Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Yanko


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Mam pytanie do posiadaczy trzewików oraz brogsów .Chodzi o model konkretnie http://patine.pl/yanko-741-cuero.htmli   oraz   http://patine.pl/yanko-653y-yes-cuero.html  Oba są na tym samym kopycie .I pytanie jest następujące Jestem posiadaczem modelu 741 w rozmiarze 8 uk czy śmiało mogę zamawiać trzewiki w rozmiarze 8 uk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele robione na tym samym kopycie. W zdecydowanej większości przypadków optymalny okazuje się dokładnie ten sam rozmiar. Jednak w przypadku trzewików Klienci dość często decydują się na pół rozmiaru większe przez wzgląd na grubsze skarpety zakładane w sezonie jesienno-zimowym. W razie potrzeby wymiana jest cały czas bezpłatna, także ryzyko niewielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybaczcie post pod postem.

 

Jestem w potrzasku. Planuję zakup monków lub ewentualnie halfbrogsów. Jestem zachwycony kopytem 915, jednak zastanawiam się, czy w nie wejdę. Problemem jest też to, że właściwie nie mam butów, do których mógłbym porównywać (posiadam jedynie brogsy KH i noname'owe oxfordy). W sumie to nawet nie wiem jak dobrze zmierzyć tęgość stopy (czy w ogóle istnieje standard poza terminem "najszersze miejsce"? Przez jakieś konkretne kości stopy?).

Zdaję sobie sprawę, że najlepszą odpowiedź da mi empiria, jednak ze względu na brak możliwości przymierzenia butów stacjonarnie - chciałbym uniknąć kłopotu zarówno dla mnie, jak i ekipy Patine.pl

 

W związku z tym - co radzicie w moim przypadku? Długość stopy ~29,4 cm, szerokość na płasko 10,2 cm, tęgość w najszerszym miejscu (wieczorem) 25,2 cm. Pomiar bez skarpety. Podbicie raczej niskie, umiarkowanie szerokie palce.

Zastanawiam się, czy przetestować najpierw 915 w rozmiarze 10 czy 10.5. Chyba optymalny algorytm postępowania byłby taki: 915 10.5 => jeśli za długie i jest trochę luzu na szerokość, to 915 10; jeśli 915 10.5 za wąskie, to 962 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sklep szarmant.pl ściągał modele Yanko do Warszawy, ale raczej nie mieli wszystkich modeli od ręki, nie wiem czy nadal prowadzą sprzedaż. Generalnie modele za kostkę występują tylko na dwóch kopytach, więc możesz zamówić dowolny model i dobierzesz rozmiar korespondencyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obcas się dociśnie przy noszeniu :). A tak na serio, to mnie tylko ten obcas by ewentualnie martwił, resztę bym zignorował...

chyba nie rozumiem ukrytego żartu? Kupując nową rzecz, w pełnej cenie, powinna być ona pozbawiona wad. Niedomalowany ażur może się podobać lub nie, jednak wgniecenia skóry, dziura przy rancie podeszwy i pęknięcie przy obcasie nie powinny się pojawić - co też słusznie sppotwierdził Daniel. Nie ma "świętych krów", a wpadki zdarzają się najlepszym.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do wymiany ze względu na obcas i podeszwę. Miałem taki problem z obcasem w jednej z par Yanko, ale pojawił się w trakcie użytkowania. Patine.pl zaoferowało naprawę lub refundację jej kosztów. Buty naprawione i nie przejmuję się tym, ale tak jak pisałem, to było w trakcie użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.