Skocz do zawartości

Płatności internetowe / karty kredytowe


robert_mal

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, kursy masz podane na stronie kantoru. Karta w walucie zagranicznej jest powiązana z kontem w danej walucie. Aby zrobić zakupy musisz przelać środki na konto PLN w kantorze i kupić pożądaną ilość no i zapłacić kartą walutową. Kursy oferowane w kantorze Alior są zbliżone a nawet często korzystniejsze niż w kantorach stacjonarnych, no a przede wszystkim omijasz w ten sposób niekorzystne spready znane z płatności kartą w PLN oraz w razie zwrotu otrzymujesz zwrot w euro, również unikając strat na przewalutowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kursy wymiany i bezpłatne subkonta walutowe w EUR, GBP, USD i CHF są również w Citibanku. Niestety - jedynie dla kont Gold i Gold Select (dla "niższych" kont kursy wymiany są tragiczne). A te są darmowe, tylko po spełnieniu stosunkowo wysokich wymagań - więc raczej trudno to traktować jako dodatkowe konto służące tylko do płatności internetowych. Jednakże jeżeli ktoś i tak ma/planuje założyć takie konto - to informacja może się przydać. Kurs jest praktycznie taki sam jak w kantorze online Aliora (różnice rzędu 0,001 zł - np. kurs z dziś tu: https://www.online.citibank.pl/p/cg_kursy_walut.do  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jak kolega kilka postów wyżej konto Aliora, ale w kantorze walutowym, nie konto walutowe, to różnica. Mam dwie wydane do rachunków karty, $ i Euro, darmowe ( w przeciągu pół roku jedna transakcja musi tylko być, potem hulaj dusza...). Płatności przez internet normalnie, na lotnisku również nic się złego z nią nie działo, na wakacje i do zakupów idealna, wyrabia się przez internet, żadnych kruczków nie ma...kursy dobre.
Ostatnio nawet robiłem przelew do Szwecji koron (kilkadziesiąt tys.), i tutaj też chyba najtaniej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, ale ja cały czas pisałem o koncie w kantorze aliora. Nie chodziło mi o konto walutowe tylko subkonto w kantorze denominowane w walucie obcej do którego mas powiązaną kartę którą w tej walucie płacisz właśnie z tego rachunku ;)

 Tak, tak wiem:) pisząc 'ale w kantorze walutowym, nie konto walutowe, to różnica' miałem na myśli tych którzy rozważają konto, aby się nie pomylili wchodząc na stronę banku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postąpiłem jak radzili koledzy, założyłem rachunek w kantorze Aliora i zawnioskowałem o kartę. Otrzymałem takową i poddałem aktywacji. Następnie próbowałem dodać ją do konta PayPal, a tu niemiła niespodzianka :(

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dodam, że nie ma opcji wyboru innego rodzaju karty, tylko MasterCard Debit (wypukła).

 

EDIT: czy ja źle zrozumiałem i płatności np. SS można realizować kartą bezpośrednio, z pominięciem PayPal?

post-3154-0-25089600-1429639159_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do PayPal nie mogę podpiąć. Czekam na odpowiedź od operatora.

 

Bezpośrednio jeszcze nie próbowałem, bo na ten miesiąc nie planowałem więcej zakupów w SS :( No chyba, że skuszę się na jakiś drobiazg - na próbę karty :) Jednak poczekam pierw na odpowiedź z PayPal. 

 

O wynikach będę informował.

 

EDIT: problem rozwiązałem - trzeba zasilić konto w Aliorze jakąś kwotą, aby PayPal mógł pobrać mikro-opłaty za aktywację karty (po weryfikacji, kwota wraca na konto).

Edytowane przez Hargin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie,

czy mieliście styczność z serwisem transferwise.com lub opiniami na jego temat?

Przymierzam się do zakupu w UK ale sprzedawca dopuszcza jedynie płatność przez transferwise.

Wygląda banalnie prosto ale.. paypal też miało takie być a opinii negatywnych na temat jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No do PayPal nie mogę podpiąć. Czekam na odpowiedź od operatora.

