Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiozłem dziś dwa garnitury Havana w rozm. 48 do krawcowej. Marynarki są ok, jednak spodnie wymagają przeróbek tak dużych, że zanim je odbiorę to muszę najpierw jechać na przymiarkę. Natomiast dziś otrzymałem kolejne dwie Havany również w rozm. 48 Jedna marynarka jest do zwężenie, druga do popuszczenia, a spodnie tylko do skrócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Proszę was o pomoc w doborze rozmiaru. Szukam podstawowego garnituru na różne okazje. Wybórł padł na klasyczny granatowy Napoli 4119:

 

eu.suitsupply.com/pl/suits/napoli-niebieski-gładki/P4119.html?vpid=P411906

 

Size advisor przestał sugerować rozmiary, napisałem do SuSu, zaproponowali Lazio i Havane w rozmiarze 24. Wiedząć,że w większości wypadków do sugestii SuSu należy dodać jeden rozmair oraz bojąc się taliowania wybrałem Napoli w rozmiarze 48 oraz 50. Moje wymiary poniżej (mierzone wg instrukcji SuSu):

Wzrost     178 cm
Kołnierzyk     42 cm
Klatka piersiowa 105 cm     
Talia     99 cm
Pas     96 cm

 

Jak widać pewien mięśień dość rozbudowany, a do tego kolarskie nogi.

 

Marynarka 48 ultra dopasowane, natomiast 50 mocno dopasowan. Niestety plecy jak na zdjęciu poniżej, spodnie w udach z małym zapasem, na łydce legginsy... 48 już spakowany do zwrotu, zastanawiam się na jaki rozmiar wymienić 50. Pomożecie?

post-6711-0-46222900-1462901158_thumb.jp

post-6711-0-38424200-1462901270_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone, patrząc w tabele rozmiarów 26 wydaje się sensowną przez szersze ramiona.

@Aron, 50 jest dość mocno dopasowana, widząc się w lustrze pomyślałem,że jest całkiem ok choć przy głębokim wdechu czuje się jak w super slim fit. Widząc co się dzieje na wysokości łopatek pomyślałem,że to chyba nie powinno tak wyglądać, choć tego tak nie odczuwam to na zdjęciu marynarka wygląda w tym miejscu na dość opiętą.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest Ci wygodnie, to nie ma nad czym dywagować. Zawsze też istnieje opcja wypuszczenia materiału ze szwu na plecach, wbrew pozorom to dużo daje. Nie wiem, czy przy rozmiarze "Short" marynarka nie będzie za krótka, ta na zdjęciu wydaje się dobra, rękawy może o 1cm za długie, ale to już kwestia upodobań. Wymień 48 na 26, albo zamów 26, będzie szybciej. Wtedy porównasz 26 i 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem teraz na tabelę rozmiarów. Tak jak pisałem wcześniej 26 może być za krótka (jest krótsza o 2 cm od tej w rozmiarze 50), w ramionach zyskasz aż 4 cm, nie wiem, czy nie za dużo. Czy dobrze mi się wydaje, że masz długie ręce? Pytam, bo ja mam 180 cm wzrostu i przy rozmiarze 46 marynarka sięga mi tuż za nasadę kciuka. Patrząc na zdjęcie z przodu wydaje się, że rozmiar 52 może mieć sens., wtedy rękawy będą do skrócenia, ale długość marynarki nadal powinna być dobra (tylko 1 cm różnicy).

 

Poczekaj do jutra, może więcej osób się wypowie, niektórzy ze zdjęć umieją wyczytać różne rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że warto spróbować 52. Różnica w długości rękawa to według tabeli rozmiarów niecały centymetr, a o tyle spokojnie i bez problemów można skrócić rękaw (w SS rękawy tak do 2-2,5 cm można skracać od dołu). Marynarka w rozmiarze 50 jest według mnie przymała.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pewnie zrobię tak jak pisze swordfishtronbone. A co do spodni, fakt wredzo88, że w nie wszedlem i ku mojemu zdziwieniu w pasie ok, tylko że poniżej kolana już na styk. Zmierzylem je w najszerszym miejscu poniżej kolana i nigdzie nie mają tych 20,5cm wynikających z tabeli:) bliżej im do 19-19,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojego ostatniego posta poniżej wrzucam dwa zdjęcia, aby zobrazować problem z rozmiarówką.

 

Zamówiłem garnitur Havana w rozm. 48, marynarką wyglądała tak:

 

20160429_074221.jpg

 

Była delikatnie za długa, miała za szerokie rękawy, talie i ramiona.

Postanowiłem więc, że wymienię na inny egzemplarz w tym samym rozmiarze. W obawie, aby ponownie nie dostać tego samego garnituru napisałem do obsługi, żeby wymienili na taki sam rozmiar z tym, że o mniejszych wymiarach.

 

Marynarka, którą otrzymałem wygląda tak:

 

20160509_200537.jpeg

 

Skracam tylko rękawy.

