Skocz do zawartości

[ŁÓDŹ], Przewodnik miejski


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie mistrz Tadeusz Baś przeszedł na zasłużoną emeryturę. W miejscu jego zakładu (Nawrot 7) powstało Bogusławski Atelier Krawieckie, którego wcześniej można było spotkać na Zielonej 30 w Pewien Pan. Obie lokalizacje pozostają czynne. 

link: https://atelier-krawieckie-m-bogusawski.business.site/

oraz: https://pewienpan.pl/Garnitur-szyty-na-miare-ccms-pol-32.html

 

W środku wszystko wygląda bardzo ładnie i profesjonalnie, a Pan Bogusławski wydaje się bardzo sensowym człowiekiem. Czy może miał ktoś przyjemność uszyć coś u niego?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pracownia krawiecka przy ulicy Nawrot 7 jest jedną  z rzemieślmiczych wizytówek Łodzi. Przez wiele lat była prowadzona przez mistrza Tadeusza Basia, a teraz uczucia tej samej szkoły krawiectwa Marcina Bogusławskiego.

Miejsce to, jest znane wielu łodzianom, których conajmniej trzy pokolenia szyły tutaj swoje garnitury na miarę.

Kilka kroków od ulicy Piotrkowskiej dzieli Cię od przepięknego wnętrza, pacjnącego stylowością, w którym praca rąk krawca zmiania wygląd mężczyzn." - cytat ze strony, wyróżnienia moje; literówka jest także w linku, a na drugiej stronie dzieje się to samo...

Mam nadzieję, że Pan Bogusławski do krawiectwa przykłada się nieco staranniej...

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pan Marcin Bogusławski zrealizował niedawno zamówienie grupowe na spodnie z flaneli Fratelli tallia di delfino.
Odebrałem swoje spodnie  kilka dni temu i jestem bardzo zadowolony. 

w załącznikach zdjęcia z profilu FB PewienPan. Moje spodnie pokazałem na zdjęciu w CMDS, są dokładnie takie same, leżą na mnie bardzo dobrze. 
 

73285731_3079278085419941_4758608465847386112_n.jpg

73234808_3079278142086602_2593142605822820352_n.jpg

76714011_3079278092086607_3243599494243155968_n.jpg

75380376_3079278165419933_4723186779635580928_n.jpg

73085769_3079278338753249_3246988609986756608_n.jpg

74627072_3079278315419918_7156344881634344960_n.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
12 minut temu, Servetch napisał:

Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami? Czy w dalszym ciągu zakład zajmuje się poprawkami?

Chodzi o Atelier Bogusławski?
Tak, pan Marcin zajmuje się też poprawkami np odzieży RTW. Jak sam mówił robi tak za namową pana Basia po którym przejął lokal.
Wcześniej mając jedyną siedzibę przy Zielonej nie zajmował się poprawkami.
 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podzielić się jakimiś doświadczeniami? Czy w dalszym ciągu zakład zajmuje się poprawkami?
Tak, zajmuje się. Taliowałem tam marynarkę, mocno za dużą w talii. Tanio nie było, ale nie mam uwag do usługi- wyszło naprawdę dobrze. Taliowanie kosztuje 150 zł, skracanie rękawów górą (nie korzystałem)- 170 zł

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skracanie górą jest droższą przeróbką, ale faktycznie w Warszawie jest to koszt ok. 100 zł (krawcowa, u "krawca miarowego" może być sporo drożej). Natomiast bardziej zwraca uwagę taliowanie, stosunkowo prosty zabieg - jeśli nie obejmował jakichś dodatkowych przeróbek/korekt (jak np. wzmocnienie szwów w marynarce z rzadkiego i podatnego na "rozłażenie się" materiału), to jest to ze 3 razy drożej, niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bardzo drogo, jeszcze drożej niż u Basia. Taliowanie zawierało z sobie odpruwanie kieszeni i ponowne ich wszywanie (kieszenie zwykłe, nie nakładane). Bilet do Warszawy na 2 podróże kosztowałby 100 zł extra. Dlatego się zgodziłem. Łodzianie nie mają łatwo pod tym względem.
A po tym jak p. Sumera (zawód po ojcu i dziadku +40 lat stażu) nabił mi żabki na butach, stwierdzam, że szewca w Łodzi też już próżno szukać.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do opisanego wyżej Atelier koszulę na naprawę. Rozszedł się szew przy kołnierzu, jako że miejsce dość eksponowane oddałem do - oby - fachowca. 15 PLN, czekam na odbiór i dam znać jak zrobione.

