Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Skalpel, skoro polecasz zapytam jak oceniasz jakość i wygodę tych butów z ebaya?

Niestety nie mam butów z ostatniego linku. Chciałem powiedzieć, że są po prostu ładniejsze. Niedługo będę mógł się wypowiedzieć bardziej merytorycznie w kwestii butów z tej calzolerii, gdyż chcę zamówić u nich ten model: http://www.ebay.de/itm/SCHUHE-Gr-42-MAD ... 5d3879fed6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka Grensona jest zaniżona, w rzeczywistości buty są większe. Ja noszę 8,5 i mam pewne obawy, że powinienem był wybrać 7,5 (którego to rozmiaru nota bene nie było) zamiast ósemki. Okaże się, jak dojadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę z reguły 47 ale bywało, że kupowałem 48. Mam nadzieję, że nie będą zbyt wielkie, jeśli faktycznie jest zaniżona. Wygląda na to, że wybrałem ostatnią parę bo 12 już znikło z listy :)

Orientuje się ktoś, po ilu dniach można się spodziewać przesyłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarówka Grensona jest zaniżona, w rzeczywistości buty są większe. Ja noszę 8,5 i mam pewne obawy, że powinienem był wybrać 7,5 (którego to rozmiaru nota bene nie było) zamiast ósemki. Okaże się, jak dojadą.

Nie wiem, czy jest taka reguła. Ja noszę 43 - 43,5 i mierzyłem swego czasu kilka modeli Grensona w GalMoku -

- z tęższym kopytem (np. Stanley) pasowały mi 9, a te smuklejsze (Kirk) 9,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rozmiar się tak bardzo nie martwię, bo mój idealny to 47,5, najwyżej będę ubierał grubsze skarpetki ;-)

Mam jednak pytanie, czy ktoś już zamawiał z allsole? Tam podczas wypełniania adresu jest takie pole "house name and number" gdzie wpisałem numer domu i mieszkania, ale potem przy finalizacji zamówienia mój adres wyglądał tak:

1/2 Jana Pawła II

zamiast: Jana Pawła II 1/2

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z dostawą z tego powodu? Wysłałem chwilę później wiadomość z poprawną formą adresu, ale gdy dostałem link do trackingu (godzinę później) to w wiadomości był jednak adres w pierwszej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i moje wylądowały, po przebojach z mało bystrym kurierem

Pierwsze wrażenie - pudełko ok, trochę poobijane. W środku dwa brzydkie papierowe zawiniątka, brak bawełnianych woreczków - co byłoby niewątpliwie przyjemnym dodatkiem ;) Pierwsze wrażenie - buty nieco „pudełkowe” - skóra twarda, w połączeniu z wnętrzem buta w roli pudła rezonansowego, można użyć ich w roli bębenka :)

Gdzieniegdzie odstająca nitka, „klapka” ze szlufkami od wewnątrz lekko ubrudzona czarną farbą… szlufka bliżej kostki mocowana do gumowego paska - przyszyty dobrze, ale znowu odstający supełek z nitki. Krawędzie podeszwy sprawiają wrażenie trochę niedopracowanych - nie są idealnie równe i identyczne w obu butach. Generalnie widać lekki pośpiech w wykonaniu…

Poniekąd, z butów jestem zadowolony - wyglądają świetnie (choć przyznam, że pierwsze wrażenie to lekki szok w stylu „litości - co ja mam na nogach?”, ale po parunastu minutach wyglądają obłędnie), są bardzo wygodne (po kilkudziesięciu minutach rozchodzenia nie czuć ich na nogach!) i przede wszystkim rozmiarowo idealne - o co się najbardziej obawiałem.

Generalnie cena pierwotna (~180 funtów jest w mojej opinii znacznie przesadzona), ale cena promocyjna na allsole jest adekwatna do jakości, bo pomimo wykonania które razić może perfekcjonistów od strony jakości materiałów buty są warte wydanych pieniędzy. Skóra nie jest papierowa jak w większości moich poprzednich butów (np. nowe Martensy) choć do butów droższych odniesienia nie mam

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikaczynski, jak się na któreś zdecydujesz to chętnie się dowiem na które i czy jesteś z nich zadowolony.

Sam się zasntanawiam nad kupnem monków (bardziej się skłaniam do zamszowych). Jeden z kolegów podam mi linka do tych butów

http://www.herringshoes.co.uk/product-i ... &brandid=6

choć podobnie jak Ty, wolałbym z dwoma klamerkami.

Ja Ci podam jeszcze tego linka

http://www.calzoleriastizza.it/scarpe_c ... tip=fibbia

Model EDDINGTON wygląda spoko, choć nie wiadomo jak z jakością tych butów.

PS. O tych Meerminach już ktoś pisał na forum i z tego co pamiętam nie był do końca zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.