Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat zamykali już sklep Bata (Poznań, Galeria Malta), więc nie miałem okazji bliżej się przyjrzeć nie mówiąc już o przymiarce, ale...

Dołączona grafika

http://www.bata.pl/artykul/91248 Numer towaru: 834-4473

Może faktycznie coś zaczyna drgać w temacie obuwia :)

Acha, w rzeczywistości buty te o wiele lepiej wyglądają niż na zdjęciu. O niebo lepiej :)

Do wyboru są ciemny brąz i czarny. Czarnym nie jestem zainteresowany, a ów brąz dla mnie za ciemny - z resztą w rzeczywistości zupełnie inaczej to wygląda. Gdyby nie to, jutro bym jechał mierzyć i kto wie, może kupić :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj.

Będą to idealne buty do eleganckiego stroju budowlano - ogrodowego.

Nie ma się co śmiać. Mój osobisty dziadek do prac około-ogrodowych używał z lekka znoszonych ale jednak eleganckich wiedenek oczywiście na skórzanej podeszwie, fasowanych u porządnego szewca, zapakowanych w klasyczne kaloszki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, jutro bym jechał mierzyć i kto wie, może kupić :)

Powiedz, że żartowałeś. :?

Podajesz przykład tych butów jako potwierdzenie tezy, że w Polsce coraz łatwiej dostać dobre buty? Być może wstawiłeś inny link.

Nie nie żartowałem. Dobre buty z sensie wyglądu, a nie wykończenia, jakości skór itp. itd. Wreszcie jakieś normalne oksfordy, a nie z czubami jak nos Pinokia :) Zgodnie z tematem "Buty trochę taniej". Poza tym proponuję pooglądać je na żywo, bo na zdjęciu na prawdę wyglądają zupełnie inaczej.

Nie każdego stać na choćby jedną parę za 600-800 PLN czy prawie 2.000 PLN :) Nie każdego też stać na kupowanie via net z nadzieją, że może będą pasować.

Dlatego moim zdaniem te oksfordy Baty są dużo lepsze jak np. wiele dziwolągów dostępnym na naszym rynku.

A odnośnie wyprzedaży to właśnie szukając w necie znalazłem jeszcze coś takiego w Wittchenie:

http://www.sklep.wittchen.com/product/3253/buty-meskie.html Też uważam, że godne uwagi, zgodnie z tematem forum "Buty trochę taniej". Jednak jak dla mnie znów nie ten kolor o jakim myślę no i nie są to oksfordy... Cóż szukam dalej.

Takie bym chciał :)

Dołączona grafika

Włoszczyzna z forumowej akcji - niestety przegapiłem tą akcję...

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre buty z sensie wyglądu, a nie wykończenia, jakości skór itp. itd. Wreszcie jakieś normalne oksfordy, a nie z czubami jak nos Pinokia :)

Być może mamy inny system wartości, ale wydaje mi się że pod pojęciem butów zgodnych z definicją klasycznie eleganckich, nie chodzi wyłącznie o design który jest relatywnie najłatwiej skopiować, powielić, stworzyć. Tutaj bardzo ważna jest również jakość materiałów z jakich but jest wykonany. Jeżeli chcemy się przerzucać przykładami najtańszych butów w akceptowalnym designie, to myślę że już wygrał kolega Roland wrzucając w tym temacie zdjęcia butów z Auchan.

Zgodnie z tematem "Buty trochę taniej". Poza tym proponuję pooglądać je na żywo, bo na zdjęciu na prawdę wyglądają zupełnie inaczej.

Bardzo dobrze znam ofertę Baty i pomimo, iż tych konkretnych butów nie oglądałem - wiem z jakiej skóry są wykonane (warto znać kody produktów).

Nie każdego stać na choćby jedną parę za 600-800 PLN czy prawie 2.000 PLN :) Nie każdego też stać na kupowanie via net z nadzieją, że może będą pasować.

Dlatego prowadzimy na forum akcje oraz edukujemy osoby, które nie biorą w nich udziału co do tego jakie są inne możliwości nabycia butów "taniej" na lata.

Dlatego moim zdaniem te oksfordy Baty są dużo lepsze jak np. wiele dziwolągów dostępnym na naszym rynku.

Myślę, że plasuję się gdzieś w połowie stawki.

