Skocz do zawartości

Ciekawe i nietuzinkowe nabytki


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, widzę, że się nowej ksywki dorobiłem. Tak, to jedno zamówienie, złożone w kwietniu. W maju miałem okazję być tam znowu i przymierzyć koszulę testową, wszystko było OK, więc było zielone światło żeby szyć resztę. Wyrobili się w 10 dni, choć dopiero teraz miałem czas żeby odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszula dobrej jakości, choć pewnie to za mało, żeby stwierdzić, że ciekawa i nietuzinkowa. Po prostu jakość daje powody do zadowolenia. Ale len... Zdecydowanie wart uwagi. W próbniku, z którego można wybrać materiał na koszule w pracowni S. Żukowskiego są dwa rodzaje lnów. Jeden dość typowy letni gnieciuch. Fajny, ale ze wszystkimi wadami i zaletami takiego materiału. Drugi (ze zdjęcia) jest IMO świetnej jakości i daje radę przez cały dzień lepiej niż niejedna koszula  bawełniana. Dobrze się prezentuje z garniturem. 

 

Słabe jest to, że powoli wycofywane są poszczególne kolory zrobione z tego materiału. Biel zniknęła 2 lata temu, teraz biel z różową poświatą została wycofana. Został kolor niebieski. Jeśli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z lnianym MTM, to warto zacząć od tego materiału. :)

post-1456-0-22767900-1434833000_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo ładny, ale czy nie powinien siedzieć trochę głębiej?

 

Kanotier ma swoją specyfikę - jak już wspomniałem wcześniej, powinno się nosić o jeden rozmiar mniejszy dla najlepszego dopasowania. W przeciwnym razie efekt może być taki:

 

TK-2014-04-27-009-003-Harajuku.jpg

 

Jeśli chodzi o komfort, to kapelusz leży bardzo dobrze i zaskakująco skutecznie opiera się sile wiatru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanotier ma swoją specyfikę - jak już wspomniałem wcześniej, powinno się nosić o jeden rozmiar mniejszy dla najlepszego dopasowania. W przeciwnym razie efekt może być taki:

 

 

 

Dziękuję. To nie była zawoalowana krytyka, tylko szczera ciekawość.

Świetne zdjęcie USA z lat 20! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To nie była zawoalowana krytyka, tylko szczera ciekawość.

Świetne zdjęcie USA z lat 20! 

 

Nie ma sprawy :) Ogólnie są dwie szkoły noszenia kanotiera:

 

- Klasyczna, gdzie rozmiar dobiera się standardowo;

 

- Awangardowa, w której kupuje się rozmiar mniejszy dla osiągnięcia efektu przechylenia na czubku głowy.

 

Osobiście preferuję tę drugą  :)

 

Genialny. I opis zacny. Gratulacje

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.