Skocz do zawartości

Trzewiki (Boots), obuwie zimowe - zdjęcia, komentarze, kupno


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Eye_lip, Simon, też postanowiłem w lecie kupic trzewiki, które zamierzam nosic w zimie. Na mojej liście też są te dwa modele Herring (zatem dzięki Immune za radę, choc Keswick wciąż siedzi mi w głowie :)), poza tym Sanders Cheltenham oraz Loake Bedale. Zastanawiam się też nad podeszwą - wszystkie one mają inną od dainite, V po commando - zimy nie są w ostatnich latach straszne, ale trochę śniegu może byc.

Jak sądzicie która podeszwa byłaby najlepsza na zimę w mieście? Czy któraś z ww. jest wyjątkowo niepraktyczna w zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam takie pytanie, czy trzewiki powinny być z wkładem ocieplającym w postaci takiego futerka wewnątrz, czy też takie buty ociepla się w inny sposób, np jakimś wkładem między dwoma płatami skóry, a futerko jest faux pas?

Chciałbym się skromnie przypomnieć z tym pytaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam takie pytanie, czy trzewiki powinny być z wkładem ocieplającym w postaci takiego futerka wewnątrz, czy też takie buty ociepla się w inny sposób, np jakimś wkładem między dwoma płatami skóry, a futerko jest faux pas?

Chciałbym się skromnie przypomnieć z tym pytaniem ;)

Jak dla mnie, to ważniejsze od faux pas jest to żebyś się czuł komfortowo i ciepło w butach. Futerka i tak nie widać, więc jeśli jesteś zmarzluchem to dlaczego nie? Wydaje mi się, że czasem chcemy za bardzo kombinować, żeby było elegancko. A od elegancji ważniejsze jest nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się Simon, że Capo chodziło o coś innego. Nie pytał się on o to czy warto poświęcić komfort na rzecz wyglądu butów tylko jakie rozwiązania są zazwyczaj stosowane do ocieplenia klasycznych zimowych trzewików. Wbrew temu co się ogólnie sądzi, nie każdy trzewik musi mieć podpinkę lub dodatkowo ocieploną futrówkę z warstwy kożuchu. Np. C&J stosuje specjalną podwójną wyściółkę z dwoiny świńskiej, wyłożonej na wierzchu safianem w celu zwiększenia sprężystości wierzchniej warstwy.

Jeżeli chciałbyś szyć trzewiki u Duranca to z ociepleniem cholewki może być problem. Przede wszystkim problemem są materiały. Myślę, że trzeba by je było panu Ryszardowi dostarczyć na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie myślicie o takich butach: http://www.bexley.com/Bexley/shoe-Enfie ... rrer=14078 ?

Cena znośna, bo 100 euro z hakiem, tylko się zastanawiam jak z jakością? ;)

Jak dla mnie to maja zaburzone proporcje - cos z nimi nie tak.

Huh, w ogóle bexley z niezaburzonymi proporcjami to jest trochę jak yeti :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Dzięki za odpowiedzi, chętnie jednak usłyszałbym czy w kontekście ich jakości są warte 100 euro.

Będę oczywiście wdzięczny za linki do podobnych butów (tylko bez ażurowań ;) ) w okolicach tego pułapu cenowego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w kontekście ich jakości są warte 100 euro.

Dla mnie jakosc to nie tylko wykonanie, ale tez wyglad, wiec wiele nie poradze.

Jesli cos nie kreci mnie wizualnie, to nie zastanawiam sie czy moge w tym przejsc milion kilometrow, chyba ze szukam butow do wycieczek gorskich, ale to juz sa osobiste preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam sztyblety ze skórzaną podeszwą, są nieocieplane. W zimie niestety się nie sprawdzają: jest w nich zimno, ponadto są strasznie śliskie. Proszę wziąć pod uwagę również to, że polskie ulice bardzo często posypywane są solą, a ta szybko zniszczy skórzaną podeszwę. Moim zdaniem więc, na polską zimę nadają się buty jedynie na gumie.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Czy któryś z panów orientuje się, gdzie (marki/sklepy/www) można znaleźć sztyblety na zimę w rozmiarze 12UK? wszystkie które znalazłem (wujka google już pytałem i trochę stron przejrzałem :( ) miały po bokach paski z elastycznego materiału "gumko-podobnego", a obawiam się, że taka wentylacja zimą to może być aż nadto.

Pozdrawiam, Yukon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków (albo w ogóle:D nie wiem, nie znam się, poczekam na zdanie eksperta), czasem spotykałem się z takimi które były wsuwane całe skórzane, bądź skórzane wiązane. Zastanawia mnie jednak jak te paski mają się do zimowego błota po kostki i soli wysypywanej na chodniki, o temperaturze już nawet nie wspominam.

Pozdrawiam, Yukon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dr, sztyblety = Chelsea boots i ich cechą immanentną są wstawki z elastycznego materiału. Myślę że powinieneś raczej poszukać chukka boots - sam planuję je nabyć na późną jesień/zimę, np. coś podobnego do tych ale na commando sole: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?selectedColourID=1853&brandID=7&catID=20&shoeID=3418&selectedSizeID=0&selectedFitID=0

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W kwestii trzewików:

http://www.zonkeyboot.com/

Rozmawiałem wczoraj z Alexandrą i od przyszłego roku powinien być sklep internetowy. Can't wait.. :roll:

Zonkey Boot is an Austrian designer brand created by Michael Rollig, the founder of Saint Crispin's, and his partner Alexandra Diaconu.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ nie mogę znaleźć odpowiednich trzewików z gumową podeszwą, wymyśliłem że kupię upatrzony model z podwójną skórzaną podeszwą. Czy pod dodaniu commando sole przez szewca, będę mógł chodzić w takich butach bezproblemowo po deszczu/śniegu?

http://www.pediwear.co.uk/grenson/products/4320.php

lub

http://www.accentclothing.com/mens/bran ... y-boot-tan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.