Skocz do zawartości

Marka Crownhill Shoes


xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wywnioskowałem z korespondencji prowadzonej z Crownhillem, to oni mają produkcję lub zlecają ją do manufaktury zewnętrznej - a sami prowadzą jedynie dystrybucję. Tak było z moją parą. Być może nie wychwycili przy konfekcjonowaniu, albo najzwyklej tego nie robią. Przy następnym zamówieniu, upewnię się, czy weryfikacji wysyłanej pary została przeprowadzona z należytą starannością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie poluję na brązowe monki i myślałem o Crownhill. Czy ktoś z monkami od nich jakieś doświadczenia ? Napisano, ze kopyto to Crawford, jak się ma ono np. do monków meermina ? Moje stopy to prawie jak płetwy i dlatego się boję czy nie będzie za wąskie.

Pisałem do nich ale nic konstruktywnego nie odpisali, w sumie, że maja standardowe rozmiary i brać takie jakie się nosi na codzień. Długość stopy 278 mm i 110 mm szerokość.

Rozważam czy nie dorzucić 2 stów i nie wziąć shoepassion bo tam monki występują w szerszym kopycie...

Jak ktoś ma na ten temat jakąś wiedzę to będę wdzięczny żeby nie "umoczyć" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność - ja w butach staram się chodzić a nie przyglądać się im ;-)  Te marszczenia, zagięcia skóry (nie wiem jak to dokładniej opisać), zapewne będące wynikiem niestarannego naciągania skóry podczas ich zszywania z podeszwą (tak mi się przynajmniej wydaje) występują na obu butach, na każdym co najmniej w dwóch miejscach więc moim zdaniem ktoś po prostu nie zrobił tego jak należy. Szczerze powiedziawszy to buty mimo wszystko bym zostawił, bo są "trumienno-dziadkowo" ;-)  ładne i bardzo wygodne, nie ukrywam jednak, że liczę na jakiekolwiek zrozumienie ze strony Crownhilla, że to jednak nie jest modelowa robota. Choć na razie, na podstawie zdjęć, które Państwo też widzicie, twierdzą, że nie wiedzą, o co mi chodzi? :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jeśli nikt nie pomoże, chyba pozostanie kupienie na próbę. Crawford powinno być szersze od Hiro. Jeśli okaże się, że jednak to nie wystarczy, możesz je próbować dopasować lub po prostu sprzedać. Z tym drugim nie powinno być jakiegoś wielkiego problemu.

 

Już długo się do tego zabierasz, decyduj. Raz kozie śmierć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak tytułem kronikarskiego obowiązku (skoro już zacząłem ten temat) poinformuję, że Crownhill poczuł się do faktu, że z butami jednak nie wszystko jest tak, jak być powinno i zaproponował kolejną parę z 15 % rabatem.

 

Pozdrawiam.

PS. Ot taka ciekawostka - być może dla kogoś przydatna będzie informacja, że buty świetnie nadają się do żonglowania piłką ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dobry wieczór,

 

Jako że dziś dotarły do mnie moje pierwsze Crownhille, postanowiłem podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami nt. samych butów i doświadczeniami z ich zakupu.

Najpierw buty bowiem to one są tu najważniejsze ;)

 

Dla kronikarskiego porządku: 

To moje pierwsze buty GYW, pierwsze oxfordy i pierwszy tak poważny tego typu zakup  :P. Model the Philadelphia, rozmiar 44, metoda GYW, podeszwa skórzana z wstawką gumową w obcasie, kolor określiłbym jako czekoladowy, ciemny brąz (w świetle dziennym, w sztucznym potrafią być nieomal czarne). Dokładnie taki, o jaki mi chodziło. Przyszły w estetycznym pudełku z workiem i łyżką, dodatkowo ja zamówiłem prawidła (znów, pierwsze takie w moim życiu  :)).

 

 Na moje niewprawne oko nowicjusza buty prezentują się bardzo ładnie, są proste i eleganckie, zgrabne i schludne. Sprawiają wrażenie solidnych i dobrze wykonanych.  Z jednej strony dość lekkie (miałem, w ręku wprawdzie, nie na nodze, kilka Loaków, Barkerów czy CJ) ale na pewno nie "papierowe" jak popularne masówki. Obejrzałem je dość dokładnie i nie zauważyłem żadnych niedoróbek czy uszkodzeń. Skóra wydaje mi się dobrej jakości, jest dość mięsista, nie za miękka ale też nie "pancerna", daje wrażenie solidności i komfortu zarazem.

Stylistycznie czy (zapewne) jakościowo nie są to wodotryski i fajerwerki jak CJ, ale na pewno buty warte swojej ceny.

 

To, czego najbardziej się obawiałem, to rozmiar. Po konsultacji z obsługą klienta wybrałem 44, jaki najczęściej noszę i trafiłem w dziesiątkę. Buty są jakby na mnie szyte, idealnie opinają stopę, ale nie cisną nigdzie, co więcej - przyszwa zeszła się bezproblemowo na obu butach. Super!

 

Gorzej z samym procesem zamawiania...

