Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

:shock:  

Ale ta 'tylko góra' to w zasadzie wszystkie elementy konstrukcji marynarki; właśnie ta 'reszta' jest do ogarnięcia przez 'osiedlową krawcową'...

 

...Wracając do pytania @Victor - marynarka jest wyraźnie za duża w ramionach i jej przeróbka jest ekonomicznie nieuzasadniona (zbyt dużo roboty bez gwarancji osiągnięcia oczekiwanego efektu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pomysł, aby zwęzić ramiona (na całej długości, mam szczupłe ręce i trochę tam za dużo materiału) + wytaliować, a barki sobie darować. Z ciekawości przejdę się do pana Kuci w Krakowie i zapytam czy da się tutaj coś jeszcze uratować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wołów roboczych do pracy i na nie do końca formalne spotkania, czy któraś z tych marynarek pasuje do jeansów, chinosów lub materiałowych spodni?
http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-71227
http://vistula.pl/marynarki/marynarka,id-71605

Moim faworytem jest ta pierwsza, ale nie do końca przekonuje mnie ten mikrowzór :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TKMaxx w marynarkach panuje ostatnio festyn osobliwości... przez ostatni rok trafiłem jedną marynarkę, którą było warto wziąć do ręki (bodajże Tombolini). Zatem trudno jest dokonać tam zakupu, jeśli się potrzebuje "tu i teraz". W obecnej sytuacji na rynku, chcąc kupić od ręki nieformalną marynarkę, lepiej jest wybrać garnitur SuSu poniżej 300€, który daje sensowną opcję rozkompletowania (Hudson, Havana) - oczywiście, jeśli dopasujemy rozmiar lub kupić MD (najlepiej na allegro - mniej lepiej w salonie). 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory nie kupiłem nic lepszego od Marynarki Barutti z Tkmaxx . Kosztowała całe 100 zł a wygląda jak Havana SS . Mi rozmiarówka Lantier/ Vistula w tym momencie nie pasuje , jak ramiona ok , to za wąsko w talii , jak w talii ok to za szerokie ramiona . Pobiegam jeszcze z pół roku ,może SS będzie dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TKMaxx można znaleźć marynarkę, a nie pójść i kupić. Zrealizowałem i ja dwa/trzy takie zakupy, ale to wyłącznie łut szczęścia. Zresztą, nie o rozmiarówkę tu chodzi, a o fason - te z linków są bardzo takie sobie jako dodatek do jeansów i chino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym je sobie odpuścił. Bardzo wysoko wszyte guziki i głęboko wszyte rękawy. Druga mi się jednak bardziej podoba.

 

ps. straszne stylizacje ma vistula.

 

Rzeczywiście, stylizacje z tymi dwiema marynarkami straszne.

Szara w towarzystwie koszmarnego krawata, porywających gaci - ale za to niebieskie podeszwy butów pięknie komponują się z koszulą i niebieskim wzorem poszetki - szacun ;)

A granatowa opisana jako formalna, a na zdjęciu bez krawata i z czerwonymi chino. Ja jestem ciekawy, czy jakiś szef u nich kontroluje jakość tych stylizacji na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię (nie w cenę, tylko w porównanie z Havaną).

Niedługo pewnie zorganizuję spotkanie forumowe w Łodzi - zapraszam, przyjdę w marynarce Barutti z TK; mogę też wziąć ze sobą Benvenuto kupioną tamże, obie bez konstrukcji. Sorry, ale jak porównywać, to na żywo a nie przez palantir, pardon, zdjęcia na forum. A Havana z SS (mam i lubię) to nie szczyt krawiectwa męskiego, żeby nic z TK nie mogło do ich poziomu doskoczyć.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69: tu chyba chodzi o porównanie, że "wygląda" jak Havana. Barutti, czy Benevenuto mają udane modele, ale czy krój (choćby wykrój nakładanych kieszeni i brustaszy, wszycie ramion) i użyte materiały (oznaczeni producenci) nawiązują do SuSu? Pomijając kwestię samego wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tych dwóch o których piszę tak; mam jeszcze trzecią Cadini z TK wartą wzmianki (VBC), ale ta ma trochę angielskie ramiona.

