Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co myślicie o tych butach? Muszę koniecznie kupić jakieś wiedenki a nic w sklepach stacjonarnych nie znalazłem ciekawego. Cena do 600 PLN.

http://www.pediwear.co.uk/barker/products/2803.php

Jeżeli do 600 złotych to akurat za tyle możesz już kupić te buty:

http://www.pediwear.co.uk/sanders/products/175.php

http://www.brogueshoes.co.uk/Sanders-Uniform-Shoes.html

http://www.shoesinternational.co.uk/Men ... 0110/st18/

Moim zdaniem jest to o wiele bardziej rozsądny wybór niż zalinkowane przez Ciebie buty Barker. Oczywiście mam na myśli jakość butów, a nie design.

Z innych rozwiązań - za 90 EUR (buty + przesyłka do Polski) możesz kupić podobnej jakości buty francuskie - Oldson (produkowane we Włoszech). Podeszwa szyta metodą Blake, skóra jakości Sandersów linkowanych przeze mnie powyżej.

Dołączona grafika

http://www.ebay.com/itm/CHAUSSURES-HOMM ... 1e66d6f4f5

Opublikowano

Ryszard Duranc zrobi nie gorsze wiedenki za niecałe 600 zł. Al. Jeroz. w Warszawie. IMHO za wiedenki w tej kategorii cenowej jest to najlepsza oferta.

Zgadzam się z tym, o ile komuś nie przeszkadza kwestia toporności kopyta to buty będą nawet lepsze jakościowo, biorąc chociażby pod uwagę jakość użytej skóry. Jeżeli chodzi o konstrukcje buta to można polemizować, które rozwiązanie jest lepsze. Tutaj dużo zależy od osobistych preferencji i kształtu stopy.
Opublikowano

Ryszard Duranc zrobi nie gorsze wiedenki za niecałe 600 zł. Al. Jeroz. w Warszawie. IMHO za wiedenki w tej kategorii cenowej jest to najlepsza oferta.

Oceniasz to na podstawie jakości materiałów, czy konstrukcji butów?
Opublikowano

Ryszard Duranc zrobi nie gorsze wiedenki za niecałe 600 zł. Al. Jeroz. w Warszawie. IMHO za wiedenki w tej kategorii cenowej jest to najlepsza oferta.

Zgadzam się z tym, o ile komuś nie przeszkadza kwestia toporności kopyta to buty będą nawet lepsze jakościowo, biorąc chociażby pod uwagę jakość użytej skóry.

Czy szewc dla każdego klienta przygotowuje indywidualne kopyto (zawsze tak mi się wydawało) czy ma jakieś bazowe które tylko modyfikuje pod każde zamówienie?

Jeżeli kopyto jest indywidualne, to teoretycznie powinna być możliwość zmiany stylistyki, proporcji itp.

Jak to wygląda w przypadku wspomnianego Duranca? Czy "toporność" wynika ze stosowania jednego, mało udanego, kopyta czy z cech szewca (inne preferencje estetyczne)?

Opublikowano

Duranc to nie bespoke. Jest kilka kopyt, które są dopasowywane (podklejane) pod indywidualne zamówienie. Z tych kilku pan Ryszard ma dwa ulubione, na które będzie namawiał w pierwszej kolejności. Wynika to również z chęci zaoszczędzenia czasu i największej wprawy w wykonywaniu butów na tych konkretnych formach.

Jest możliwość ingerencji w stylistykę i proporcje kopyta, ale powiedziałbym że jest to możliwość bardzo ograniczona, przed którą szewc będzie się raczej wzbraniał. Jeżeli chodzi o polskich szewców to już praktycznie nikt oprócz Kamińskiego i Kielmana nie robi kopyt pod klienta.

Opublikowano

Czy na naszym forum bespoke nie powinniśmy wspierać rodzimych rzemieślników? Buty Loake, Sanders czy też Barker w cenie 100 gbp są moim zdanie równie toporne. Nie jestem rzeczoznawcą, ale mi się po prostu bardziej podobają buty Duranca! Tylko mają być bez ażurów, najlepiej robi gładkie wiedenki. Skóra jest świetna, widać że te buty żyją. Trwałość jest nie do przecenienia. Wiedenki od Duranca są w zasadzie niezniszczalne. Robota przedwojenna. Nikt już teraz nie szpilkuję podeszwy tak jak Duranc.

Widziałem nowe czarne wiedenki u Duranca zrobione dla mojego kuzyna i były naprawdę fajne. Tak dobrej skóry dawno nie widziałem na butach za 600 zł. Nawet były mniej toporne, niż zazwyczaj. Może akurat mu wyszły ?! Kuzyn poszedł i powiedział że chce mieć czarne buty do ślubu to Duranc się przyłożył.

Opublikowano

Zgadzam się co do skóry, bardzo często to jest ten sam materiał co u Januszkiewicza. Oczywiście mówimy o skórach polskich. Zgadzam się też w kwestii promocji polskich rzemieślników. Problem Roman polega na tym, że nie każdy mieszka w Warszawie. A z dwóch wizyt robi się już niestety nie 550-600 złotych tylko co najmniej 30-50% więcej, a taki przedział cenowy wiele zmienia.