System CS jakoś nie chciał przyjąć mojej płatności kartą i po trzech nieudanych podejściach zawiadomiłem ich obsługę klienta. Najpierw próbowaliśmy jeszcze raz przeprocesować zakup kartą (ponoć kontaktowali się ze swoim bankiem ws. możliwych rozwiązań problemu), ostatecznie otrzymałem fakturę do realizacji klasycznego przelewu. Poszło.

Pieniądze otrzymali (chyba) w poprzedni wtorek, paczkę wysłali w poprzedni czwartek... jakoby DHL`em, de facto UPS. Miało dojść w poniedziałek, nie doszło. Dopytałem ich o nr przesyłki - traking wskazał, ze paczkę powinienem otrzymać dziś... i dostałem  :)

Aha, zabawę zacząłem 12go maja.

Nie powiem, obsługa klienta odpisywała mi na każdego maila - najczęściej następnego dnia, co trochę jednak wydłużało proces. No i na jednego maila najlepiej żeby przypadało jedno pytanie, jak zadałem dwa w tym samym mailu - uzyskałem odpowiedź na pierwsze z pytań  ;)

 

Jeśli zatem chodzi o same buty jako takie - jestem absolutniezadowolony i już planuję kolejne zakupy w CS.

Ale to zabawa dla cierpliwych. Ja na szczęście jestem.  :D

 

pzdr.

O.v.K.

 

p.s.

Nie jestem 100% pewien, ale w ofercie CS chyba tylko trzy modele (Philadelphia, New York i Budapest) są GYW, pozostałe z gumowymi wstawkami w podeszwie są chyba szyte metodą Blake. 

 

post-6871-0-36705200-1432843482_thumb.jp

post-6871-0-36706000-1432843484_thumb.jp

post-6871-0-87440400-1432843486_thumb.jp

post-6871-0-88146200-1432843488_thumb.jp

post-6871-0-93244700-1432843491_thumb.jp

post-6871-0-07167200-1432843494_thumb.jp

post-6871-0-31333900-1432843496_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ O.v.K. - jakie wymiary ma Twoja stopa?

Też chyba zamówię Crownhille. Chcę kupić dwie pary i naciskałem żeby policzyli przesyłkę raz a drugą parę za 135 ale są nie ugięci ;(.

Zastanawiam się nad Meerminami ale mogą być na mnie za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 285 długości, 105 szerokości i 255 mm obwodu.

Najlepiej podeślij im swoje wymiary i dopytaj o sugerowany rozmiar (powinien się zgodzić z Twoim normalnym).

 

Sam do końca nie wiem, jakie kopyta mają GYW Crownhilla  :P  Z tego co znalazłem na stronie wynika, że do oxfordów stosują praktycznie tylko dwa; Churchill i Crawford.

Crawford jest ponoć nieco dłuższy i mniej zaokrąglony od Churchilla i często pojawia się w kontekście konstrukcji Blake. Wydawało by się zatem, że GYW są robione na Churchillu, ale... 

 

Fakt, co do opłat za przesyłki jest to trochę nieprzyjemne (sam myślę nad kolejnymi dwiema parami) i Meermin wypada tu lepiej, ale akurat przy dwu parach różnica wynosi bodaj 40€, nadal na plus dla CS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałeś "free shipping", czyli po prostu owo dodatkowe 15€ w cenie buta  ;), to przesyłka będzie najpewniej szła tydzień. Tak by wynikało z doświadczeń moich i Forumowiczów, którzy wcześniej zamawiali CS`y.

Mój tracking wyglądał jak lista przystanków głównej linii tramwajowej w dużym mieście.

Przy zamawianiu jest opcja wyboru sposobu dostawy i jest tam możliwość wybrania ekspresowej przesyłki, bodaj za dodatkowe 12€  <_<

 

Obstawiałbym, że dostaniesz paczkę w najbliższy wtorek.

Tak czy siak - dopytaj w CS o numer przesyłki, powinni Ci go podesłać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka paczka idzie prawdopodobnie jakimś kurierem, tylko jedzie samochodem, dlatego trwa to około tydzień. Za dopłatą tych 12 euro byłaby na 99% przesyłka lotnicza.

Zdecydowanie.

U mnie to była standardowa usługa kurierska UPS, ewidentnie drogowa.

 

Podoba mi się to kopyto u Ciebie, tym bardziej, że do mnie idzie New York

Je też zamierzam je zamówić, tyle, że w poniedziałek. Zobaczymy, jak się sprawy potoczą tym razem.

 

p.s. Teraz tak mnie naszło; te buty mają w sobie, przy swojej prostocie, coś takiego mocno retro, jakby trzewiki XIX wiecznego gentlemana. 

Bardzo mi to odpowiada, swoją drogą  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z kolegow wie jak sie maja Crownhille do Berwickow? Cenowo wychodzi podobnie

Dam znać jak moje przyjdą. Mam bardzo szeroką stopę i obsługa z Crownhilla powiedziała, że to ich najszersze kopyto.

Dlatego zamówiłem.

Teraz mam ochotę na monki i rozważam kilka firm: crownhill, jeśli podejdą lub berwicki 3637, kopyto G lub shoepassion.

Opisze doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.