Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

Mhmm. Napisałem do Herringa w sprawie Knightsbridge i do Klasycznych Butów w sprawie Loaków - zobaczymy. Im dłużej czytam tym bardziej faktycznie skłaniam się w okolice 7G, jak sugeruje Heathcliff.

Poczekam na odpowiedzi, jeszcze chwilę pomyślę i zaryzykuję - najwyżej będę odsyłał, świat się nie zawali :-) Jakby wszystko było proste, to byłoby nudno. ;-)

 

Dzięki za pomoc! Jak już mi się uda, pochwalę się nowym nabytkiem. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygody z ciut lepszymi butami niż masówka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja stopa też ma 26 cm długość, natomiast szerokość do 10 cm. Mam monki Loake na kopycie Capital (tęgość F) w rozmiarze 7. Kopyto Capital i 026 są chyba dość podobne. Przy tej długości wg mnie rozmiar 6,5 byłby za mały. Wszystkie inne buty również mam w rozmiarze 7. Dlatego ze względu na długość doradzałbym 7, w kwestii tęgości nie jestem w stanie do końca pomóc, bo mam szczupłą stopę, dlatego nie mam raczej problemów z szerokością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęgość jest tutaj kluczowa. Rozmiar buta charakteryzuje się dwoma wartościami, długość i szerokość/obwód. Trzeba wybierać najmniejszy rozmiar, w którym żadna z tych wartości nie jest nie jest mniejsza niż wymiar stopy. Sprowadza się to do tego że przeważnie jedna z tych wartości jest dla nas idealna a druga za duża, chyba że ma się szczęście posiadania stopy, która idealnie odpowiada danemu kopytu. Dla tego jeśli ma się tęgość stopy wykraczającą poza dostępne tęgości dla danej długości stopy trzeba brać buty w większym rozmiarze/dłuższe bo wraz z nim zwiększa się tęgość. Tak samo jak się ma bardzo wąską stopę, to jeśli dopasuje się buty na tęgość to może się okazać że palce się w bucie nie zmieszczą. Trzeba wtedy chodzić w butach za szerokich ale dobrych na długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Tak się właśnie domyślam, że bez idealnego dopasowania do kopyta COŚ będzie nie tak - a lepiej jak jest za dużo, niż jak jest za ciasno :) Zapytam jeszcze, bo może ja po prostu źle się mierzę.

Czy na potrzeby tęgości mierzyć obwód stopy w jej najszerszym miejscu normalnie krawieckim centymetrem, czyli - w moim przypadku - dość blisko palców, ok. 2.5cm od czubka małego palca?  Do tego swobodnie trzymając stopę na ziemi, tj. nie dociskając od spodu stopy centymetra, a "napinając" go wokół stopy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz na samym dole strony rysunki w których meijscach to mierzyć. Jak dla mnie trzeba mierzyć kiedy stopa lezy na ziemi bo wtedy ma o ok 1cm większy obwód:

http://patine.pl/webpage/tabela-rozmiarowa.html

Jak widać na zdjęciach obwód mierzy się przechodząc przez punkty, w których wystają stawy zginające palce. Ale nie te w palcach tylko wewnątrz stopy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support Herringa faktycznie jest na poziomie. Zasugerowali zamówienie 7G, do czego sam się skłaniałem po tej dyskusji, z propozycją odsyłki na ich koszt (więc nawet kombinowanie z PayPalem odpadnie). Zamówiłem buty wraz z prawidłami do kompletu i teraz niecierpliwie czekam, na podstawie historii o superszybkich dostawach od nich, na buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepenix- wiem o czym mówisz. Jestem właśnie w UK i niestety muszę bardzo się powstrzymywać, gdyż jest wiele ciekawych okazji, lecz portfel się nie rozciągnie.

 

Sundhurst- zrobię kilka zdjęć jak wrócę do domu. Buty są wykonane bardzo dobrze z wysokiej jakości skór - producentem jest Cheaney, na bardzo wygodnym kopycie12508. Buty mam w rozmiarze 7.5 i  leżą idelanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zamówiłem wczoraj koło południa, o 15 dostałem maila o wysyłce, parę minut temu odebrałem w Łodzi przesyłkę od kuriera. Mniej niż 24 godziny od zamówienia, a co dopiero od wysyłki! Jestem w szoku :)

 

Wizualnie i "na dotyk" jestem bardzo zadowolony z zakupu. Niestety, przymierzę dopiero wieczorem w domu, bo w biurze mam same twarde podłogi i żadnego koca. :) Zrobię też zdjęcia i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w biurze czekała na mnie paczka z butami Herringa. W przyszłym tygodniu wrzucę kilka zdjęć zrobionych własnym telefone.

 

Brunshiwck

 

attachicon.gifHerring-Herring Brunswick-Mahogany Calf-9050-4302-1.jpg

Uwielbiam ten kolor butów. Piękne są. Będę bardzo wdzięczny jak wrzucenie tutaj rzeczywistych zdjęć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przestrzeliłem :) 7G okazały się za duże. Ok. 5mm za długie i - na szczeście - z zauważalnym luzem też na szerokość. Poprosiłem o wymianę na 6.5G, powinno być ok :)

Same buty natomiast prezentują się fantastycznie. Ponieważ to moje pierwsze buty z segmentu wyższego niż rodzima Bata, zrobiły na mnie ogromne wrażenie :) Nie mogę się doczekać wymienionej pary i możliwości ponoszenia ich dłużej niż chwilę.

 

A oto one:

 

herring1.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przestrzeliłem :) 7G okazały się za duże. Ok. 5mm za długie i - na szczeście - z zauważalnym luzem też na szerokość. Poprosiłem o wymianę na 6.5G, powinno być ok :)

Same buty natomiast prezentują się fantastycznie. Ponieważ to moje pierwsze buty z segmentu wyższego niż rodzima Bata, zrobiły na mnie ogromne wrażenie :) Nie mogę się doczekać wymienionej pary i możliwości ponoszenia ich dłużej niż chwilę.

Z butów, które miałem okazję przymierzyć Barker Luton miał najszersze kopyto. Z tego co piszesz wynika, że kopyto 026 może być jeszcze szersze, co mnie bardzo cieszy :) Możliwe, że w tym tygodniu zamówię coś na tym kopycie w klasycznebuty.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.