Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Herring Shoes


zw1920

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Drodzy Panowie,

 

mam podobne do powyżego pytanko na temat rozmiarów Herringów. Chodzi mi o 026 w dwóch opcjach F i G. Czy ktoś z Was miał możliwość porównania dopasowania np. 7F vs 6G? Za swój punkt odniesienia biorę Loake Ayr w wielkości 7G, które na wielkość podeszwy sa okej (palce nie są ścisnięte ze sobą, czego nie lubię), problemem jest objętość buta - mam dość sporo przestrzeni nad palcami i w podbiciu. Stąd, kiedy zobaczyłem, że Herring ma świetne buty na kopycie 026F zacząłem się nad tym zastanawiać. Czy między 7F i G jest duża różnica? A może warto próbować 6.5G?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem zaskoczony, że nikt nic nie pisze na temat butów Herringa od 2 miesięcy. Myślałem, że wyprzedaż grudniowa poszerzy grono szczęśliwych posiadaczy Herringów.

Koledzy podzielcie się fotkami, jak Herringi się stareją!

 

Osobiście uważam, że u tego sprzedawcy można zakupić 2 x w roku (wyprzedaż świąteczna i letnia) buty za rewelacyjną cenę. Niestety uciekły mi sprzed nosa Charles II (wyprodukowane przez AS) z winy pracownika Heringa. W ramach rekompensaty obniżyli mi Herring Brunswick (wykonane przez Cheaney) do - 50% (785 PLN):

 

post-3391-0-52437900-1420233362_thumb.jp

 

Dodatkowo wybrałem Herring Newbury Turf Suede, wyprodukowane przez Sandersa. Jakość wykonania i zamszu rewelacyjna (oceniam na podstawie posiadanych 2 innych par butów) i za cenę z 50% rabatem (649 PLN) to rewelacyjny zakup. Taniej niż Meermin. Świetne buty na wiosenno - letnie wędrówki z rodzinką:

 

post-3391-0-61434200-1420233584_thumb.jp

 

Butów niestety jeszcze nie posiadam, gdyż mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu spdanie cena do -50% na 2 inne pary butów, o których myśle od dłuższego czasu. W ramach oszczędności chcę połączyć przesyłkę  :-P

 

Jak nowe zakupy dotrą to wrzucę kilka fotek. 

 

Przez weekend postaram się pokazać jak wyglądają Herringi, kt kupiłem 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ofertę Herring Shoes i czasami zastanawiam się, o jakie modele chętnie poszerzyłbym moją kolekcję butów. Poniżej moja lista zakupów, jeżeli buty pojawią się w wyprzedaży, lub seconds”:

1. Herring Bodmin II brogue lub Herring Dartmoor brogue by Cheaney - (jeden z tych modeli z preferencją dla Bodmin) 

post-3391-0-37955200-1420371475_thumb.jp

 

 

 

2. Herring Edward II by AS

 

post-3391-0-09943000-1420371624_thumb.jp

 

3. Herring Fencote brogue by Cheaney

 

post-3391-0-99064800-1420371673_thumb.jp

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monki w identycznej kombinacji skóry i zamszu jak Herring Fencote (wyprodukowane przez Cheaney z tych samych materiałów) - 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/page-88

 

Uważam, że są to najciekawsze buty z całej mojej kolekcji. Przepiękne połączenie kolorystyczne. Niestety pielęgnacja butów wymaga bardziej precyzyjnej i ostrożnej pracy przy nakładaniu kremu na skórę i pielęgnację zamszu. Jednak nie jest to aż tak skomplikowaneFencote na 100% pewnego dnia pojawią się na moich stopach, nawet jeżeli nie będą w wyprzedaży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam niespodziewany wypad do biura w Oxfordzie. W związku z tym, że zaplanowałem z żóną zakupy, wybieramy się autem. Jeżeli ktoś szykuje się do zakupów np w Herring Shoes i chce zaoszczędzić na przesyłce, to służe pomocą. Będę miał troszkę wolnego miejsca w aucie.

 

EDIT: niestety nie będę miał czasu na wizyte w Northampton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herring Fencote za 135 Funtów w rozmiarze 7 jest w sklepie firmowym Cheaney jako slight Seconds - jak wyjaśnił mi sprzedawca buty mają małe zadrapanie na czubku jednego z butów. Niestety nie mój rozmiar, wiec nei zamawiam. Sklep firmowy Cheaney bez problemu robi wysylke do UK za 6 GBP. Jak wspomniałem w przyszłym tygodniu jade do Oxfordu i mogę przywieść buty zainteresowanemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki forum poznałem markę Herring i, jako, że przyszedł czas na pierwsze w życiu wiedenki z prawdziwego zdarzenia, udałem tam swoje kroki. Chciałbym jednak prosić Was o pomoc :)

 

Bardzo podobają mi się Herring Knightsbridge. Jako alternatywę rozważałem Loake Aldwych z serii 1880 - dostępne w Polsce, więc (chyba?) łatwiej odesłać i wymienić nietrafiony rozmiar - ale bardziej podoba mi się kopyto 026 w Knightsbridge'ach, które zresztą, zdaje się, też szyje Loake.

 

Mam długość stopy równo 260cm, w najszerszym miejscu 10.8cm, obwód w najszerszym miejscu 23.5cm. W Polsce z reguły noszę 40-tkę. 

 

Opierając się na tabelach z http://www.sklep.klasycznebuty.pl/pomoc,36.htmli strony Herringa waham się między 6.5G a 7F - ale gdzieś w tym wątku wcześniej padła rekomendacja nawet 6-tki do stopy 26cm. Czy dobrze myślę? Który rozmiar byście wybrali?

