Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Wygrzebałem tę bawełnianą marynarkę z szafy jakiś czas temu. Kupiłem ją dawno - w czasach, kiedy dopiero zaczynałem przywiązywać uwagę do tego co noszę i myślę, że był to... pochopny zakup. Coś bardzo niedobrego dzieje się w ramionach, niżej też jest wszystko jakby zbyt obszerne. Da się coś z tym zrobić jeszcze u krawca, czy powinienem raczej dać sobie spokój z tą marynarką?

 

nugqul2kl5p1.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna para butów o niczym nie świadczy. Takie generalizowanie to wprowadzanie w błąd. Ja mam dwie trzy pary Berwicków, z których podzelowałem tylko jedną (pierwszą zakupioną). Wszystkie mają podeszwy w dobrym stanie, a korzystam z nich regularnie i traktuję jako woły robocze.

 

Pewnie masz rację z tym generalizowaniem :) Ja jestem wymagającym użytkownikiem ze względu na masę :D Gdzie Twoim zdaniem kończy się generalizowanie a zaczyna prawda objawiona?

 

PS. "dwie trzy pary Berwicków" to końcu ile?  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację z tym generalizowaniem :) Ja jestem wymagającym użytkownikiem ze względu na masę :D Gdzie Twoim zdaniem kończy się generalizowanie a zaczyna prawda objawiona?

PS. "dwie trzy pary Berwicków" to końcu ile? :-P

Trzy, dwie niepodzelowane.

A ja po prostu nie lubię kategorycznych stwierdzeń jakie padały tutaj dzisiaj, a które dla mnie miały wydźwięk prawd objawionych jak to ładnie ująłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na tyle pewien, żeby Ci doradzać, ale wydawało mi się, że płaszcz jest w założeniu bardzo krótki i wąski, a dwa numery wyżej nie pomoże. Modne przykrótkie marynarki z fasonami odbiegającymi od klasycznych wzorów są na forum w bardzo niskim poważaniu. Jednorzędowy krótki "trench coat" przechodzi natomiast bez protestów. Szukałbym albo trencza albo maca. 

 

@Midlife-Crisis

Dzięki za Twoją opinię.

Faktycznie, płaszcz z Próchnika jest, w porównaniu z klasycznymi trenchami, wąski i króki, jednak wydaje mi się, że i tak zalicza się do tej lepszej części współczesnych wariacji na temat trencha. Nie jest zbyt wyslimowany i nie został skrócony do poziomu kurtki. Co więcej, ma większość elementów klasycznego trencha (poza swoim układem jednorzędowym) i to wykonanych dość poprawnie, na przykład duży, rozłożysty kołnierz - choć przyznaję, że jest on skonstruowany wyłacznie pod kątem estetyki - praktycznie swojej roli by nie spełnił. Zwróciłem go ostatecznie, gdyż uznałem, ze jest zbyt szeroki w ramionach; w sposób widoczny i mało estetyczny.

Dla porównania widziałem np. płaszcz z ASOS, dość długi i w sumie klasyczny - ale z takim detalem jak czarna lamówka klapy strzeleckiej i "peleryny" na ramionach z tyłu. Detal, ale już rozbijający skądinąd przyzwoity wygląd płaszcza. No i podszewka 100% plastik...

 

Generalnie w tej chwili rozglądam się za wiosennym płaszczem w typie trencha aby dać wytchnąć mojej "dyplomatce", która robi się też powoli zbyt ciepła. Nie musi to być trench kanoniczny, ale zarazem akceptowalny estetycznie i spełniający moje potrzeby praktyczne :)

Spróbuję teraz podejścia do PierOne, który w sumie zebrał niezgorsze opnie na tym Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm...Bzdura...Mitologia...kiepski dzień w pracy ?

 

Używanie dosadnych zwrotów nie świadczy o złym nastroju. To chyba jeden z głównych powodów nieporozumień na stopie służbowej - brak umiejętności oddzielenia emocji służbowych od prywatnych (ogólnie mówiąc). ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanie dosadnych zwrotów nie świadczy o złym nastroju. To chyba jeden z głównych powodów nieporozumień na stopie służbowej - brak umiejętności oddzielenia emocji służbowych od prywatnych (ogólnie mówiąc). ;)

Akurat co innego miałem na myśli , - " A ja po prostu nie lubię kategorycznych stwierdzeń jakie padały tutaj dzisiaj, a które dla mnie miały wydźwięk prawd objawionych jak to ładnie ująłeś :) "

Dla mnie były to kategoryczne stwierdzenia , wypowiedziane przez osobę która takich nie lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem tę bawełnianą marynarkę z szafy jakiś czas temu. Kupiłem ją dawno - w czasach, kiedy dopiero zaczynałem przywiązywać uwagę do tego co noszę i myślę, że był to... pochopny zakup. Coś bardzo niedobrego dzieje się w ramionach, niżej też jest wszystko jakby zbyt obszerne. Da się coś z tym zrobić jeszcze u krawca, czy powinienem raczej dać sobie spokój z tą marynarką?