 

Tak więc jak widać z rozmiarówką to prawdziwa loteria. Jeśli zostawiłbym poprzedni egzemplarz musiałbym dołożyć ok. 100 - 150 zł na przeróbki, a efekt byłby taki, że chodząc w garniturze 2 -3 lata nie byłbym  do końca zadowolony. Natomiast dostając kolejny egzemplarz jestem bardzo zadowolony, a dołożyć muszę jedynie 25 zł.

 

W mojej ocenie po perypetiach jakie miałem z rozmiarówką w tym sezonie optymalnie byłby zamawiać 3 szt. danego rozmiaru - wiem, że trochę to dziwne, ale niestety tak to wygląda.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tegoroczna Havana z lnu w moim zwyczajowym rozmiarze 46 przyszła 2 cm węższa w talii na wysokości górnego guzika niż te z poprzednich lat. Ale długość, rękawy i ramiona pozostały bez zmian.Tragedii nie ma, ale niesmak pozostał. Chociaż motywuje do trzymania wagi ;) 

 

P.S. czy może ktoś wrzucić zdjęcie jak wygląda wasza marynarka po przeróbce krawieckiej w postaci rozpuszczenia tego szwu na plecach i poszerzenia? Chodzi mi o wewnętrzną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Panam

Normalnie jaja zaczyna to przypominać. Zaczynam rozważać krótki wypad do Wilna żeby przymierzyć garnitur na żywo.

 

Jest chyba tańsza możliwość - możesz zamówić kilka garniturów, przyślą, wybierzesz to, co Ci pasuje, resztę odeślesz.

 

Ja zamówiłem 3 garnitury, z zamiarem zostawienia 1.

 

Ostatecznie zostawiłem sobie 2 :)

 

Mam konto w EUR z kartą debetową, więc dodatkowych kosztów nie miałem żadnych. 

 

EDIT: dodatkowo - wątpię, by w salonie w Wilnie mieli pełną rozmiarówkę i wszystkie modele. Więc i tak ryzykujesz, że to co się Tobie w necie podoba, będzie w Wilnie nieosiągalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. czy może ktoś wrzucić zdjęcie jak wygląda wasza marynarka po przeróbce krawieckiej w postaci rozpuszczenia tego szwu na plecach i poszerzenia? Chodzi mi o wewnętrzną stronę. 

Proszę bardzo. :) Na zewnętrznej stronie pozostaje niewielkie zagięcie wzdłuż szwu, ale myślę, że z czasem się rozprasuje.

post-5751-0-05213300-1462994461_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tańsza możliwość - możesz zamówić kilka garniturów, przyślą, wybierzesz to, co Ci pasuje, resztę odeślesz.

 

Ja zamówiłem 3 garnitury, z zamiarem zostawienia 1.

 

Ostatecznie zostawiłem sobie 2 :)

 

Mam konto w EUR z kartą debetową, więc dodatkowych kosztów nie miałem żadnych. 

 

EDIT: dodatkowo - wątpię, by w salonie w Wilnie mieli pełną rozmiarówkę i wszystkie modele. Więc i tak ryzykujesz, że to co się Tobie w necie podoba, będzie w Wilnie nieosiągalne.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Marcin raczej chodziło mi o to żeby przy okazji wyjazdu do krajów nadbałtyckich odwiedzić salon w Wilnie. Wstępnie na te wakacje planujemy wypad do Jurmali lub na wyspy estońskie. Byliśmy tam kilka lat temu rowerami, teraz już jestem w stanie pojechać tylko autem ;) Jeśli wyjazd nie wypali to zapewne uczynię tak jak radzisz :)  Zresztą do Wilna mam niewiele dalej niż do Warszawy więc koszty przejazdu są mało istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję zakupić moją pierwszą marynarkę ze SuSu,  mam jednak problem z ustaleniem właściwego rozmiaru. 

Marynarka, którą wybrałem to: 

 

http://eu.suitsupply.com/pl/jackets/havana-granatowy-g%C5%82adki/C847.html?cgid=Jackets

 

Moje wymiary:

1.długość pleców- 82 cm

2. klatka piersiowa- 111 cm

3.  talia- 98 cm

4. szerokość ramion - 48 cm

5. rękaw 64,5 cm

 

Zestawiając moje wymiary z tabelą rozmiarów ze strony SuSu wynika, że najbardziej pasowałby na mnie rozmiar 52. Marynarka będzie wówczas troszkę krótsza niż w przypadku wyżej podanych wymiarów, które ściągnął ze mnie @Ernestson (mówi się trudno w końcu to nie bespoke). Większym problem może okazać się szerokość ramion. Wynosi ona  w rozmiarze 52- 47 cm (u mnie wynosi 48 cm). Rodzi się pytanie jak SuSu mierzy szerokość ramion?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu "zagadki" i doborze właściwego rozmiaru.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.