Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego doświadczenia ciężko o uogólnienia. Wiele zależy od samej skóry i sposobu w jaki buty były patynowane/wykańczane. Ci, którzy mają już w domu choćby średni zestaw kosmetyków mają szansę reagować na bieżąco - jeżeli próba wskazuje na zbyt mocny, czy zbyt słaby cleaner, podejmuje się po prostu kolejną próbę z alternatywnym środkiem. Co do stosowania kremów i wosków na patynowanych butach to właściwie Koledzy już wyczerpali temat. Po prostu pamiętaj, że poza bezbarwną opcją, zawsze możesz otworzyć kilka różnokolorowych puszek i noski robić ciemniejszym odcieniem, a przechodząc do środkowej części cholewki aplikować jaśniejsze odcienie. Poszczególne warstwy będą się przenikały dając ciekawy efekt. Trzeba się trochę pobawić i poeksperymentować. Nie jest to specjalnie trudne i nie jest to wiedza tajemna, ale z praktyką, czasem i doświadczeniem będzie już o wiele łatwiej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przefarbować te buty z czarnego na brązowy:

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4872,478.html

 

To mają być buty tzw. codzienne, użytkowe - więc chcę, by farba jako tako trzymała :)

 

Nada się taki zestaw:

 

1. Decapant Saphir.

2. Saphir Teinture Francaise.

3. Saphir Pommadier na koniec.

 

Ta farba Teinture wg opisu nie jest przeznaczona do zmiany koloru na jaśniejszy, ale może po zmyciu/osłabieniu starej czarnej powłoki jakoś nowy brązowy kolor się zaznaczy? Perfekcyjnej jednolitości tego brązu po malowaniu nie wymagam, byle tak na czwórkę minus było ;)

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie miałem dwie czarne pary C&J do przemalowania na ciemny granat. Nie udało się usunąć czarnego wykończenia. Czarne skóry są najcześciej farbowane na wskroś. Może się więc okazać, że pomimo zainwestowania sporych pieniędzy w stosunku do wartosci butów, zostaniesz nadal z czarnymi butami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,i za opinie.

Dlaczego, Koval, podeszwa przeszkadza w przefarbowaniu ich na brązowe? Bo podeszwa czarna?

 

https://nord-shoes.com/polbuty_meskie_4872,478.html

 

A jeśli, Arsen, mówisz, że brąz czerni może nie pokryć - to chyba odpuszczam pomysł :(

Szkoda wielka, bo w brązie by mi lepiej leżały...

 

PS. Ale te buty kupię, bo 250 zł są raczej warte.

 

Mam brązowe derby Nordy, "półszyte", ale na brzydszym kopycie. Znośnie znoszą częste człapanie do pracy, są wygodne, dobrze się pastują, choć skóra za bardzo się marszczy (ale but dobrze trzyma formę).

A na podobnym kopycie jak te czarne mam dwukolorowe wiedenki - też wygodne, a linię mają całkiem, całkiem.

Wada Nordów to podniesione czubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Krzyśka się nie wypowiem ale jeśli chodzi i moje usługi patynowania nie ma problemu, napisz mi na priv wiadomość to opiszę jak to wygląda.

A ja je zrobię za połowę tego co powie Arsen ;)

Oczywiście żartuje, sam polecam Arsena bo ma doskonały warsztat i doświadczenie :) kolejne planuje jemu zlecić :)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Świetna patyna. Diabeł tkwi w szczegółach! Ile kolorów jest położone na tych butach?

Myślę, że w sumie 5-6 kolorów.

 

Dandy Shoe Care? :D

 

ps. w sumie jestem pewien, widać jego "kreskę" ;)

Brawo!

 

Dokładnie ta para:

http://dandyshoecare.tumblr.com/post/105086587860/doctor-zhivago-a-new-patina-by-alexander

 

Cieszę się, bo to jeden z moich idoli, w których zapatrzony jestem od zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.