SVR Posted May 25, 2012 Report Posted May 25, 2012 Witam, O tym jeszcze chyba nie było co Panowie sądzą o takim ubiorze? Czy istnieje polska nazwa na to? Jaki jest stopień formalności takiej marynarki? Quote
whale Posted May 25, 2012 Report Posted May 25, 2012 W ogóle mi się nie podoba. Wywołuje natychmiastowe skojarzenie z Mao czy Seagalem. Quote
Jan Posted May 25, 2012 Report Posted May 25, 2012 W ogóle mi się nie podoba. Wywołuje natychmiastowe skojarzenie z Mao czy Seagalem. Nic dodać, nic ująć, nie ma co dodawać postów - jeśli ktoś uważa inaczej to czekamy na argumenty Quote
Adam Granville Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Cytat z książki "Gentleman. Mam zasady": "Marynarki jednorzędowe z kołnierzem stójkowym mogą mieć nawet siedem guzików. Taki model, zwany clerical coat, Nehru-coat lub Dr. No-coat był, jak już wspominaliśmy, swego czasu lansowany przez Eltona Johna." Quote
Gravis Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Zaki zwiedzając Chorwacje natknął się najprawdopodobniej na krawca szyjącego podobną/ludową odzież. Było to juz gdzies na forum. Quote
Jan Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Zaki zwiedzając Chorwacje natknął się najprawdopodobniej na krawca szyjącego podobną/ludową odzież. Było to juz gdzies na forum. http://www.szarmant.pl/boris-buric-gena Quote
SVR Posted May 26, 2012 Author Report Posted May 26, 2012 Ciekawe, dzięki za wszystkie informacje Quote
jabberwocky Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Znajdą się takie i w Bawarii, i w Chorwacji, i w Azji. I przykro mi jeśli jedyne skojarzenia które ktoś ma prowadzą do szarego mundurka lub Seagala... Quote
whale Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Koledze się podoba, mi nie, i dobrze. Świat byłby nudny jakby wszystkim podobało się to samo. Pozdrawiam, Whale Quote
Arkadyjczyk Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Taką marynarkę na uroczyste, nieformalne okazje nosił mój były szef, będący księdzem, do koloratki wyglądała bardzo dostojnie. lepiej niż zwykła marynarka z koszulą błękitną ze stójką na koloratkę (w stylu clergy men jaki jest lansowany od Soboru Watykańskiego II) Quote
wojvv Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 Taka sutanna w wersji "short"? W Kościele postsoborowym wszystko jest możliwe... Swoją drogą, w zeszłym miesiącu miałem okazję wdzieć również ubranego w nehru jacket "nadpastora" (niestety nie znam dokładnej nomenklatury obowiązującej w takich organizacjach) jednego z warszawskich zborów ewangelikalnych: Pozdr, wojvv Quote
el-biczel Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 19. maja polski dyrygent Michał Nesterowicz prowadził orkiestrę też ubrany w taką marynarkę. Quote
whale Posted May 26, 2012 Report Posted May 26, 2012 To nie pierwszy dyrygent który prowadził orkiestrę ubrany w taką marynarkę. Sam kiedyś grałem pod dyrygentem ubranym w nehru jacket. Pozdrawiam Quote
Dr Kilroy Posted May 27, 2012 Report Posted May 27, 2012 19. maja polski dyrygent Michał Nesterowicz prowadził orkiestrę też ubrany w taką marynarkę. Motyla noga, Ty to masz szczęście, też miałem iść, szykowałem się do tego z dziesięć miesięcy, ale za późno pomyślałem o biletach no i nici z tego wyszły. Byłem na szczęście przedwczoraj w Filharmonii, a wczoraj w operze (w Warszawie). Pozdrawiam, Dr Quote
Misza Posted May 20, 2013 Report Posted May 20, 2013 http://www.gentlemansgazette.com/nehru-jacket-guide-mao-suit/ Quote
Direttore Posted May 26, 2013 Report Posted May 26, 2013 To nie pierwszy dyrygent który prowadził orkiestrę ubrany w taką marynarkę. Sam kiedyś grałem pod dyrygentem ubranym w nehru jacket. Pozdrawiam Dokładnie tak. Polscy dyrygenci: Mirosław Jacek Błaszczyk (http://www.sacruminmusica.pl/html/galerie/12693491330.jpg) Krzysztof Kusiel-Moroz (http://fotorelacje.ayz.pl/foto/20100919-festiwal-blizyn/19.jpg) Ruben Silva (http://m.wm.pl/2012/01/orig/ruben-silva-1-87473.jpg) Bogdan Olędzki (http://www.hospicja.pl/upload/image/_MG_1575_320.jpg) Zagraniczni: Daniel Smith (http://3.bp.blogspot.com/-4EE2By7QIes/ULKZckIBenI/AAAAAAAACSY/gRE00zWSXh0/s1600/Daniel+Smith.jpg) Daniel Barenboim (http://www.bfmi.at/images/multicamera/daniel_barenboim_staatskapelle_berlin_6.jpg) To tylko nieliczni, których pamiętam w takiej "szacie", większość dyrygentów jednak nadal używa fraka (ciekawe, że zakładają go nawet na koncertach dopołudniowych, co jest faux pas, bo powinni założyć żakiet). Quote
Direttore Posted September 11, 2013 Report Posted September 11, 2013 Zapomniałem dodać pianistę, dyrygenta i kompozytora - Emilana Madeya. Quote
Skalpel Posted September 11, 2013 Report Posted September 11, 2013 Ciekawe co nosi za zegarek ?? Quote
Bażant Posted September 11, 2013 Report Posted September 11, 2013 Wydaje się, że to leciwy chronograf Maurice Lacroix, ten lub któryś z kilku jego wariantów: Quote
Direttore Posted September 12, 2013 Report Posted September 12, 2013 Ciekawe co nosi za zegarek ?? Mogę zapytać jeśli bardzo Wam zależy. 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.