Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady - jeśli się nie jest otyłym, to w klatce ma się zawsze więcej niż w pasie. Ja mam np. ponad 20 cm więcej w klatce niż w talii, a nie uważam się za szczupłego i też mam mięsień piwny (ostatnim razem miałem 119 w klatce i 95 w pasie).

 

Kolega nie ma sylwetki Adonisa, ale bez przesady, mieści się w zdrowej normie. Wydaje mi się, że poprawienie tego X-a w talii (który moim zdaniem wynika z postawy, nie tyle wadliwej, co odbiegającej od standardu Vistuli) byłoby znacznie bardziej skomplikowane niż tylko poszerzenie marynarki, i chyba nie warto się w to bawić. Natomiast trzeba znacznie skrócić rękawy (na szczęście jest miejsce, bo guziki są daleko od krawędzi rękawa) no i nogawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - zakupiłem ostatnio w promocyjnej cenie garnitur w Vistuli, poniżej zamieszczam zdjęcia. Moje pytanie - co do poprawy ?

Wydaje mi się, że powinienem lekko skrócić rękawy i i nogawki w spodniach, coś jeszcze Waszym zdaniem?

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

image.jpg

 

image.jpg

Poza tym co powiedzieli poprzednicy, myślę że warto zastanowić się nad zwężeniem spodni w okolicach kroku. Wydaje się to zabieg dosć bezpieczny, a myślę, że korzystny. Co do marynarki, to warto wytaliować, chociaż nie wiem, czy ten X, o którym wspominali Koledzy jeszcze bardziej się nie zwiększy ? Kwestia rozmowy z profesjonalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za dotychczasowe porady. Proszę jeszcze o ocenę poniższego zestawu pod kątem ewentualnych przeróbek krawieckich.

Rozważam skrócenie spodni, ale czy to wystarczy, by dobrze się układały? Ponadto, czy tu też powinienem skrócić rękawy w marynarce? Zastanawiałem się również, czy marynarka nie jest też zbyt wytaliowana, nie jestem jednak co do tego pewien.

 

IMG_20160201_213547.jpg

 

IMG_20160201_213648.jpg

 

IMG_20160201_213655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyszły mi dziś spodnie, dokładnie takie: http://bytom.com.pl/spodnie,spodnie-bd2-03-13a-246-k-2512-12394-p
Zastanawiam się, czy je zostawić. Leżą ogólnie bardzo dobrze, tyle, że trzeba je wydłużyć (mam nadzieję, że nie zostałyby ślady). Czy myślicie, żeby je zostawić? Nadadzą się do noszenia z marynarką/kardiganem? Dodam, że mam 21 lat i boję się, żeby ze stylowych nie zrobiły się dziadkowe  8-)

post-5398-0-61395600-1454362617_thumb.jp

post-5398-0-99152600-1454362623_thumb.jp

post-5398-0-38853400-1454362629_thumb.jp

post-5398-0-08929600-1454362638_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i na standardy Pitti/blogerów są okej, ale jak na moje ciut za krótkie. Nie lubię za długich spodni, ale między butem, a nogawką jest dość duży odstęp.

@Hagrin: jeśli to coś zmienia kosztowały mnie 160zł  :mrgreen: A suwaki poszłyby oczywiście do wyprucia - to chyba jakiś wymysł szatańskiej pani projektant, żeby oduczyć facetów trzymania rąk w kieszeniach  :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zdjęć, które wkleiłeś trudno ocenić długość spodni - owszem widać skarpetki, ale za to nie widać butów...  :?

Zamki wyprujesz - 'Zuch'; a co zrobisz z poliestrem i akrylem? - przecież to się do noszenia nie nadaje (i nie ważne jak mało kosztowało)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rogas2000: wyprucie zamków nie rozwiązuje ich problemu, bo spodnie są skrojone pod ich istnienie, a nie brak :) Spodnie mają ciekawy wzór materiału i kolor ... i tyle. Jakbyś je kupił za 40zł w H&M na wyprzedażach, to może byłoby warto podumać, czy nie zostawić. 160zł to nadal istotna suma, a spodnie niewiele warte.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jednak je oddam ;-) Ogólnie zamówiłem je trochę z ciekawości, bo moim głównym zamówieniem był ten kardigan http://bytom.com.pl/swetry,sweter-cardiff-243-k-3563-18670-p. Też kupiłem go za 160zł i tu już tkaninę zdecydowanie polecam - 100% wełny merynosa i uszyty w Polsce (niestety ostatnio w Bytomiu nie jest to oczywiste... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobisz z poliestrem i akrylem? - przecież to się do noszenia nie nadaje (i nie ważne jak mało kosztowało)...

tak z ciekawości: dlaczego się nie nadaje do noszenia?

rozumiem ideę promowania naturalnych tkanin, ale nie bardzo rozumiem tak kategorycznego "nie nadaje się do noszenia" w przypadku spodni. Pocisz się na łydkach, na kolanach, na "siedzeniu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a takie spodnie dodatkowo nieprzyjemnie 'kleją' się do nóg i bardzo mocno elektryzują; obstawiam też, że w tym konkretnym przypadku dodatek akrylu (15%) spowoduje dość szybkie 'kulkowanie'/wycieranie materiału w miejscach narażonych na tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania odnośnie spodni. Czy długość jest odpowiednia? Czy z tyłu nogawki powinna być taka przerwa między butem a spodniami?
Zdjęcia:
http://zapodaj.net/48b0648915231.jpg.html

http://zapodaj.net/96321e47dbdf0.jpg.html

http://zapodaj.net/0dcab68bbc2c2.jpg.html

http://zapodaj.net/6aeae12a072da.jpg.html

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.