A odnośnie wyprzedaży to właśnie szukając w necie znalazłem jeszcze coś takiego w Wittchenie:

Te buty to już zupełnie inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro miało być "Buty trochę taniej" i pojawiło się coś (czyt. Auchan) co moim zdaniem nijak nie można porównać nawet do tych z Baty jakie przedstawiłem, dlatego zdecydowałem się pokazać to co przedstawiłem. Może komuś moja informacja o tych butach się przyda.

Co do Wittchena, to pewnie sam czytałeś na tym forum, że podobno są dziadowskie, bo się szybko rozwalają i przez to nie warte tej ceny. Nie pamiętam niestety w którym wątku tu było.

Widzisz, jeden będzie je zachwalał, drugi wręcz przeciwnie. Zgodzisz się zapewne ze mną, że nie ma co dyskutować nad wyższością jednych świąt nad drugimi :)

a tylko cieszyć się, że jest masa ludzi na tym forum, którzy chętnie służą radą, wskazówkami, a nawet podejmują nie lada wysiłek, aby zorganizować akcję wspólnych zakupów np. butów za co im wszystkim szacunek i podziękowania :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie wyprzedaży to właśnie szukając w necie znalazłem jeszcze coś takiego w Wittchenie:

W czasach nieświadomości wszedłem w x par tej marki i zapewniam Cię, że oczywiście daleko im do tego co można poznać na forum, ale bacie do nich co najmniej równie daleko.

U mnie pod blokiem dwóch sąsiadów parkuje na zmianę wozy w jednym wąskim, małym miejscu - jeden Tatę, drugi Toyotę :)

Ja się z tym wszystkim zgadzam, ale być może są na tym forum osoby, których ledwo stać na Tatę :) więc chyba lepiej, aby mieli Tatę jak już zupełnie nie wiadomo co.

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przytaczać opinii o butach Wittchen, miałem w swoim życiu dwie pary i wyrobiłem sobie o nich zdanie. Wszystko oczywiście zależy od tego do jakich butów je porównamy i ile powinny kosztować (są zdecydowanie zbyt drogie), jednak jeszcze raz napiszę, że to zupełnie inna bajka w porównaniu do przedstawionych przez Ciebie "pantofli" z Baty.

Co do dyskutowania o wyższości jednych świąt nad drugimi to pozwolę sobie zauważyć, że większość użytkowników dyskutuje jedynie o wyglądzie butów - ja staram się natomiast patrzeć odrobinę głębiej i używać szerszego spektrum oceny. O gustach się nie dyskutuje, zgadzam się, ale jakość nie jest relatywna i nie może podlegać dyskusji - albo but można pod tym względem ocenić na 1 punkt, albo na 8. Ocena oczywiście jest subiektywna, ale jeżeli ocenia większe grono osób to oceny ulegają uśrednieniu i nabierają większej wiarygodności.

Kończę mój udział w dyskusji. Jeżeli Ci się podobają buty Baty to oczywiście możesz je nabyć. Starałem się jedynie przestrzec przed ich jakością - to raz (nie wiem czy zauważyłeś, ale jestem chyba największym adwokatem polskich butów na forum i naprawdę nie czuję potrzeby zatapiania polskich marek obuwniczych lub porównywania ich do najlepszych angielskich). Dwa, chciałbym aby ten temat również trzymał się tematyki forum, gdzie dyskutujemy o rzeczach dobrej lub bardzo dobrej jakości, bez względu na to czy kosztują 10, 50 czy 5000 złotych. Buty Baty, które pokazałeś moim zdaniem nie spełniają tego warunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz przytaczać opinii o butach Wittchen, miałem w swoim życiu dwie pary i wyrobiłem sobie o nich opinię.

Chętnie ją poznam, gdyż jak sam zauważyłeś ilość opinii pozwala uśrednić ocenę końcową, a to akurat mi się przyda bardzo, gdyż jestem na początku drogi, na której Ty jesteś już daleko, daleko :)

--

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wittchen'ach wypowiadałem się krótko w tym wątku (jest to wątek, którego szukałeś).

