Skocz do zawartości

Promocje w markach premium


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

@Mr.Vintage

 

czy nie uważasz że umieszczanie linków afiliacyjnych na forum, po to żeby zarabiać kasę na polecaniu innym promocji jest brakiem kultury i taktu?

 

 

Nie uważam. Widziałem na tym forum wiele innych form braku kultury i taktu, które nie były kasowane/edytowane, a wręcz popierane przez adminów i bardziej doświadczonych członków forum.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam. Widziałem na tym forum wiele innych form braku kultury i taktu, które nie były kasowane/edytowane, a wręcz popierane przez adminów i bardziej doświadczonych członków forum.

Rozumiem, że mogę na Twoim blogu/profilu facebookowym umieszczać własne linki afiliacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja chyba do wydzielenia do wątku Pytania do administratora. Sprawę linków afiliacyjnych, jeżeli to taki problem, można załatwić odpowiednim zapisem w regulaminie - póki co nie widzę takowego. A jeśli zwraca się uwagę użytkownikowi w wątku na forum, to trzeba się liczyć z komentarzami, zatem natychmiastowe ich usuwanie chyba nie ma sensu?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dotychczas każdy umieszczał link. Tym razem jednak oprócz linku był "system afiliacyjny" podłączony do linku, dzięki któremu Mr.V. zarobił/zarobi na każdym wejściu lub zakupie (nie znam konkretów tego systemu afiliacyjnego) na zalando. Nie był to link umieszczony tylko aby pokazać fajną promocję, ale także aby zarobić na tym poleceniu. To, że to link afiliacyjne było ukryte poprzez zastosowanie strony skracającej linku bodajże tnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wreszcie zrozumialem. Domyslalem sie blednie, ze afiliacja, to w tym wypadku chec umieszczenia linku do sklepu, z ktorym ma sie porozumienie. Tu wchodzi kwestia domniemania i jest to trudno weryfikowalne. Ale w przypadku wklejania specjalnego adresu w celach zarobkowych... Slabe to... powinna byc o tym info i wypadaloby zrobc to w porozumieniu z bwb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Nie będę oceniał nikogo, jednak może w kwestii linków afiliacyjnych warto je publikować w dziale "ogłoszenia firm i rzemieślników"; tego typu formy promocji bardziej mi tam pasują niż tutaj. Mimo to popieranie takiej formy zarabiania poprzez forum uznałbym za co najmniej dyskusyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli admin uznał, że mój post narusza regulamin (lub cokolwiek innego), to powinien go skasować albo dać bana, a nie edytować i jeszcze publicznie pouczać o elegancji i takcie (to niby jest taktowne?).

 

Temat kurtek Barbour pojawiał się na forum wielokrotnie, ich jakość jest znana i ceniona, aktualna cena z Zalando trudna jest do przebicia. Uznałem, że to produkt, który może zainteresować użytkowników BwB. Na fan page'u bloga mam cykl w którym wyszukuję dla czytelników ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Wczoraj znalazłem kurtki Barbour i opublikowałem link afilacyjny do nich (forumowi detektywi mogą sprawdzić godziny publikacji na forum i na Facebooku), a kilka minut później doszedłem do wniosku, że skoro temat kurtek husky pojawiał się na forum wielokrotnie to niech i tu skorzystają z niego chętni. Jak wynika z komentarzy, ktoś skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli admin uznał, że mój post narusza regulamin (lub cokolwiek innego), to powinien go skasować albo dać bana, a nie edytować i jeszcze publicznie pouczać o elegancji i takcie (to niby jest taktowne?).
 
Temat kurtek Barbour pojawiał się na forum wielokrotnie, ich jakość jest znana i ceniona, aktualna cena z Zalando trudna jest do przebicia. Uznałem, że to produkt, który może zainteresować użytkowników BwB. Na fan page'u bloga mam cykl w którym wyszukuję dla czytelników ciekawe produkty w bardzo atrakcyjnych cenach. Wczoraj znalazłem kurtki Barbour i opublikowałem link afilacyjny do nich (forumowi detektywi mogą sprawdzić godziny publikacji na forum i na Facebooku), a kilka minut później doszedłem do wniosku, że skoro temat kurtek husky pojawiał się na forum wielokrotnie to niech i tu skorzystają z niego chętni. Jak wynika z komentarzy, ktoś skorzystał.

 

Cześć Michał.

Fajnie, że dzielisz się wiedzą, gdzie można kupić coś godnego uwagi w rozsądnej cenie bo jak widać ktoś może na tym skorzystać (na tym zresztą polega ten dział). Polecamy - non profit. Nie zrozum mnie jednak źle - nie oceniam systemu w jaki wszedłeś. Chodzi o to, że skoro uzyskujesz z tego tytułu profity warto taki wpis kierować do odpowiedniej rubryki. Admin jest od tego by administrować str wg regulaminu czy to się podoba czy nie.

Gwoli ścisłości - o całej "aferze" przeczytałem parę min temu.

Pozdrawiam

V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego oburzenia... Czym dla czytelnika różni się cenny link, na którym ktoś zarabia, od takiego na którym nie zarabia nikt? Czy umiejetność wykorzystania własnego hobby jest wbrew regulaminowi? Trochę to płytkie...

