Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać za oknem lato coraz bliżej:) w związku z tym pojawia się problem (może nie dla wszystkich ale dla mnie tak) gdzie schować portfel, klucze, telefon, kluczyki do samochodu, dowód rejestracyjny itp. itd. skoro mamy na sobie tylko kieszenie spodni/spodenek. Wiadomo, że chodzenie z obładowanymi kieszeniami jest mało estetyczne, ale co gorsze bardzo niewygodne dlatego jak sobie z tym radzicie?

 

Chciałbym zapoczątkować dyskusję na temat saszetek, toreb, torebek itd. Co waszym zdaniem sprawdza się najlepiej pod względem stylu jak i funkcjonalności (np. rozmiaru).

 

P.S.

1. Jeśli taki temat był poruszany na forum to proszę o odesłanie mnie do lektury:)

2. Tylko proszę bez podpowiedzi typu "nie zabieraj kluczy" albo "kup mniejszy portfel".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że odpowiedz w stylu: "kup mniejszy portfel" może się pojawić, bo człowiek który na co dzień bieży w garniturach, musi się liczyć z tym, że nie będzie użytkował portfela w stylu damskiej torebki (wszystko muszę mieć koniecznie przy sobie).
Warto zainwestować w cienki portfel na kształt wizytownika. Taki do garnituru najbardziej pasuje (IMO) i nie wypycha kieszeni w spodniach czy marynarce.
Osobiście od jakiegoś czasu nie używam portfeli z kieszonką na bilon. Tylko karty i dokumenty (ew. gotówka papierowa). Trzeba się przyzwyczaić, ale jest naprawdę wygodnie :)

Klucze natomiast to moja zmora:)
Najchętniej zostawiałbym w samochodzie lub torbie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teczka/torba, wewnętrzna kieszeń marynarki, nakładane kieszenie.

No właśnie rozmowę o torbach i teczkach miałem na myśli pisząc swój post.

 

 

Jeśli chcesz wyglądać i być odbierany jako "czarna kobra", to saszetka przypinana w pasie to załatwi ;)

Coś takiego mi nawet przez myśl nie przeszło:D

 

 

Kiedyś obiło mi się o uszy, że noszenie takich saszetek jest infantylne. Co o tym sądzicie?

https://www.eobuwie.com.pl/saszetka-tommy-hilfiger-essential-reporter-am0am00807-black-002.html?gclid=CNPx8aet-MsCFU4o0wodRp0Log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź tą drogą :)

Lepiej kupić niezbyt szeroką i lekką aktówkę, ale normalnej wielkości.

 

A nie uważasz, że przy takich zestawach (zdjęcie wybrane losowo).......

 tumblr-2.jpg

 

..... i w sytuacjach tj. wyście wieczorem na piwo, taka aktówka będzie trochę niepraktyczna?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi taki zestaw pasuje. Ale jeśli już, to widziałbym coś takiego:

 

F10387_A.jpg?sw=2000

 

s-l225.jpg

 

Ostatecznie coś takiego, choć podejrzewam, że na żywo może gorzej się prezentować:

 

40709c1b2cb2574041c388cafa1bca57.jpg

 

Taka pederastka jak ta z eobuwie to niezbyt udany pomysł. A generalnie do takiego zestawu to raczej, tak jak proponowali koledzy powyżej, wywalić zbędne śmieci. Wziąć telefon, płaski portfel bez kieszeni na monety i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi taki zestaw pasuje. Ale jeśli już, to widziałbym coś takiego:

F10387_A.jpg?sw=2000

s-l225.jpg

Ostatecznie coś takiego, choć podejrzewam, że na żywo może gorzej się prezentować:

40709c1b2cb2574041c388cafa1bca57.jpg

Taka pederastka jak ta z eobuwie to niezbyt udany pomysł. A generalnie do takiego zestawu to raczej, tak jak proponowali koledzy powyżej, wywalić zbędne śmieci. Wziąć telefon, płaski portfel bez kieszeni na monety i tyle :)

Co to za torba na drugim zdjęciu?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zagiel

 

a czy widzisz coś podobnego do: https://www.eobuwie.com.pl/saszetka-tommy-hilfiger-essential-reporter-am0am00807-black-002.html?gclid=CNPx8aet-MsCFU4o0wodRp0Log na załączonym przez siebie zdjeciu?

 

Gdybym uważał, że taka saszetka wygląda super ekstra itd. to nie poruszałbym tego tematu tylko po prostu taką kupił. Chodziło mi o propozycje jakichś rozwiązań mojego problemu i ewentualnie przedyskutowanie tego tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na piwo podałem tylko jako przykład:)

 

Przy zwykłym codziennym chodzeniu po mieście (uczelnia, załatwianie różnych spraw czy wieczorne wyjście na mecz) mam przy sobie "itemy" tj. klucze, kluczyki do auta, dowód rejestracyjny, portfel, telefon. Wiadome, że trochę miejsca to zajmuje.

W przypadku, gdy mam na sobie marynarkę to nie ma problemu bo jest gdzie to upchnąć. Gdybym szedł do pracy to też nie ma problemu bo albo musiałbym mieć marynarkę, a jeśli nie to taka aktówka w niczym mi nie przeszkadza (leży sobie pod biurkiem).