W skrócie uważam, iż buty tego producenta, a raczej jego podwykonawcy, są warte swojej ceny jedynie podczas wyprzedaży. Z zastrzeżeniem jednak, iż dokonamy optymalnego wyboru, zwracając uwagę na jakość bo rozstrzał w Wittchen'ie jest naprawdę duży. Te, które zalinkowałeś są naprawdę w porządku. Większość butów Wittchen jakością dorównuje butom innej polskiej marki - Nord, o cenie również z kosmosu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę. Mam możliwość kupienia używanych butów Wexford za przeliczając na nasze ok 120 zł. Czy moglibyście w miarę możliwości ocenić po zdjęciach ich stan oraz określić jakość wykonania i samej skóry? Kolejne dwa zdjęcia na następnej stronie.

post-1174-13658920650124_thumb.jpg

post-1174-13658920650462_thumb.jpg

post-1174-13658920650777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o radę. Mam możliwość kupienia używanych butów Wexford za przeliczając na nasze ok 120 zł. Czy moglibyście w miarę możliwości ocenić po zdjęciach ich stan oraz określić jakość wykonania i samej skóry? Kolejne dwa zdjęcia na następnej stronie.

Pies omija je szerokim łukiem, więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wexford to przyzwoite buty, a w dodatku jest to jedna z niewielu firm na włoskim rynku za której produkty zapłacimy "normalne" pieniądze. Buty, które pokazałeś nie wyglądają na znoszone, tylko niezadbane. Przetarcia na skórze cholewki wskazują na brak odpowiedniego nawilżenia i wyschnięcie materiału. Skóra wygląda jednak przyzwoicie. Pomijając design tych butów, bardzo podoba mi się gruba podeszwa i dodatkowy cokół skóry poprowadzony pod rantem buta. Podeszwy wyglądają nieźle, myślę że przy intensywnym użytkowaniu powinny jeszcze posłużyć co najmniej półtora roku, być może nawet dwa lata. Wykończenie buta w środku, z tego co widać na zdjęciach - jak w każdym modelu Wexford przed 2009 rokiem, 100% skóra, dobra jakość podszewki. Jedynym problemem tego buta, który będzie rzutował na jego użytkowanie jest fatalnie zaprojektowane kopyto i brak wsparcia (podpórki) dla przedłużonej jego części ponad glankiem. W rezultacie, utwardzony podnosek buta będzie się odznaczał podczas chodzenia, a część cholewki za pobiciem - zapadała do środka. Widać to trochę na podstawie zdjęcia, ale w codziennym użytkowaniu efekt będzie ulegał jedynie spotęgowaniu. Problemem jest tutaj sposób konstrukcji buta, który można porównać do przedłużanej limuzyny z niskim zawieszeniem, dla której problemem jest pokonanie progu zwalniającego na drodze.

Jeżeli te buty Ci się podobają i dobrze pasują na Twoją stopę rozmiarowo (to jest w tym wypadku absolutnie najważniejsze kryterium, ponieważ w przypadku złego dopasowania będziesz miał wrażenie chodzenia w płetwach i kontroli jedynie nad usztywnioną, sznurowaną częścią buta) to za 120 złotych możesz je spokojnie brać. Nie jest to może tzw. "steal", ale myślę, że nie przepłacasz. Wymieniłbym jedynie w tych butach sznurówki na "lżejsze" woskowane oraz fleki po ok. 2-3 miesiącach użytkowania. Ze względu na stan podeszw, moim zdaniem jest to ostatnia szansa aby je podzelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Chyba się na nie zdecyduje. W kwestii doprowadzenia butów do ładu po zakupie - da się nawilżyć taką wysuszoną skórę tak aby wróciła do stanu zbliżonego do pierwotnego? Aktualnie z olejków odżywczych mam na stanie tylko Crazy Oil od Coccine, ale w razie potrzeby mogę coś dokupić. Co do podzelowania - należałoby je wykonać od razu po zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne olejki, tym bardziej aromatyczne. Rekomenduję zaopatrzyć się w dobry krem i tłuszcz do skór na początek. To jest nawet ważniejsze od dobrej pasty. Jeżeli chodzi o podzelowanie to sugeruję zrobić to jak najszybciej po zakupie, najlepiej od razu. Możesz też od razu wymienić fleki, bo wyglądają na starte i, tak jak napisałem w poprzednim poście, zapewne długo nie wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratujcie. Poszukuje klasycznych brązowych butów do zestawów casualowych. Coś na studencką kieszeń, w okolicach 200-250PLN. Mógłby mi ktoś polecić jakiś konkretny model/marke? W galeriach handlowych napotykam niestety same koszmarki, albo ceny 500+. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Albo Nunes Correa, albo secondhand, albo poszukiwanie okazji na ebay'u (ew.przeceny) - niestety nie widze za bardzo innego wyjscia. Przejrzyj tez co jest w dziale Kupie/sprzedam, moze ktos cos ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.