I nie piszmy proszę "nawiązują" do SS, bo to nie firma z Savile Row, tylko chińsko - holenderski producent z dobrym marketingiem (podkreślam, mam i lubię);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz @mosze napisze, że linia ramion niewłaściwa, a ktoś inny, że rękawy za długie i za szerokie i przydałoby się wytaliować, i pozamiatane;-)

Można dobrze wyglądać w Barruti i Bytomiu, źle w SS i Brioni (to ostatnie udowodnił parę tygodni temu jeden z Kolegów). Chodzi mi o dwie rzeczy: a. nie przyjmujmy aksjomatów, że SS czy cokolwiek innego będzie zawsze lepsze od czegoś z TK czy SH; b. nie weryfikujmy jakości krawiectwa na podstawie, z całym szacunkiem, niedoświetlonych, nieostrych zdjęć z przymierzalni czy firmowej toalety i nie wypowiadajmy się o dopasowaniu ramion na podstawie ww z jedną ręką wyciągniętą do przodu po selfie, a drugą napiętą celem złapania równowagi.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubo69: mam kilkanaście produktów SuSu i w kategorii marynarki/garnitury nie widziałem w TK przez ostatnie 5-8 lat produktów w tej kategorii jakościowej (krój, wykonanie, tkaniny)- organoleptycznie, bez ideologii, czy gloryfikacji SuSu. Generalnie w polskich sklepach też trudno spotkać, ale to już było wałkowane. Dopasowanie do nosiciela pomińmy, bo to tak jak napisałeś nie zawsze zależy od produktu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz @mosze napisze, że linia ramion niewłaściwa, a ktoś inny, że rękawy za długie i za szerokie i przydałoby się wytaliować, i pozamiatane;-)

Można dobrze wyglądać w Barruti i Bytomiu, źle w SS i Brioni (to ostatnie udowodnił parę tygodni temu jeden z Kolegów). Chodzi mi o dwie rzeczy: a. nie przyjmujmy aksjomatów, że SS czy cokolwiek innego będzie zawsze lepsze od czegoś z TK czy SH; b. nie weryfikujmy jakości krawiectwa na podstawie, z całym szacunkiem, niedoświetlonych, nieostrych zdjęć z przymierzalni czy firmowej toalety i nie wypowiadajmy się o dopasowaniu ramion na podstawie ww z jedną ręką wyciągniętą do przodu po selfie, a drugą napiętą celem złapania równowagi.

Racja. Niestety zbyt często tutaj się krytykuje coś za materiał albo dlatego że nie ma guzika na pępku, albo coś innego, a zapominamy o najważniejszym - każdy jest inny. I na jednym Vistula za 400zł może leżeć o niebo lepiej niż SUSU za 1200. Czasem zbyt techniczne to forum jest. Cześć drogich butów które są odpowiednim wątku prezentowane - przynajmniej na zdjęciach - w ogóle nie wygląda na to ile właściciel za nie zapłacił, ale nosi "bo firma, bo brogsy się nosi do jeansów" itd. Niektóre wyglądają obłędnie, ale niektóre, no, naprawdę, daleko od Kazara / GR nie stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin: no ja też tam Lobbów przez 5-8 lat nie widziałem:-) A Tombolini o której wspominałeś parę postów wyżej była w niższej kategorii jakościowej niż Havana? Mr Vintage kupił tam marynarkę bodajże Lubiam. W Londynie zdarzają się (w nieciekawych kolorach i rozmiarach i często do bólu klasyczne) rzeczy z bardzo wysokich półek.

SS ma też różne linie i panuje powszechne przekonanie, że marynarki i garnitury stamtąd są generalnie "warte" dwa razy więcej niż kosztują (co jest zapewne z ekonomicznego punktu widzenia niemożliwe). Jeżeli Jort czy LaSpalla kosztują ~3K zł, to posługując się tym przelicznikiem, w TK powinniśmy szukać garniturów w cenie wyjściowej 6K, co zapewne jest nierealne (ale nie logicznie niemożliwe). Jednak Havana to linia niska lub średnia. Moje najtańsze Lazio jest fajne i sensownie wycenione, ale daj mi pół roku, znajdę w TK coś ciekawszego i tańszego. Oczywiście mówimy tu o innych potrzebach, bo jak - o ile mnie pamięć nie myli - sam trafnie ująłeś, w TK się nie idzie po konkretną rzecz, tylko upolować coś - taka retail therapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... ta marynarka Tombolini wygladała poprawnie, bez szału (bawełna, bez konstrukcji, sportowy krój). Ja piszę tylko o własnych doświadczeniach. Szukam rzeczy lepszych niż mam i na chwilę obecną trudno mi ustrzelić. Natomiast patrząc na masę koszmarnych produktów, to te pojedyncze "strzały" dają jedynie nadzieję. I w sumie ma to swój urok :-) Jednocześnie każdemu życzę znalezienia rzeczy lepszych od SuSu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Niestety zbyt często tutaj się krytykuje coś za materiał albo dlatego że nie ma guzika na pępku, albo coś innego, a zapominamy o najważniejszym - każdy jest inny. I na jednym Vistula za 400zł może leżeć o niebo lepiej niż SUSU za 1200. Czasem zbyt techniczne to forum jest. 

 

To akurat nieprawda. Niewłaściwą wysokość guzika, czy złą długość marynarki, można śmiało krytykować. To nie są niuanse techniczne, tylko cechy charakterystyczne całych linii produktów, które są promowane w imię "bycia nowoczesnym", a które sprawiają, że wygląda się w nich marnie. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.