 

nugqul2kl5p1.jpg 

Jesli jestes praworeczny to wszystko ok. Jesli leworeczny tonpolecam wizyte u fizjoterapeuty bo ramie jest dziwnie opadniete a w dodatku przesuniete.

Tu az sie prosi o wyprucie rekawa i wywazenie marynarki.

Podkroic tez mozna,zeby ladnie wygladala;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes praworeczny to wszystko ok. Jesli leworeczny tonpolecam wizyte u fizjoterapeuty bo ramie jest dziwnie opadniete a w dodatku przesuniete.

Tu az sie prosi o wyprucie rekawa i wywazenie marynarki.

Podkroic tez mozna,zeby ladnie wygladala;)

 

Ramie jest opadnięte (wada postawy), ale nie przesunięte :D Marynarka jest za szeroka w barach i stąd też było moje pytanie - da się coś z tym zrobić, jakoś zwęzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis

Dzięki za Twoją opinię.

Faktycznie, płaszcz z Próchnika jest, w porównaniu z klasycznymi trenchami, wąski i króki, jednak wydaje mi się, że i tak zalicza się do tej lepszej części współczesnych wariacji na temat trencha. Nie jest zbyt wyslimowany i nie został skrócony do poziomu kurtki. Co więcej, ma większość elementów klasycznego trencha (poza swoim układem jednorzędowym) i to wykonanych dość poprawnie, na przykład duży, rozłożysty kołnierz - choć przyznaję, że jest on skonstruowany wyłacznie pod kątem estetyki - praktycznie swojej roli by nie spełnił. Zwróciłem go ostatecznie, gdyż uznałem, ze jest zbyt szeroki w ramionach; w sposób widoczny i mało estetyczny.

Dla porównania widziałem np. płaszcz z ASOS, dość długi i w sumie klasyczny - ale z takim detalem jak czarna lamówka klapy strzeleckiej i "peleryny" na ramionach z tyłu. Detal, ale już rozbijający skądinąd przyzwoity wygląd płaszcza. No i podszewka 100% plastik...

 

Generalnie w tej chwili rozglądam się za wiosennym płaszczem w typie trencha aby dać wytchnąć mojej "dyplomatce", która robi się też powoli zbyt ciepła. Nie musi to być trench kanoniczny, ale zarazem akceptowalny estetycznie i spełniający moje potrzeby praktyczne :)

Spróbuję teraz podejścia do PierOne, który w sumie zebrał niezgorsze opnie na tym Forum.

 

Odpowiedź w temacie Trencz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co innego miałem na myśli , - " A ja po prostu nie lubię kategorycznych stwierdzeń jakie padały tutaj dzisiaj, a które dla mnie miały wydźwięk prawd objawionych jak to ładnie ująłeś :) "

Dla mnie były to kategoryczne stwierdzenia , wypowiedziane przez osobę która takich nie lubi...

Fakty, w przeciwieństwie do opinii, musza być z samej swojej natury kategoryczne.

A w tym przypadku są one takie, ze nie można mowić o podesżwach wszystkich Berwicków, że są papierowe. A tym bardziej rozciągać takich sądów na wszystkie buty z tej półki cenowej i głosić konieczność ich zelowania. Proste.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry, jak zazwyczaj zreszta, ale dziękuje za troskę. Uważam ze nieprawdziwe uogólnienia trzeba od razu zdecydowanie prostować. I tyle.

Prostowac? Wyprostuj swoje spojrzenie zbudowane na kilku posiadanych parach. Na forum sa dziesiatki zdjec skorzanych podeszw z budzetowych butow. Nie kazdy wazy 60kg, nie kazdy stawia stope idealnie nie wywolujac tarcia podczas chodu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostowac? Wyprostuj swoje spojrzenie zbudowane na kilku posiadanych parach. Na forum sa dziesiatki zdjec skorzanych podeszw z budzetowych butow. Nie kazdy wazy 60kg, nie kazdy stawia stope idealnie nie wywolujac tarcia podczas chodu.