Hej. Ja się nie oburzam:) Rozumiem jednak adminów. Wyobraź sobie, że wybudowałeś dom, a Twój gość bez Twojej wiedzy okleja jego ściany reklamami firmy, z którą współpracuje.. Staram się zrozumieć jednych i drugich i każdy ma tutaj swoje racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, nie rozumiem tego oburzenia... Czym dla czytelnika różni się cenny link, na którym ktoś zarabia, od takiego na którym nie zarabia nikt? Czy umiejetność wykorzystania własnego hobby jest wbrew regulaminowi? Trochę to płytkie...

 

Pełna zgoda, co innego gdyby mr.vintage podał link, gdzie cena byłaby np. z Jego doliczoną prowizją. Jeżeli cena w obojętnie jakim linku jest taka sama, a PROMOCJA PRAWDZIWA, to ja nikomu do kieszeni nie zaglądam.

 

 

 

Jeśli admin uznał, że mój post narusza regulamin (lub cokolwiek innego), to powinien go skasować albo dać bana, a nie edytować i jeszcze publicznie pouczać o elegancji i takcie (to niby jest taktowne?).

I to jest właściwe postępowanie, a nie wylewanie pomyj na kogoś - nie pierwszy raz zresztą na tym forum. Sam kiedyś byłem wyzwany od chama i reakcji zero, więc stosowane są różne standardy jak widać.

 

 

Admin jest od tego by administrować str wg regulaminu czy to się podoba czy nie.
 
Kolejny przykład, podobne jak w kwestii np. zamieszczania konkursu, że Regulamin zupełnie nic o tym nie mówi, nie zakazuje, czasem wręcz zachęca, a potem wielkie larum, że niby wszystko powinno być uzgadniane z bwb. Pytam - przed każdym postem trzeba udać się do wróżki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vit, nic takiego nie miało tu miejsca. Jesli buduje dom i ktoś poleca mi sprawdzony materiał na ocieplenie, to nie zrezygnuje z niego tylko dlatego, ze ten ktoś bedzie miał prowizje od sprzedaży. Mogę zrezygnować jedynie podejrzewajac, ze porada jest nieszczera.

Sam fakt zarabiania nie jest dla mnie niczym złym, jesli dwie strony na tym korzystają, ...a taki jest moim zdaniem ten przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie udzielałem i pewnie za bardzo drążę temat... Taki offtop mi się nasunął - ostatnio panuje trend by w miastach z zabytków architektonicznych usuwać reklamy szpecące wygląd starych kamienic. Ma to swoje plusy, ale usunąć wszystkich reklam z całego miasta się nie da...

Jeśli mój głos się jakoś liczy (i jeśli ma jakieś znaczenie) to podzielam zdanie przedmówcy White Havena.

Swoją drogą cena kurtek dobra - jakiś czas temu podobną cenę widziałem w Peek&Cloppenburg na tych samych modelach. Ten model husky jest trochę namiotowaty, ale bardzo lekki i dobrze wykonany. Polecam za to model Ariel - jest lepiej dopasowany i podkreśla linię barków i ramion.

 

Edit:

@Whitesnake napisałem posta nie przeczytawszy Twojego. Dzięki za odp. Odnosząc się do mojej metafory - chodzi o to, że jak to napisał WH "(...)przyjęło się, że w dobrym tonie jest informowanie o afiliacyjnym charakterze danego linku". Z tym co napisałeś zgadzam się co do zasady win-win, bo czemuż by nie..? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pełna zgoda, co innego gdyby mr.vintage podał link, gdzie cena byłaby np. z Jego doliczoną prowizją. Jeżeli cena w obojętnie jakim linku jest taka sama, a PROMOCJA PRAWDZIWA, to ja nikomu do kieszeni nie zaglądam.

 

 

I to jest właściwe postępowanie, a nie wylewanie pomyj na kogoś - nie pierwszy raz zresztą na tym forum. Sam kiedyś byłem wyzwany od chama i reakcji zero, więc stosowane są różne standardy jak widać.

 

 

Admin jest od tego by administrować str wg regulaminu czy to się podoba czy nie.
 
Kolejny przykład, podobne jak w kwestii np. zamieszczania konkursu, że Regulamin zupełnie nic o tym nie mówi, nie zakazuje, czasem wręcz zachęca, a potem wielkie larum, że niby wszystko powinno być uzgadniane z bwb. Pytam - przed każdym postem trzeba udać się do wróżki ??

 

 

można się uśmiać serdecznie lub :shock:

 

Jeżeli regulamin opery nie zabrania dać (za przeproszeniem) w mordę widzowi siedzącemu obok to znaczy, ze można ?????

 

Halo kolego - dzisiaj mamy sobotę a nie poniedziałek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja się nie oburzam:) Rozumiem jednak adminów. Wyobraź sobie, że wybudowałeś dom, a Twój gość bez Twojej wiedzy okleja jego ściany reklamami firmy, z którą współpracuje.. Staram się zrozumieć jednych i drugich i każdy ma tutaj swoje racje.

 

To nie do końca tak. To forum żyje tylko dzięki Użytkownikom, owszem, ktoś założył, administruje, ale bez wszystkich, którzy odnoszą się chociażby do tego wątku - co by było ? Za jednym politykiem - "..... ..... i kamieni kupa", chyba że Admini pisali by między sobą. Konkluzja całej sytuacji ? - trochę więcej szacunku dla drugiego i wyjaśniania spraw na poziomie, bez zbędnych inwektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.