Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre się prują, ale trafiają się również pancerne egzemplarze. Ja jestem z nich zadowolony, szczególnie z konstrukcji (łamane "na trzy" - nieźle chronią garnitur przed wygnieceniem w podróży, w przeciwności do łamanych "na dwa").

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już dla Ciebie nieważne, ale zapomniałem napisać, że maile informujące o wysyłce ostatnio przychodzą z nawet jednodniowym opóźnieniem, gdy przesyłka jest już w drodze. Numer paczki jest też widoczny na koncie klienta.

Ciekawe bo ja dwukrotnie zamawiając nie dostałem żadnego maila - ani potwierdzenia ani wysyłki. Pisałem nawet do nich w tej sprawie ale nie wiedzieli dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre się prują, ale trafiają się również pancerne egzemplarze. Ja jestem z nich zadowolony, szczególnie z konstrukcji (łamane "na trzy" - nieźle chronią garnitur przed wygnieceniem w podróży, w przeciwności do łamanych "na dwa").

Co do konstrukcji pełna zgoda, jest ona również wygodniejsza w użyciu ze względu na mniejszy rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre się prują, ale trafiają się również pancerne egzemplarze. Ja jestem z nich zadowolony, szczególnie z konstrukcji (łamane "na trzy" - nieźle chronią garnitur przed wygnieceniem w podróży, w przeciwności do łamanych "na dwa").

No właśnie taki znalazłem w "pudełku" - tuż przed wrzuceniem go do śmietnika. Sprawia bardzo dobre wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostałeś też do niej pokrowiec? To mnie przyjemnie zaskoczyło. 

 

Akurat pokrowce są marnej jakości ;) Ale i tak przyjemny detal.

 

 

Dostałem pokrowiec i też miło mnie zaskoczył :) Gdyby pokrowiec był dobrej lub bardzo dobrej jakości to marynarka kosztowałaby pewnie 2200 PLN  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odesłałem ten garnitur:

 

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/hudson-niebieski-g%C5%82adki/P4814.html?vpid=P481405

 

Len oczywiście i bezdyskusyjnie jest tkanina letnią. Natomiast ten z którego jest uszyty powyższy garnitur według mnie nadaje się na mrozy. To jest jakieś nieporozumienie dla mnie.

Czy wszystkie lniane ubrania SuSu są tej grubości? Mam spodnie bawełna/len i są to faktycznie lekkie, letnie spodnie w przeciwieństwie to tego garnituru. Mam też marynarkę wełna, len, jedwab i tez jest bardzo cienka i przewiewna.

 

Dla mnie fakt gniecenia się lnu jest akceptowalny przez to, że daje wyjątkowy komfort termiczny. Wskazany przeze mnie Hudson nie dość, że się gniecie to  jeszcze moim subiektywnym zdaniem jest ciepły jak flanela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku sezonu Hargin pisał o lnie pochodzącym z Irlandii (tak jest w przypadku tego garnituru). Pisał, że ten len jest grubszy i cięższy. Marynarki Suitsupply wykonane z włoskiego lnu są lekkie - mam dwie.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszym zamiarem zaryzykowałem kupno granatowego garnituru Lazio w rozmiarze 102 - P4869.

Początkowo miałem spore trudności z płatnością, której chciałem dokonać kartą walutową z euro w BZWBK. Najpierw konieczne było aktywowanie usługi 3D-Secure. To jednak nie wystarczyło i w ostatnim kroku składania zamówienia strona Suit Supply informowała o niepowodzeniu transakcji. Pani na infolinii SuSu poradziła mi skontaktować się z bankiem odnośnie limitów kwot transakcji internetowych na tej karcie. Za pierwszym razem obsłudze banku nie udało się poprawnie ustawić ustalonych telefonicznie limitów, co objawiało się nieaktywnymi polami w formatce limitów tej karty na stronie banku. Po kolejnym telefonie limity były wreszcie prawidłowo ustawione i płatność na stronie SuSu za pomocą konta PayPal z podczepioną kartą udała się. Zamówienie złożone w czwartek wieczorem dotarło do mnie w poniedziałek. Trochę zdziwiło mnie, że karton z garniturem nie był w żadnym miejscu zaklejony, a tylko złożony. Niemniej, zawartość paczki była starannie zabezpieczona i dotarła do mnie w nienagannym stanie.

Porównałem faktyczne wymiary garnituru z tymi podawanymi w tabeli rozmiarów.