Opublikowano

Ale Mińsk Mazowiecki jest całkiem blisko od W-wy :)

Mińsk tak, punkt za spostrzegawczość. Odniosłem się raczej do Twojego stwierdzenia: wiedenki <600 - Duranc's the best!

A po drugie kupno butów online to jest zawsze ryzyko.

Dopasowanie przez szewca - również.
Opublikowano

Regiokarnet kosztuje 95 zł i jest ważny przez trzy wybrane dni przez dwa miesiące na pociągi interregio. Wstajesz rano, łapiesz interregio, wracasz popołudniu na tym samym bilecie. Na upartego po odbiór można zamówić kuriera u brokera kurierskiego za niecałe 15 zł. W mniej niż 100 zł można się zamknąć w kosztach podróży. Przy opcji interegio i kurier nawet mniej niż 50 zł. Inną kwestią jest jak cenny jest czas osoby podróżującej. Jest to idealne rozwiązanie dla hobbystów :)

Opublikowano

Mińsk jest miejscem gdzie nocuję, bo przez czytanie forum ostatnio, nawet nie miejscem gdzie sypiam ;-) Całe dnie jestem w wawie i podejście do Duranca nie stanowi problemu.

Problemem jest natomiast to co widzę w wątku o nim, czyli brzydkie buty. Nie neguję, że są porządne i wygrywają w relacji cena/jakość ale ich stylistyka stanowczo mi nie podchodzi.

Opublikowano

Prawidła wyglądają na droższe od butów.

A swoją drogą - skąd masz zdjęcia tych butów z prawidłami? Z gazetki Carrefour? :D

Dobra przyznaję się - miał być debiut w CMDNS, bo nieźle się obkupiłem. Split toe, boots, loafers - you name it. :lol:
Opublikowano

Buty z ostatnich stron nijak mają się do tematu (np. te z ostatniego linka - 150 EUR). Poszukuje brązowych oxfordów lub brogues w cenie do 350 zł. Nie ukrywam, że liczyłem na NC, ale sądząc po temacie dotyczącym tego producenta, chyba będę musiał obejść się smakiem. Macie Panowie jakieś sugestie ?

Opublikowano

Buty z ostatnich stron nijak mają się do tematu (np. te z ostatniego linka - 150 EUR). Poszukuje brązowych oxfordów lub brogues w cenie do 350 zł.

Nie wszyscy kolego szukają butów wyłącznie do 350 złotych! W mojej ocenie i myślę, że ogólnie również taką przyjęliśmy tutaj zasadę, w temacie regularnie pojawiają się wpisy dotyczące butów kosztujących do 500-600 złotych.

"Taniej" to pojęcie względne. Proszę o tym pamiętać.

Jeżeli chodzi o Twój budżet - 350 złotych, to jeżeli nie masz w planach kupowania butów na aukcjach lub w mało znanych fabrykach - to nie zostaje Ci wiele możliwości. Jeżeli chcesz przymierzyć buty i kupić je w Polsce, polecam zainteresować się marką Nord na wyprzedażach.

Opublikowano

Immune, piękne buty. I jeśli są przez Ciebie polecane, to można przypuszczać, że jakość dorównuję wyglądowi. Nie wiesz może czy organizują wyprzedaże? Bo szukam czegoś do 500-550 zł.

Tak, wyprzedaży można się spodziewać na przełomie czerwca/lipca. Cena większości modeli powinna wówczas zmieścić się w podanym przez Ciebie przedziale cenowym (wliczając w to wysyłkę do Polski).
Opublikowano

Immune, piękne buty. I jeśli są przez Ciebie polecane, to można przypuszczać, że jakość dorównuję wyglądowi. Nie wiesz może czy organizują wyprzedaże? Bo szukam czegoś do 500-550 zł.

Tak, wyprzedaży można się spodziewać na przełomie czerwca/lipca. Cena większości modeli powinna wówczas zmieścić się w podanym przez Ciebie przedziale cenowym (wliczając w to wysyłkę do Polski).

Cóż, pozostaje czekać:) w międzyczasie może coś tańszego uda się znaleźć.

Opublikowano

Buty z ostatnich stron nijak mają się do tematu (np. te z ostatniego linka - 150 EUR). Poszukuje brązowych oxfordów lub brogues w cenie do 350 zł. Nie ukrywam, że liczyłem na NC, ale sądząc po temacie dotyczącym tego producenta, chyba będę musiał obejść się smakiem. Macie Panowie jakieś sugestie ?

Przejdź się do salonu Ryłko - mają dobrej jakości skóry (jak na swoją cenę) tylko wybór klasycznych modeli dość niewielki. U mnie mieli całkiem ładne, wyglądające na szyte, brązowe Oxfordy na skórzanej podeszwie za 299 zł.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.