@HushMniej wymagające rzeczy - szewc na Zielonej, w Google bodajze coś z traperem w nazwie. Zelówki i fleki zrobili ok, nienajtaniej, ale estetycznie i trzymają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do opisanego wyżej Atelier koszulę na naprawę. Rozszedł się szew przy kołnierzu, jako że miejsce dość eksponowane oddałem do - oby - fachowca. 15 PLN, czekam na odbiór i dam znać jak zrobione.
@HushMniej wymagające rzeczy - szewc na Zielonej, w Google bodajze coś z traperem w nazwie. Zelówki i fleki zrobili ok, nienajtaniej, ale estetycznie i trzymają się.
Byłem u tego szewca, ceny zaporowe, ale buty naprawił, trzymają się. Wolałem wesprzeć rzemieślnika z tradycjami, który cierpi na brak zleceń. Mój błąd. Wiem, że pracownice po Panu Basiu przejął zakład krawiecki przy Lutomierskiej, zaraz koło Mc Donalds. Zakład działa pod tym samym nr telefonu, pod którym był Baś. W Atelier został "spodniarz" Basia i chyba jeszcze jeden facet.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@Xune zadzwoniłem z ciekawości na Zielona 25...maja żabki/blaszki, ale nie świadczą usługi ich montażu dziwne to, ale wygląda, że nawet z taką drobnostką trzeba jechać do Warszawy, albo działać wysyłkowo

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy mógłby ktoś podzielić się informacjami na temat aktualnych cen w zakładzie p. Bogusławskiego? Interesują mnie zarówno orientacyjne ceny szycia miarowego (spodnie, marynarka, kamizelka) jak i przeróbek krawieckich. 

Byłbym wdzięczny również za polecenie ewentualnego innego (tańszego?) krawca/krawcowej do przeróbek krawieckich tj. taliowania i skrócenia rękawów górą w marynarce oraz taliowania koszul. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szyłem, ale korzystałem z przeróbek. Skrócenie spodni z wykonaniem manszetów bodaj 60 zł, zwykłe 40 zł, zwężenie/poszerzenie też 40 zł. Za większy remont spodni zapłaciłem stówę.

Rękawy górą i taliowanie po szwach bezpiecznie zrobi w Łodzi chyba tylko p. Bogusławski. Taliowanie koszuli przez wykonanie "strzałek" na plecach zrobi każdy posiadający maszynę do szycia i legitymujący się co najmniej ocena dobrą z zajęć praktyczno-technicznych w szkole, a więc de facto każdy zakład krawiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy miał ktoś przyjemność realizować jakieś zamówienia u krawca z ul. Rewolucji 1905 roku p. Mieczysława Maciejczaka (krawiec Mietek)? Ponad 70-letni krawiec, który z tego co czytam w różnego rodzaju artykułach (opublikowanych na przestrzeni ostatniego roku / dwóch lat) szyje zarówno garnitury jak i płaszcze. Z tytułem mistrzowskim. Obecnie z uwagi na brak zainteresowania głównie poprawki krawieckie. Ktoś, coś? 

Przykładowy artykuł: https://tulodz.pl/wiadomosci-lodz/szyl-dla-norwegow-anglikow-i-trubadurow-niezwykla-opowiesc-krawca-z-ulicy-rewolucji-1905-roku-zdjecia/WfHtrslhU5ojCNhvlLJG

Na forum brak jakichkolwiek wzmianek o tym krawcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 20.03.2024 o 11:57, Tommaso napisał:

Czy miał ktoś przyjemność realizować jakieś zamówienia u krawca z ul. Rewolucji 1905 roku p. Mieczysława Maciejczaka (krawiec Mietek)? Ponad 70-letni krawiec, który z tego co czytam w różnego rodzaju artykułach (opublikowanych na przestrzeni ostatniego roku / dwóch lat) szyje zarówno garnitury jak i płaszcze. Z tytułem mistrzowskim. Obecnie z uwagi na brak zainteresowania głównie poprawki krawieckie. Ktoś, coś? 

Przykładowy artykuł: https://tulodz.pl/wiadomosci-lodz/szyl-dla-norwegow-anglikow-i-trubadurow-niezwykla-opowiesc-krawca-z-ulicy-rewolucji-1905-roku-zdjecia/WfHtrslhU5ojCNhvlLJG

Na forum brak jakichkolwiek wzmianek o tym krawcu. 

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.