Jump to content

[Kraków] Przewodnik miejski


kubao
 Share

Recommended Posts

Ostatnio na Sławkowskiej przykuł moją plakat Allen Edmonds, po wejściu do bramy zobaczyłem wystawę (na zdjęciu, wybaczcie jakość), sklep znajdujący się w podwórzu był jednak zamknięty. Ktoś wie coś więcej na temat tego miejsca?

post-1470-0-58144500-1431617301_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam kolegów!

Miałem okazję niedawno odwiedzić ten sklep. Buty piękne, właściciel sympatyczny - można miło porozmawiać i się trochę w temacie dowiedzieć. Od razu piszę, że półka cenowa wysoka, ale tablica ze znanymi nazwiskami, które te buty noszą, robi wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Byłem wczoraj, rzeczywiście wybór butów bardzo duży (kilkadziesiąt modeli), w tym spory wybór butów do golfa, ortopedycznych, loafersów, no i bardzo dużo klasyki. Ceny między 1400 PLN a 2000 PLN. Na pewno nigdzie na południu Polski nie ma takiego wyboru i jakości butów, a i w Warszawie chyba nie ma takiego salonu z taką ilością modeli do wyboru. Sam sklep schowany w bramie i trzeba się trochę postarać, żeby go znaleźć (dla ułatwienia znajduje się w tej samej bramie co była kiedyś pracownia Jerzego Bukowskiego). Właściciel miły i sympatyczny, choć trochę specyficzny, częste pytania typu "wie Pan co to za buty", "to ręczna robota", "to najlepsze buty na świecie" itp. Powiem nie skromnie, że na pewno jest bardzo dobrym znawcą marki Allen Edmonds, ale wybitnym znawcą w dziedzinie butów nie jest, bo na nogach miałem buty od Kielmana, więc zamiast zadawać co chwila pytania powinien chyba zorientować się, że nie przyszedł do niego przypadkowy klient. Kupić nic nie kupiłem, bo akurat wolę jakoś marki angielskie ale na pewno polecam, bo jakość wykonania na pewno pierwsza klasa.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie w odniesieniu do całego asortymentu w sklepie są modele, że tak to ujmę lepsze i gorsze, z tym, że topornych i szerokich jest może kilka, na pewno modele ortopedyczne są szerokie i toporne. Mnie podobały się na przykład loafersy, których jest duży wybór. Na minus na pewno brak serwisu posprzedażowego charakterystycznego np. dla marek angielskich czy hiszpańskich, co pewnie spowodowane jest odległością i przepisami celnymi i vatowskimi.

Link to comment
Share on other sites

A to ciekawe że nie ma serwisu posprzedażowego. Allen Edmonds szczyci się tym bardzo ze w każdych swoich butach mogą wymienić krupon i fleki. Widziałem 30sto letnie buty które nadal były w formie.

Ceny w tym sklepie są trochę zawyżone i taniej wyszłoby zamówić w USA i wysłać do Polski. Nie widziałem ich oferty ale to chyba jedyny sklep w Polsce z oferta Allen Edmonds co mnie bardzo cieszy bo to jedna z moich ulubionych marek. Mam 12 par ich butów i z ręka na sercu polecam. Są to buty bardziej "toporne" niż buty włoskie ale podobne w tym do Alden'ów. Typowe skórzane buty amerykańskie. Moim zdaniem mniej toporne niż niektóre marki butów angielskich. Najważniejsze to kupowanie modeli robionych w fabryce w Wisconsin a nie na Dominikanie. Ich tańsze linie są robione offshore i są dużo gorszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

(...)

Ceny w tym sklepie są trochę zawyżone i taniej wyszłoby zamówić w USA i wysłać do Polski. (...)

Spojrzałem na amerykańską stronę Allen Edmonds - buty są po 385 USD. Doliczając do tego około 25% VAT+cła i dodatkowo koszty przesyłki, wychodzi około 480-500 USD.  Przy obecnym kursie dolara jest to około 1800 PLN. Czy zatem cena 2000 w sklepie stacjonarnym, w którym nie czekamy tydzień-dwa na przesyłkę, a buty możemy przymierzyć jest zawyżona? Według mnie nie. Oczywiście oddzielną sprawą jest to, czy w takiej cenie warto buty Allen Edmonds kupić, skoro w podobnej cenie można mieć AS czy C&J, a taniej np. Carminę...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

A ja szczerze polecam zakład Lord, szyję u nich regularnie i jeszcze się nie zawiodłem. Pan Bolesław jest w pełni otwarty na sugestię klienta. Piękne ręczne wykończenia, bardzo duży wybór tkanin od Romana i do tego terminy przyzwoite, jak i ceny. Ostatni mój projekt kaszmirowa marynarka z tkaniny od Romana wyszedł bardzo dobrze, podobnie jak poprzednie. Może jest problem w przeróbkach odzieży gotowej, są delikatnie to ujmując niechętni ale wynika to pewnie z kalkulacji biznesowej i bardziej opłaca się im szyć niż przerabiać. Stąd takie może odniosłeś wrażenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

1,5 roku temu zleciłem u Lorda zrobienie butonierki i z efektu jestem zadowolony - bardzo ładne obszycie. Pamiętam jednak komentarze starszego Pana na wejściu w stylu: "A po co to Panu?". Zaraz jednak przyszedł młodszy (chyba syn), z którym już bez problemów można się było dogadać. Z tego co widziałem, to głównie nastawiają się na szycie tog dla adwokatów.

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję pomocy. Opisałem już swoje poszukiwania w temacie Bespoke **********, ale może to jest lepszym miejscem. Chciałem zamówić szytą na miarę klasyczną koszulę. Białą, mankiety francuskie, kołnierzyk cutaway, bez krytej plisy z przyjemnego w dotyku materiale. Udało mi się wyselekcjonować dwa miejsca:

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie powinienem się udać? I czy miał ktoś może podobne do mojego zamówienie zrealizowane przez któregoś z tych Panów? Oraz czy może jest jeszcze jakieś inne miejsce, którym powinienem się zainteresować?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

 

Janek

 

*****Edyt. MOD. Ten jest lepszy, w dziale bespoke pokazujemy realizacje projektów.

Link to comment
Share on other sites

Krawcy od garniturów przeważnie nie chcą szyć koszul - to jest inny typ krawiectwa wymagający też trochę innej aparatury. 

 

Raczej należy celować w firmy produkujące koszule MTM - w przypadku całkowicie bespoke koszul tutaj niestety pozostają głównie Włochy lub przy mniejszym budżecie i oczekiwaniach jakościowych - pomniejsze zakłady krawieckie. 

Poza radochą właściciela raczej dużej różnicy między MTM, a bespoke nie ma.

 

Krawcy często oferują koszule MTM dla wygody klientów - ale są one robione przez zewnętrzną fabrykę / firmę. Plusem jest też to, ze realizują drobne poprawki od razu by było bardziej "na miarę" 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.