Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To jest marynarka z definicji nieformalna....

 

raczej o obniżonej formalności - krój ma formalny, a mało formalną tkaninę. 

 

Ja mam największy "problem" z używaniem takich marynarek w zestawach koordynowanych (najczęściej pozostają nierozkompletowane). Zdecydowanie wolę nieformalny krój, a bardziej formalne tkaniny (lub oba elementy "nieformalne").

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kiedy nosiłem marynarki Vistuli, które były dość obszerne nie miałem tego problemu natomiast teraz kiedy noszę SuSu i marynarka jest przy ciele sprawa wygląda następująco -

Patrząc od boku marynarka w na wysokości górnego guzika ładnie otacza talie i nic nie odstaje. Natomiast na wysokości dolnego guzika zbiera się delikatnie koszula a na niej jest jeszcze krawat. Powoduje to nieestetyczny efekt w postaci wypychania do przodu marynarki poniżej górnego guzika. Mam płaski brzuch ale żeby nie było tego efektu chyba trzeba byłby mieć wklęsły.

 

Problem jest dość kuriozalny jednak chce się dowiedzieć czy występuję tylko u mnie czy wszyscy tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej o obniżonej formalności - krój ma formalny, a mało formalną tkaninę. 

 

Ja mam największy "problem" z używaniem takich marynarek w zestawach koordynowanych (najczęściej pozostają nierozkompletowane). Zdecydowanie wolę nieformalny krój, a bardziej formalne tkaniny (lub oba elementy "nieformalne").

Zielony już zakupiony w poszetka.com. Bardzo miła obsługa, tak że polecam wizytę w realu  :mrgreen:

 

Wyszło tak:

post-6881-0-96683900-1453460409_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze doradzają, ale to bezpieczne opcje. Prawdziwy efekt wow moim zdaniem być uzyskał, gdyby udało Ci się dopasować do tego jakiś wzór w stylu: 

 

Drake-s-Rust-Handrolled-Sunflower-Motif-

 

Poza tym fiolet też jest bardzo uniwersalny, jeśli lubisz.

Czy dobrze myślę, że to krawat z drakes.com, jedynie125 funtów sztuka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kilka dni temu kupiłem krawat z ciemnozielonej grenadyny. W zamyśle miał pasować to większości rzeczy, a w szczególności do brązowego garnituru. Wczoraj założyłem go pierwszy raz i wydaje mi się, że coś zgrzyta. Garnitur ma przygaszony kolor, natomiast krawat już nie, a zwłaszcza w dzienny świetle.

 

Proszę o opinię.

 

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle ,że one będą się zsuwać :) w tym układzie :) Ja ruchliwy chłopak, taki do tańca. A to nawet nie smartfon tylko aparat z kamienia łupanego kodak jakiś.telefonem by lepsze zrobił :).Co do samych spodni tez bym napisał ,ze ze zdjęciu szału nie robią .Ale to przez jakość .Spodnie  są naprawdę fajne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyle ,że one będą się zsuwać :) w tym układzie :)

 

 

Yhm, od kilku lat tak noszę szelki i nigdy mi się nie zsunęły... Jeśli szelki są napięte, to nie powinny się zsuwać (no może, gdy ktoś ma bardzo opadające ramiona). Poza tym szelek nie powinno być widać przy założonej marynarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm, od kilku lat tak noszę szelki i nigdy mi się nie zsunęły... Jeśli szelki są napięte, to nie powinny się zsuwać (no może, gdy ktoś ma bardzo opadające ramiona). Poza tym szelek nie powinno być widać przy założonej marynarce. 

i moich nie widać :) może ujecie spowodowało ,że niby zły rozstaw .ale jakie to ma znaczenie :) Każdy ma swojego mercedesa i jeździ nim jak chce i gdzie chce :) :)

 

 

 

Czy nie podobnie https://www.google.pl/search?q=Albert+Thurston&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjfxZqo2crKAhUB73IKHZjJDV4Q_AUIBygB&biw=1600&bih=799#imgrc=Ec1nWIGJoz5VIM%3A

 

 

Pytanie planuje kupić szelki  od Albert Thurston mam szare i granatowe  spodnie  buty koniak .hmm szelki ze wzorem czy w jednym kolorze ?http://www.albertthurston.com/product_display.cfm?prodid=874&sid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.