Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Marynarka leży źle w ramionach (chyba jest za szeroka) i odstaje przy kołnierzu (chyba), rękawy są za długie, spodnie są za długie (obie pary), brakuje poszetki. Nadto, jeśli chcesz założyć kamizelkę z trzyczęściowego garnituru, to obowiązkowo ze spodniami, bo jeśli marynarka i kamizelka są z jednego garnituru, a spodnie nie, to wygląda to tak, jakby ktoś Cię przeciął na pół i skleił z kimś innym. Do obu zestawów raczej brązowe buty (do tego z białymi spodniami na pewno), zwłaszcza jeśli nie chcesz zakładać krawata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., bo jeśli marynarka i kamizelka są z jednego garnituru, a spodnie nie, to wygląda to tak, jakby ktoś Cię przeciął na pół i skleił z kimś innym....

przesada :-) widziałem sporo fajnych zestawień tego typu, sam czasami stosuję (zimowe flanele, przy niskim kontraście góra/dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceńcie proszę poniższy garnitur pod kątem przeróbek, na co zwrócić uwagę krawcowi. Własnie przyszedł do mnie, to Lazio SS.

Z tego co widzę, to z przodu jest dosyć poprawnie, rękawy raczej właściwej długości są, sylwetka przedzielona jest na pól.

 

Z tyłu materiał układa się niedobrze, do tego fałda poznańska, spodnie również do skrócenia. Uważacie, żeby wytaliować trochę bardziej?

 

Jakieś jeszcze uwagi, czy przeróbka będzie bardzo trudna, czy opłacalna?

post-5455-0-21456500-1455976557_thumb.pn

post-5455-0-15130000-1455976624_thumb.pn

post-5455-0-99375800-1455976666_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pochyliłem się nad marynarkami sportowymi. Mam ogromny dylemat bowiem im więcej czytam, tym mniej wiem. Rzekomo niewskazane są sztuczne tworzywa. Niemniej co jeśli marynarka jest modna, fajna, twarzowa i w znacznej większości zawiera poliester, czy należy ją odrzucić?

Również interesuje mnie jak odbierzecie mężczyznę ubranego w marynarkę składającą się w dużej mierze z tworzywa sztucznego. Czy jeśli taki ciuch zawierałby 70 procent poliestru, lecz modnie się prezentował i co ważniejsze był twarzowy, to czy takie ubranie jest okej?

Mam też inne pytanie. Zamówiłem na zalando marynarkę sportową choć mam co do niej pewne wątpliwości. Wyczytałem na niemieckiej stronie sklepu różne komentarze. W niektórych Niemcy mocno chwalą wygląd owego artykułu, lecz inni twierdzą że marynarka jest niemodna.

Moglibyście rzucić okiem na zdjęcia i napisać co o niej sądzicie?

 

K4422BA02-K11@18.jpg

 

K4422BA02-K11@17.jpg

 

 

Poza tym zastanawiam się nad tą niebieską i czarną? Składają się z większości poliestru

2c_485x640.jpg
72_485x640.jpg
f2_485x640.jpg
95_485x640.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ta, którą kupiłeś jest dość kusa i na pewno będzie przykrótka (widać już po jej proporcjach).

2. Z dwóch sportowych które pokazałeś czarną można od razu odrzucić ze względu na kolor, a niebieska może i byłaby ładna, ale przy większościowej zawartości poliestru będzie dawała Ci bardzo słaby komfort termiczny. A do tego w sumie ma trochę za wysoko położony górny guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.