Mój problem pojawia się, gdy jest 35 stopni C i z wiadomych przyczyn mam na sobie tylko koszulę i szorty. Do tego cały czas jestem w ruchu i trzymanie w ręce wspomnianej aktówki nie jest zbyt wygodne.

W związku z tym poszukuję jakichś alternatyw i pomyślałem, że użytkownicy tego forum mogą mieć jakieś doświadczenie w tej kwestii i mogą coś podpowiedzieć (dzięki Jan M. Krawczyk:))

Mam nadzieję, że teraz zaspokoiłem Twoją ciekawość pirat:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na piwo podałem tylko jako przykład:)

 

Przy zwykłym codziennym chodzeniu po mieście (uczelnia, załatwianie różnych spraw czy wieczorne wyjście na mecz) mam przy sobie "itemy" tj. klucze, kluczyki do auta, dowód rejestracyjny, portfel, telefon. Wiadome, że trochę miejsca to zajmuje.

W przypadku, gdy mam na sobie marynarkę to nie ma problemu bo jest gdzie to upchnąć. Gdybym szedł do pracy to też nie ma problemu bo albo musiałbym mieć marynarkę, a jeśli nie to taka aktówka w niczym mi nie przeszkadza (leży sobie pod biurkiem).

Mój problem pojawia się, gdy jest 35 stopni C i z wiadomych przyczyn mam na sobie tylko koszulę i szorty. Do tego cały czas jestem w ruchu i trzymanie w ręce wspomnianej aktówki nie jest zbyt wygodne.

W związku z tym poszukuję jakichś alternatyw i pomyślałem, że użytkownicy tego forum mogą mieć jakieś doświadczenie w tej kwestii i mogą coś podpowiedzieć (dzięki Jan M. Krawczyk:))

Mam nadzieję, że teraz zaspokoiłem Twoją ciekawość pirat:).

 

 

1. dokumenty, karta, 100 na piwo:

big_r-green1.JPG?lm=1453153736

 

2. klucz do auta (zazwyczaj jeden, albo sam pilot) + klucz do domu (zazwyczaj max 2) na jedno kółko, bez klucza do skrzynki pocztowej, do bramy, garażu, komórki, piwnicy oraz bez breloka w formie scyzoryka, latarki, multitoola, czy pluszowej maskotki. Ja mam taki drugi zestaw kluczy na lato i świetnie daje radę.

ps. Na piwo jedziesz autem? :shock:

 

3. telefon - na letnie, wieczorne wyjścia albo zaakceptujesz swojego smartfona, albo pójdziesz bez niego, albo na te wyjątkowe okazję przełożysz kartę sim do xun Chi 138

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po kolei:

- Jak jest bardzo ciepło, to jedna z teorii mówi by się od ciepła odizolować. Świetne w tym celu są np. marynarki w jasnych koloroach z Fresco ®, bądź innych materiałów o luźnym splocie. Nie brzmi to może intuicyjnie na pierwszy rzut oka ale tak jest. (na forum była o tym dyskusja).

- Jak latasz i załatwiasz sprawy w taki, gorący dzień to normalna teczka czy plecak jest czymś normalnym.

- Jak idziesz na piwko / mecz czy inną podobną okazję to chyba nie chcesz mieć żadnych saszetek, torebeczek etc. Rozwiązanie pokazał Krzysiek_W, powyżej.

PS. 

(...) W związku z tym poszukuję jakichś alternatyw i pomyślałem, (...)

 

Alternatywa może być tylko jedna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. (.....) Na piwo jedziesz autem? :shock:

 

3. telefon - na letnie, wieczorne wyjścia albo zaakceptujesz swojego smartfona, albo pójdziesz bez niego, albo na te wyjątkowe okazję przełożysz kartę sim do xun Chi 138

 

ad. 2 Bezalkoholowe (chociaż jak mawiają: "można pić piwo bezalkoholowe tylko po co?") a tak na serio to wiedziałem, że ktoś złapie mnie za słówko:)

 

ad. 3 O czymś taki nawet nie miałem pojęcia:)

 

 

 

Alternatywa może być tylko jedna ;)

 

Jak widać jest to nie tylko poradnia stylistyczna ale i językowa:)

 

 

A tak na poważnie to jaki materiał na teczkę/torbę będzie lepszy na lato do ubioru o którym pisałem (koszula, szorty)? Klasyczna skóra licowa czy może coś w innym stylu (ta pierwsza z posta Jana M Krawczyka)? Chyba, że nie ma to znaczenia w kontekście nie tylko stylu ale i komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest to nie tylko poradnia stylistyczna ale i językowa:)

Preferuję podejście holistyczne :D

 

A tak na poważnie to jaki materiał na teczkę/torbę będzie lepszy na lato do ubioru o którym pisałem (koszula, szorty)? Klasyczna skóra licowa czy może coś w innym stylu (ta pierwsza z posta Jana M Krawczyka)? Chyba, że nie ma to znaczenia w kontekście nie tylko stylu ale i komfortu?

To zależy  :mrgreen:

 

Myślę na, że na piwo, plażę (itp.), płótno jest fajnym materiałem. Z kolei interesant w urzędzie, dziakanacie (itp) z teczką skórzaną wygląda poważniej. Ale kto jest naprawdę ważny, ten chodzi bez teczki, inni noszą ją za niego. (ukłony dla kolegi który to podesłał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.