No i? Zdjęcia pokazują, że skórzane podeszwy się w pewnym stopniu zużywają. Tego nikt nie neguje.

Czy to znaczy że każdą parę butów trzeba zelować? Absolutnie nie, a wmawianie tego to wprowadzanie w błąd. To jest kwestia osobistych preferencji, a nie konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blekit

 

Jeśli byś prześledził choćby wątek o Berwickach, to byś zauważył, że jestem zdecydowanym zwolennikiem tezy: nie zeluję. Jak chcę buty na gumie to kupuję na gumie.

 

Zdarza mi się zakładać żabki (zlecać zakładanie, by być precyzyjnym). 

Dodam, że po wymianie podeszwy u szewca24 żabek w Berwickach nie mam. Etyka zawodowa zabroniła mu je przymocować :D . But ma się dobrze do tej pory. Wymiana była ca. rok temu, a buty intensywniej używane.

A podeszwa w Berwickach jest słaba :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes praworeczny to wszystko ok. Jesli leworeczny tonpolecam wizyte u fizjoterapeuty bo ramie jest dziwnie opadniete a w dodatku przesuniete.

Tu az sie prosi o wyprucie rekawa i wywazenie marynarki.

Podkroic tez mozna,zeby ladnie wygladala;)

Tylko wyprucie rekawow przekrecenie w kuli prawego i zwezenie rmionach a przy okazji zwezenie w klatce i dorownanie dlugosci rekawow.

Mozes pojsc do krawcowej i przekazac jej moje zdanie powyzej. Jak zrobic wielkie oczy, uciekac.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiviano/adwa przyjmij proszę jakieś jasne zasady używania obu swoich kont bo jak rozmawiasz sam ze sobą to dziwnie to wygląda a userów nie wiedzących o tym, że to konta tej samej osoby, może wprowadzać w błąd.

Witam, 

logowanie mam z komputera i telefonu. Pozne odpowiedzi sa telefoniczne i tam pojawiaja sie problemy. 

Konto tiviano zostanie zawieszone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyprucie rekawow przekrecenie w kuli prawego i zwezenie rmionach a przy okazji zwezenie w klatce i dorownanie dlugosci rekawow.

Mozes pojsc do krawcowej i przekazac jej moje zdanie powyzej. Jak zrobic wielkie oczy, uciekac.

 

To ja tylko sobie pozwolę zapytać jak wielkie oczy zrobi klient, który usłyszy koszt "takiej" przeróbki w marynarce RTW? Prosiłbym o podanie potencjalnej średnicy oczu wyrażonej w centymetrach lub orientacyjny koszt (np. wg. waszego cennika). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko sobie pozwolę zapytać jak wielkie oczy zrobi klient, który usłyszy koszt "takiej" przeróbki w marynarce RTW? Prosiłbym o podanie potencjalnej średnicy oczu wyrażonej w centymetrach lub orientacyjny koszt (np. wg. waszego cennika). 

 

@Hargin: chodzilo mi o krawcowa:) Jak zrobi wielke oczy, to uciekac. Bo wtedy wiadomo, ze nie wie, o czym mowa;) I spartoli robote.

 

Nie wiem czy wiesz, ale dostalem ostrzezenie, bo nie doczytalem regulaminu. Akurat ta wypowiedz miala isc na adwa ( czyli prywata ) ale z niewiadomych przyczyn poszla na @t czego robic mi nie wolno bo jest to reklama. 

 

Dlatego, od wczoraj.. juz na totalnym luzie... dzialam tu jako Adas:)

Pokazywac co potrafie nie moge, ale za to moge pomoc jesli tylko ktos takiej pomocy bedzie potrzebowac:) 

 

Tylko w samym szyciu nie pomoge, bo jeszcze nie potrafie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego typu przeróbki mają wyższe wymagania co do umiejętności niż statystyczna krawcowa. A jak je jednak ma to też cena jest wyższa. Efekt zaś często mizerny - rtw poddane zabiegom bespoke to często ulepszone rtw w cenie dobrego MTM. Nawet mistrz igły nie zadziała cudów bez rozszycia całości

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tego typu przeróbki mają wyższe wymagania co do umiejętności niż statystyczna krawcowa. A jak je jednak ma to też cena jest wyższa. Efekt zaś często mizerny - rtw poddane zabiegom bespoke to często ulepszone rtw w cenie dobrego MTM. Nawet mistrz igły nie zadziała cudów bez rozszycia całości

 

@caporegime, tu akurat wystarczy tylko gora ( szew barkowy + kolnierz + pachy. Reszty bym nie ruszal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.