Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie,

w tkmaxxie przy marszałkowskiej pojawiło się nieco ciekawych butów w cenach ok. 400 pln. Duzo salvatore ferragamo (mokasyny klasyczne dla tej marki, chyba tylko na gumie), moreschi, santoni, bottega veneta i d&g (jedne takie, że prawie zwymiotowałem, ale były też całkiem znośne zakonniki). rozmiary głównie skrajne (6 i 11), ale trochę też 8,5 i 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 zł to akurat, żeby raz w miesiącu kupić ze dwie pary.

Rzeczywiście w sam raz. W przeciągu roku wydasz jedynie 360 złotych, za które mógłbyś kupić buty które posłużyłyby Ci co najmniej 4x dłużej. Nawet licząc jedynie 1 parę na dwa miesiące to wciąż bardzo drogo.

Oczywiście nie wspominam o kosztach związanych z samym zakupem, podróży do sklepu itp.

Zapewne komentarz był jedynie dowcipną ironią, ale piszę ten post jako potwierdzenie stanowiska, że większość butów, choćby nie wiem jak były tanie, są zazwyczaj droższe niż nam się wydaje zaraz po zakupie kiedy trzymamy w ręku paragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty BARDZO taniej.

Zaobserwowane w Auchan, czyżby coś się ruszyło?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Buty dostępne tak w brązie jak i w czerni, oczywiście materiały są najpodlejsze z możliwych, ale ...

zdjęcia oczywiście z komórki.

Ciekawe, gdzie je wyprodukowano. Obawiam się, że warunki produkcji mogły odbiegać również od kryteriów do jakich powinniśmy zmierzać. Mam na myśli ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15 zł to akurat, żeby raz w miesiącu kupić ze dwie pary.

Rzeczywiście w sam raz. W przeciągu roku wydasz jedynie 360 złotych, za które mógłbyś kupić buty które posłużyłyby Ci co najmniej 4x dłużej. Nawet licząc jedynie 1 parę na dwa miesiące to wciąż bardzo drogo.

Oczywiście nie wspominam o kosztach związanych z samym zakupem, podróży do sklepu itp.

Zapewne komentarz był jedynie dowcipną ironią, ale piszę ten post jako potwierdzenie stanowiska, że większość butów, choćby nie wiem jak były tanie, są zazwyczaj droższe niż nam się wydaje zaraz po zakupie kiedy trzymamy w ręku paragon.

Tak, to był żart. ;) Ale kupno jednej pary na próbę nie jest złą opcją. Chociaż podejrzewam, że faktycznie będą to buty jednorazowego użytku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kupno jednej pary na próbę nie jest złą opcją.

No nie żartuj.
No to jest na tej zasadzie - nic nie ryzykuję, mogę czasem nie kupić trzech piw. Zresztą podejrzewam, że po bliższym kontakcie z tymi butami bym stwierdził, że jednak wolę kupić jedno piwo, niż te kapcie, bo koło skóry to to pewnie nie leżało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdzie je wyprodukowano. Obawiam się, że warunki produkcji mogły odbiegać również od kryteriów do jakich powinniśmy zmierzać. Mam na myśli ludzi.

Pewnie nic nowego pod słońcem, ale... http://www.tvn24.pl/12691,1714640,0,1,p ... omosc.html

Dobrze, że przynajmniej zapłaci. Zawsze staram się przypominać, że nasze tanie zakupy mogą być okupione czyimś cierpieniem. I nie przekonują mnie argumenty, iż to być może dla nich jedyna szansa zarobku. Pewien fotograf opowiadał mi, że robił kiedyś sesję szefa znanej firmy w fabryce, która dla niego pracowała w pewnym azjatyckim kraju. Widział halę z pracownicami i mówi, że odniósł wrażenie, iż żadna pracownic nie była pełnoletnia (ca 15 lat). Od tamtej pory nie kupuję rzeczy tej firmy. Nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowane w Auchan, czyżby coś się ruszyło?

Też je widziałem. W Auchan Poznań Swadzim kosztują 34 z groszami. Moim zdaniem nie warto brać. Na zdjęciu "nie najgorzej" wyglądają. W rzeczywistości - niestety koszmar. I, czy one przypadkiem one nie mają papierowych sznurówek? :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowane w Auchan, czyżby coś się ruszyło?

Też je widziałem. W Auchan Poznań Swadzim kosztują 34 z groszami. Moim zdaniem nie warto brać. Na zdjęciu "nie najgorzej" wyglądają. W rzeczywistości - niestety koszmar. I, czy one przypadkiem one nie mają papierowych sznurówek? :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

To nie mój cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowane w Auchan, czyżby coś się ruszyło?

Też je widziałem. W Auchan Poznań Swadzim kosztują 34 z groszami. Moim zdaniem nie warto brać. Na zdjęciu "nie najgorzej" wyglądają. W rzeczywistości - niestety koszmar. I, czy one przypadkiem one nie mają papierowych sznurówek? :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

To nie mój cytat.

Przepraszam, źle wyciąłem. Już poprawiłem.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sznurówek nie oglądałem, po prostu przechodziłem z jednego działu do kasy, przecinając alejkę z butami i ... bach. Przystanąłem, patrzę, jakieś dziwne buty? Nie miały ani ściętego noska, ani dziwnych obszyć, nie były z lamparciej skóry, ani też fantazyjnie dziurkowane.

Przynajmniej nikt już nie powie, że nie stać go na klasycznie wyglądające buty ;)

W Szczecinie kosztują 15 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.