 

Chciałbym jeszcze zapytać o łatwość wymiany nietrafionego rozmiaru u Herringa - nie ma z tym problemu? Zerknąłem na ceny kurierów i przy nietrafionym rozmiarze prawie stówka za odesłanie to już nie tak mało, więc niegłupio byłoby trafić za pierwszym razem.

 

A może nie ryzykować i na pierwsze buty zgarnąć Loake w Polsce, a dopiero kolejną parę odważyć się zamawiać z internetu? 

 

W temacie obuwniczych zakupów jestem dość odważny, sporo butów kupiłem przez internet - ale wszystkie wg europejskiej rozmiarówki w Polsce, i głównie były to miękkie casualowe półbuty, jeszcze zanim zacząłem się interesować klasyczną modą męską i natrafiłem na to forum :)

 

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

026 to dość szerokie kopyto, szczególnie jeśli chodzi o tzw. toebox, przód buta. Dla porównania, ja mam na tym kopycie buty w rozmiarze 8,5, stopa 27,2, są odrobinę za luźne. Jeżeli posługujesz się co najmniej komunikatywnie angielskim, napisz do Herringa, doradzą profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeroki toebox to akurat byłaby dobra rzecz - jedyne, z czym czasem mam problem przy 40-tce w Polsce to lekko upijający mały palec, natomiast zdecydowanie nie chciałbym mieć więcej luzu.

Z angielskim problemu nie mam, napiszę wprost do nich. Dziękuję :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie - choć już nie typowo Herringowe - czy w zastosowaniach bardziej wizytowych niż codziennych pół rozmiaru różnicy w górę w przypadku nietrafienia to coś o co warto kopię kruszyć, czy odrobinę zbyt duży luz w praktyce nie przeszkadza? Zawsze starałem się dopasowac buty idealnie - ale większość moich butów to codzienne woły robocze, w których spędzam liczne godziny. Jako dziecko zawsze lubiłem buty sporo za duże, ale to było bardzo dawno temu i nie opierałbym się na tym ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzięki temu, że nosiłeś miękkie buty to stopa się wbijała w 40.

 

Ja mam podobną jedną stopę: 26.3cm długość 10.5cm szerokość, obwód 26cm gdy stopa jest oparta o podłogę. Według długości to rozmiar 40. Natomiast nie zmieściłem się jeszcze w buty mniejsze niż 41 a te i tak bardzo rozbijałem przez co po roku skóra po prostu pękała. Buty, które na szerokość są ok to 7.5UK w tęgości G. Według wszystkich miar, które znalazłem to mam tęgość H. To by się zgadzało bo 41G ma taką szerokość jak 40H.

 

Widać masz bardzo płaską stopę skoro z podobną szerokością masz 3cm mniej w obwodzie. Osobiście na Twoim miejscu nie brałbym nic mniejsze niż 7G UK, czyli 41G. I to w kopytach G szerokich jak na tą tęgość.

 

Prosiłem o radę odnośnie rozmiaru zarówno w klasycznebuty.pl jak i u Herringa i doradzali mi zbyt małe rozmiary.

 

Z rozmiarami mogą być nawet takie jaja, że w 7.5G jednego kopyta może być ok a w ten sam rozmiar 7.5G innego kopyta nie jestem w stanie wcisnąć stopy. Zabawa w odnalezienie właściwego kopyta może więc drogo kosztować przy zakupach za granicą. Polecam zakupić pierwsze buty w klasycznebuty.pl. Odsyłka do UK kosztuje ok 90zł a do polski tylko 13zł. Możesz nawet zapytać czy klasycznebuty.pl nie odbiorą od ciebie butów na swój koszt. Mnie często sprawdzało się zamówienie od razu dwóch par, w różnym rozmiarze jeśli nie znałem danego kopyta, a potem odsyłałem tą mniej pasującą albo czasami nawet obydwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem własnie o klasycznych butach, albo gentlemen's choice, pod kątem łatwości odsyłki.

 

Z tęgością jest jeszcze ten problem, że mogę zwyczajnie źle ten obwód mierzyć - i wtedy wszystko bierze w łeb :) Z dopasowaniem obuwia nigdy nie miałem problemu, również przy sztywnych derbach - choć zawsze były to "zwyczajne" buty z typowych sieciówek. Jeżeli mój obwód jest nieco absurdalny w kontekście długości i szerokości to spore szanse, że miałbym problem codzienny z dopasowaniem obuwia - a co za tym idzie, pewnie po prostu źle to pomierzyłem.

 

Pomysł z zamówieniem dwóch par i odesłaniem jednej brzmi bardzo sensownie i muszę to wziąć pod uwagę :)

 

Szkoda tylko, że kopyto Capital w 1880'tkach robi na mnie mniejsze wrażenie, 026 robi wrażenie nieco smuklejszego i bardziej pasującego do mojej sylwetki.

 

Napisze do Herringa i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak to mówią, raz się żyje - najwyżej zaryzykuję i stracę 90zł na odsyłkę, a jak dobrze pójdzie, to przełamię lody zakupowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whoa! Zajrzałem na stronę PayPala i faktycznie, mają taki program. To genialna wiadomość, zwłaszcza, że PayPalem płacę prawie za wszystko - tak mi najwygodniej. Dzięki za tą podpowiedź!

 

Zrobię jeszcze jeden lifehack - przejdę się do Wittchena dopasować tam wiedenki i zobaczę jaki rozmiar u nich mi pasuje. Ciekawe, czy się wcisnę w 40, tak jak mi się wydaje, że się wcisnę :) Nie da mi to jednoznacznej odpowiedzi, ale będzie kolejny kamyczek do wiedzy, zwłaszcza, że oksfordów jeszcze nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.