Marynarka:

  • ramiona: 47 (47)
  • plecy bez kołnierza: 80 (80)
  • pod pachami: 114 (114)
  • talia: 98 (100)
  • rękaw: 67,3 (67,3)

Spodnie:

  • pas: 92 (92)
  • biodra: 110 (110)
  • połowa uda: 58 (59,8)
  • dół nogawki: 20 (20,5)

Może będą dla Was interesujące szczegółowe informacje wypisane na metkach. Metka marynarki:

post-8688-0-46944400-1463925486_thumb.jp

 

Metka spodni:

post-8688-0-02089700-1463925488_thumb.jp

 

Proszę o poradę w sprawie dopasowania wybranego przeze mnie modelu i rozmiaru. Na poniższych zdjęciach mam na sobie niedawno kupioną koszulę, którą jeszcze mogę zwrócić i dlatego widać metkę. Widać też, że przyda się jej taliowanie.
Spodnie:

post-8688-0-86806900-1463925495_thumb.jp

post-8688-0-42488300-1463925494_thumb.jp

post-8688-0-23710100-1463925500_thumb.jp

 

Marynarka:

post-8688-0-09095700-1463925483_thumb.jp

post-8688-0-58452400-1463925481_thumb.jp

post-8688-0-08538300-1463925485_thumb.jp

 

Marynarka z rękawem podwiniętym o 2 cm (tyle szerokości ma zafastrygowany krzyżyk) do środka:

post-8688-0-17421200-1463925491_thumb.jp

post-8688-0-87670400-1463925489_thumb.jp

post-8688-0-45601000-1463925492_thumb.jp

 

Spodnie na zdjęciach są podwinięte o kilka centymetrów do środka i oczywiście trzeba będzie je skrócić. Rękawy marynarki również są za długie, ale wydaje mi się, że skrócenie od dołu o 2-2,5 cm powinno załatwić sprawę. Moje największe wątpliwości budzi fałdowanie na plecach. Na pewno fastrygi na szlicach marynarki działają na niekorzyść, ale nie wiem, czy po ich rozcięciu plecy byłyby już w porządku. Wszelkie uwagi w sprawie dopasowania i poprawek krawieckich są mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.
@werter - 193cm. Nie chciałem powielać treści - reszta moich gabarytów jest w podlinkowanym poście.
@sko - jest ok. 2 cm materiału, o które można skrócić od dołu, zachowując odstęp między końcem guzików, a końcem rękawa. Myślałem wcześniej o linii regularnych wymiarów, ale obawiam się 3 cm krótszej marynarki. Wydaje mi się, że aktualna marynarka z linii Long dzieli sylwetkę mniej więcej w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź pytaniem na pytanie?

więc? albo dementujemy, albo ujawniamy... sporo osób czyta forum i mogą zostać wprowadzeni w błąd

Hm opiszę to może laicko ale krawcem nie jestem. Poszedłem z marynarką do krawcowej, aby skróciła mi za długie rękawy.

Krawcowa pierwsze co zrobiła to sprawdziła, że guziki się odpinają i powiedziała, że nie ma szans, bo trzeba odpruć rękawy, a na taką przeróbkę nie ma teraz czasu. Po czym odgięła rękaw, zajrzała do środka, zrobiła oczy jak 5 zł i z komentarzem „ale sprytnie to zrobili” przyjęła zlecenie.

Nie jestem w stanie tego sfotografować, bo nie mam tej marynarki, ale to co mi pokazała wyglądało inaczej niż w innych moich marynarkach – materiał jakby zaginał się do środka jak zakładka i kończył przed guzikami. Jak marynarka wróci, to jeśli chcesz zrobię zdjęcie (zakładam, że skrócenie nie zmienia tego rozwiązania), ale nie wiem kiedy wróci, bo pierwszeństwo ma uszycie sukni ślubnych (nie dla mnie;))  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak sprawdzić marynarkę, albo rozejrzeć się za inną krawcową.

 

Podwinięcie materiału na brzegu rękawa nie ma nic do rzeczy. Wszystkie dziurki (4 lub 5) są przecięte mechanicznie. Przy skróceniu dołem mamy 3 możliwe opcje (co nie znaczy, że równie dobre): 1) skracamy w marginesie do 2 cm, aby zachować zdrowy wygląd, 2) skracamy ponad guziki (opcja hard, dla osób ze skrajnie krótkimi ramionami) 3) skracamy na wysokości guzików, robiąc kaszankę podklejając dziurki i narażając się na widoczne ślady. Nie ma innej opcji - chyba, że jest Nr 4 ... od sprytnej krawcowej :)

 

Rozwiązanie "sprytne" jest stosowane np. w Massimo Dutti - dwie pierwsze dziurki pozostają nierozcięte, co umożliwia skrócić rękaw na większym odcinku, z jednoczesnym przeniesieniem rozporka i guzików. Problemem są marynarki wykonane z materiałów, na których zostają ślady po wypruciu obszycia dziurek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w MD niestety często zostają ślady po sprutych "dziurkach".

 

Natomiast jeszcze sprytniejsze rozwiązanie stosuje kilka firm, np. Corneliani, w sportowych marynarkach - otóż listwa z dziurkami jest przyszyta dodatkowym szwem do reszty rękawa (połączenie następuje w okolicach łokcia). W przypadku skrócenia przesuwa się po prostu cały fragment do góry, co jest proste. Mam jedną marynarkę z takim patentem i właśnie w ten sposób ją przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem kupić marynarkę, ale było niedostępna w moim rozmiarze (praktycznie cała rozmiarówka była wyprzedana). Zapytałem konsultanta o dostępność w sklepach stacjonarnych i powiedział mi, że jest jedna sztuka w moim rozmiarze i może wysłać mi link do płatności. Dziś ponownie zajrzałem na stronę i dostępna jest cała rozmiarówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.