Skocz do zawartości

[Kraków] Przewodnik miejski


kubao

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Jako, że w ofercie tych Panów są koszule (drugiego nawet tylko koszule), pomyślałem, że to właściwa droga. Ale może to słuszne i powinienem rozważyć MTM. Czy w takim razie, ktoś mógłby polecić miejsce w Krakowie, gdzie można złożyć zamówienie na koszulę MTM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat u mnie wciąż aktualny i nie wiem jeszcze jak się skończy, ale coś się dowiedziałem i dopiszę dla potomności. A może ktoś kiedyś skorzysta :)

 

Kontaktowałem się z Panem Robertem Badurą i wykonuje on koszule na zamówienie. Ma wiele rodzajów tkanin (http://www.robertbadura.pl/#!tkaniny-koszulowe/ciyt) , 36 różnych fasonów kołnierzyków w ofercie, a termin realizacji to 3 tygodnie. Informacja ze strony:

W naszej ofercie znajdą Państwo również wysokiej jakości, bawełniane tkaniny koszulowe w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Wzór koszuli, kolor, struktura tkaniny i rodzaj kołnierzyka zależy tylko i wyłącznie od Państwa upodobań. Możecie Państwo przynieść do nas nawet swoją ulubioną koszulę, aby uszyć jej wierną kopię w ulubionym kolorze. Dotyczy to zarówno koszul męskich jak i damskich.

Cena koszuli to 550 zł. Bardzo przyjemny kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualizacja tematu. Dostałem odpowiedź od Bartka Witka. Koszule na zamówienie kosztują 350 zł. Terminy ma jednak dość zapchane i może uda mi się z nim umówić w Marcu. Chyba do czasu spotkań z krawcami w temacie tyle. Gdyby ktoś miał jakieś pytania do nich, podeślijcie i dowiem się gdy już będę rozmawiał twarzą w twarz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób kiedyś na forum (w tym ja) pytało o rękawiczników z okolic Krakowa. Będąc ostatnio w Gentleman Barber na Miodowej dowiedziałem się, że chłopaki zajmują się tam tworzeniem przeróżnych skórzanych akcesoriów w tym także rękawiczek. Widziałem w gablotce w otoczeniu pomad i olejków do brody tylko parę tzw "driving gloves" i wyglądały bardzo interesująco. Podobno mają dostęp do sporej ilości materiałów. Parę wyrobów można zobaczyć na ich stronie FB w albumie "Custom handmade watch". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Jeden z blogerów pokazał ostatnio lotniki wykonane u jednego z krakowskich szewców:

http://alltiedup.pl/2016/07/czarne-lotniki-pracownia-karola-staniosa/

Na zdjęciach buty prezentowałyby się bardzo przyjemnie... gdyby nie jeden (dla mnie) bardzo irytujący szczegół - zdecydowanie zbyt szeroko rozstawione dziurki na sznurowadła (szczególnie dolne). Poniżej zamieszczam porównanie z lotnikami Vass:

aaaaaaaaaaa.jpgDSC_0800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Na zdjęciach buty prezentowałyby się bardzo przyjemnie... gdyby nie jeden dla mnie) bardzo irytujący szczegół - zdecydowanie zbyt szeroko rozstawione dziurki na sznurowadła (szczególnie dolne). Poniżej zamieszczam porównanie z lotnikami Vass:

Z tego, co napisał bloger, kwestia rozstawu dziurek byłaby jak najbardziej do uzgodnienia. A cena 1600 zł za buty szyte na miarę bardzo przyzwoita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę dawał znać, jak buty znoszą noszenie ;]

Generalnie szewc jest otwarty bardzo na wszelkie modyfikacje, sam dopytuje i uzgadnia z klientem każdy detal, od szczegółów kształtu kopyta, przez wspomniany rozstaw dziurek (spotykają się ze skrajnie różnymi opiniami, btw, od wyrazów głebokiej nienawiści po deklaracje dożywotniej miłości, serio), po wykończenie podeszwy. Można się z nim dogadać i widać, że chce mu się eksperymentować.

Do tego jest jeszcze etap przymiarki, gdzie robiony jest testowy kapeć i gdzie sporo można pozmieniać, a widzi się już jak but wygląda w rzeczywistości.

W tej cenie zdecydowanie warto się zainteresować, zwłaszcza że w Krakowie chyba nie ma nikogo innego, kto wykonuje szyte obuwie na miarę.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.