 

Bezpośrednio jeszcze nie próbowałem, bo na ten miesiąc nie planowałem więcej zakupów w SS :( No chyba, że skuszę się na jakiś drobiazg - na próbę karty :) Jednak poczekam pierw na odpowiedź z PayPal. 

 

O wynikach będę informował.

 

EDIT: problem rozwiązałem - trzeba zasilić konto w Aliorze jakąś kwotą, aby PayPal mógł pobrać mikro-opłaty za aktywację karty (po weryfikacji, kwota wraca na konto).

Odświeżam temat, bo parę dni temu miałem problem właśnie przez te mikro-opłaty w Paypalu. Być może ktoś przeczyta i oszczędzi sobie zastanawiania się, dlaczego nie udaje się dokonać płatności.

 

Kupowałem ostatnio coś za 50 GBP, dostałem od sprzedawcy link do płatności przez Paypal. Próbowałem zapłacić kartą z konta bankowego, na którym miałem  dokładnie 50 funtów... transakcja nie przeszła. Próbowałem jeszcze 3 razy... i nic. Po telefonach do banku i do Paypala okazało się, że Paypal przy każdej transakcji pobiera (podobno "w celu weryfikacji") równowartość 1 dolara, który tak jak napisał Hargin, w okresie do 2 tygodni jest zwracany na konto. W efekcie 50 funtów z konta nie starczyło na zakup w dokładnie takiej wysokości... Co ciekawe, ten 1 dolar jest zamrażany nawet jeżeli transakcja nie doszła do skutku, przez co na 2 tygodnie zniknęły mi z konta 4 dolary (dobrze, że nie klikałem kilkaset razy ;)). Po przelaniu na konto paru dodatkowych funtów, tak by mieć ponad 50 funtów+1 dolar, transakcja poszła bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pięknie dziękuję. Faktycznie musiałem ustawić limit. Jestem zupełnie zielony w sprawach związanych z płatnościami. Jako beztroski student nigdy nie miałem potrzeby korzystania z takich metod :D

 

Miałbym w sumie jeszcze jedno pytanie. Czy należna kwota zostanie ściągnięta z mojego konta, czy będę musiał wykonać jakiś przelew?

Edytowane przez MarcinJarosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Taka sytuacja: dokonuję zakupu w sklepie internetowym w GBP i chcę płacić Paypalem. Do Paypala mam podpiętą kartę w EUR. Czy Paypal umożliwi mi zapłatę w EUR bez dodatkowych kosztów? Jeżeli bowiem z karty pobrana zostanie suma w GBP, to nastąpi podwójne przewalutowanie - GBP -> PLN i PLN -> EUR, czego oczywiście chciałbym uniknąć. Chciałbym, żeby suma do zapłaty w GBP została po prostu przeliczona po kursie na EUR i tyle pobrane z karty. Karta Maestro. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli mam wirtualną kartę MasterCard Prepaid w Euro, to jak mam się "dobrać" do środków na niej zgromadzonych? Na stronie obsługującej tę kartę nie ma żadnych możliwości operowania środkami. Chciałbym albo przelać pieniądze na moje podstawowe konto, albo jakoś zasilić tę kartę paroma € i wykorzystać na przykład w Outlecie SuSu. PayPal nie pozwala mi podpiąć karty do konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli mam wirtualną kartę MasterCard Prepaid w Euro, to jak mam się "dobrać" do środków na niej zgromadzonych? Na stronie obsługującej tę kartę nie ma żadnych możliwości operowania środkami. Chciałbym albo przelać pieniądze na moje podstawowe konto, albo jakoś zasilić tę kartę paroma € i wykorzystać na przykład w Outlecie SuSu. PayPal nie pozwala mi podpiąć karty do konta.

a nie jest tak, że obecnie karta ma zerowe saldo i PayPal nie może pobrać mikroopłaty aktywacyjnej? stąd trudność w aktywacji karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.