano wysokości korony i szerokości ronda. Nie ma też informacji, z czego wykonany jest potnik. W drugim jest nieco więcej opisu ale nie nazwali go Fedora choć na moje oko właśnie nią jest. I szczerze mówiąc wykonany jest (tak jak i ten pierwszy) z tego samego surowca. Nie wiem, czym się różnią, bo fason, jak i gęstość splotów, wydają się takie same. A cena, różni się o 20 zł. Co do szerokości ronda, to da się policzyć "słoje". Ale inna perspektywa i jakość zdjęcia sprawia, że to chyba nie najlepsza metoda. Może ktoś z Was ma któryś z tych modeli i może podpowiedzieć, czym się różnią.

Dobieram do wzrostu 183. Sylwetka szczupła. ca%25C5%2582o%25C5%259B%25C4%2587%25202.

Sporo już doczytałem (stąd Fedora lub ten ostatni z opadającym tyłem ronda) ale nie chcę popełnić błędu.

 

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są na urlopie. Kupowałem kapelusz jakiś czas temu od nich i poza tym że musiałem dłuższą chwilę czekać na dostawę to jestem zadowolony. Tak jak napisałem na blogu Romana: "nie wiem tylko czy oni go produkują czy też sprzedają inne pod własną marką (np. w sklepie Witleather w Skoczowie kapeluszy nie było)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje pewnego rodzaju podział na węzły formalne i nieformalne, jest to jednak podział raczej płynny.

 

Węzły formalne to na przykład windsor, a za nieformalny uważany jest four in hand. Chodzi tutaj głównie o symetryczność.

Podział ten jednak jest tylko teoretyczny i nie ma wielkiego znaczenia w praktyce, jednakże o ile four in hand można stosować na okazje formalne, o tyle windsor na okazje nieformalne pasuje już średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odważyłem się na mój pierwszy post po 3 tygodniach przeglądania forum. Mam nadzieję, że nie będę krytykowany za ignorancję. W myśl zasady, " nie ma głupich pytań"

 

Czy można skrócić rękaw marynarki o jakieś 2 centymetry ? Zaburzy to konstrukcję marynarki ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Simao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rozważam zakup poniższej marynarki:

 

http://eu.suitsupply.com/jackets/jacket-navy-plain-havana-c540/C540,en,pd.html?start=22&cgid=Jackets&pmin=1&prefn1=collection&prefv1=Spring%2fSummer

 

Pomijając kwestię długości odnoszę wrażenie (być może subiektywne), że górny guzik jest zlokalizowany podejrzanie wysoko, widać to szczególnie na filmiku. Prosiłbym o waszą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.