Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Takie cudeńka wleciały w limitowanej ilości 1 para ... oczekiwana uuuuuuuuuuuuuu u, albo i dłużej ;) ... ale jak one będą patynowane to nie mam zielonego pojęcia ... :)

post-17-0-32332000-1438623389_thumb.jpg

 

Wysyłamy i trzymamy kciuki za zjawiskowy efekt ... tym bardziej, że to będzie patyniarski debiut :)

... sam nie wiem jak bym je pomalował ... hmmm ...

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nurtujące mnie od dłuższego czasu:

 

Jak pastować patynowane obuwie?

 

Np. mam buty w kolorze jasny brąz z ciemniejszą patyną na czubach. W razie przetarć mam nacierać patynę tą samą pastą co resztę buta?

 

Jak rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie, to polecał mi do polerowania butów patynowanych pastę bezbarwną, co mnie nie przekonało bo to pójście po najmniejszej linii oporu, które w najmniejszym stopniu nie służy zamaskowaniu ewentualnych ubytków i przetarć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nurtujące mnie od dłuższego czasu:

 

Jak pastować patynowane obuwie?

 

Np. mam buty w kolorze jasny brąz z ciemniejszą patyną na czubach. W razie przetarć mam nacierać patynę tą samą pastą co resztę buta?

 

Jak rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie, to polecał mi do polerowania butów patynowanych pastę bezbarwną, co mnie nie przekonało bo to pójście po najmniejszej linii oporu, które w najmniejszym stopniu nie służy zamaskowaniu ewentualnych ubytków i przetarć.

 

Na patynowanych stosuję bezbarwny krem na całość, żeby nie tracić kontrastu. Później dopiero kolorowe woski na ciemnych częściach, ale tylko jeśli robię lustro. 

 

Jeśli chodzi o kolory, to eksperymentuj, niczego nie zepsujesz. Jak się nie spodoba to najwyżej wyczyścisz renomatem. Moim ulubionym woskiem na wszystkich odcieniach brązu jest czerwień, a czubki, pięty i przyszwy obowiązkowo traktuję czarnym.

 

Te buty, które widzisz wyżej traktuję jedynie bezbarwnym kremem, a w wolnej chwili planuje położyć czarny wosk na czubkach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolory, to eksperymentuj, niczego nie zepsujesz. Jak się nie spodoba to najwyżej wyczyścisz renomatem.

 

A renomat będzie tak samo skuteczny w czyszczeniu patyny że się tak wyrażę fabrycznej? Zastanawiam się nad kupnem butów jasny brąz. Podoba mi się cena, krój, ale nie podoba mi się ciemniejsza patyna na noskach. Łatwiej by mi się o nie dbało i lepiej nosiło gdyby pozbyć się tego elementu. Da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.