Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

,,O fenomenie kupowania skarpet wełna/kaszmir się nie wypowiem, bo po prostu nie rozumiem jak coś tak gryzącego w nogę i kurczącego się o 50% po 4 praniach można nosić"

 

Kupiłem tylko raz w życiu skarpety wełniane Clazedonii,które się po praniu skurczyły i rzeczywiście sprawiały nie miłe wrażenie w dotyku jak sławne już  skarpety z Podhala ;)

Dobre przędze nie mają prawa sprawiać dyskomfortu w kontakcie ze skórą,ze swojej strony przetestowałem już kilkanaście różnych firm włoskich i powiem jedno najbardziej lubie zakładać podkolanówki z bawełny filo scozia,  są bardzo wytrzymałe i dobrze trzymają się na nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ballantyne podobne jest i szlachetny (choć mięknie po kilku-, kilkunastu praniach, a ze względu na gęsty splot nie przypomina na początku 'typowego' kaszmiru), i bardzo długowieczny.

 

Oj, na pewno nie stać. Kupiłem materiał renomowanej brytyjskiej firmy za ciężkie pieniądze, także "porządny kaszmir", to nie moja półka cenowa. ;)

Inną kwestią jest to, że jak się kupuje materiał (nazwijmy to) szlachetniejszy, to nie dla jego długowieczności. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam zarówno skarpetki Viccel i Burlington. Myślałem, że ktoś wrzuci jakiegoś "czarnego konia", bo muszę przyznać, że mam problem z błyskawicznym mechaceniem i przecieraniem się tych skarpetek. Planuję jeszcze wypróbować wspomniane Falke i Kunert, ale w przypadku podobnej jakości, pozostaje mi już chyba tylko zamawiać kontenerami dotychczasowe marki. ;)
 

...Dobre przędze nie mają prawa sprawiać dyskomfortu w kontakcie ze skórą,ze swojej strony przetestowałem już kilkanaście różnych firm włoskich i powiem jedno najbardziej lubie zakładać podkolanówki z bawełny filo scozia,  są bardzo wytrzymałe i dobrze trzymają się na nodze.

Czy możesz polecić jakąś markę, która oferuje skarpetki z wyżej wymienionej bawełny i jest do kupienia przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Czy możesz polecić jakąś markę, która oferuje skarpetki z wyżej wymienionej bawełny i jest do kupienia przez internet?"

 

Problem z tymi najbardziej topowymi jak Bresciani,Red sock,Story Loris,Alto Milano,De Pio jest jeden,ceny!Tu nie ma zmiłuj się i trzeba zapłacić minimum kilkanaście euro-regularna cena- za jedną parę skarpet.

Nie korzystałem nigdy z zakupów online tego typu asortymentu z prostego powodu, to się po prostu nie opłaca finansowo.

 

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się targi Pitti Filati(przędze najróżniejszego sortu,między innymi te wykorzystywane do produkcji skarpet) na które zamierzam się przejść i zbadać szczegółowo ten temat.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje,cena?

Też uważam,że ceny włoskich skarpet to istne szaleństwo.Wczoraj specjalnie przemierzyłem Florencję w poszukiwaniu sklepów ze skarpetkami i nie znalazłem nic poniżej 18euro.

Zastanawia mnie ile trzeba użyć metrów bądź gram przędzy na parę skarpet.Jeżeli porównamy ceny skarpet do np. bawełnianego swetra gdzie zużywa się na jego wykonanie min 10 krotność jednej pary skarpet to wychodzi,że albo marża na skarpetach jest olbrzymia albo swetry to kiepski interes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chociaż to zakrawa na lekki snobizm (import skarpet z Korei) to informuję o końcówce wyprzedaży w Cnyttan, można kupić czteropaki gdzie cena pary wychodzi ok. 25 złotych.

 

http://www.cnyttan.co.kr/src/products/products_list.php?product_category_id=20&now_page=1

 

Regularne ceny pewnie też co poniektórzy "przełkną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną parę skarpet 100%bawełna,kupione na wyprzedaży za 30% ceny i to było głownie powodem zakupu.Nie zauważyłem cudownych właściwości z powodu noszenia skarpet tej marki,używają dokładnie tych samych przędz co wszystkie topowe marki z tego segmentu tylko są znacznie od nich droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak taka mieszanka spisuję się w użytkowaniu? Z tego co mają ofercie tylko ten wzór wpadł mi w oko (ten kolor i granat)

 

http://bergbergstore.com/accessories/socks/over-the-calf-small-pattern-wool-cotton-socks-bordeaux.html

 

Swoją drogą, dla mnie wliczając wysyłkę to dalej trochę drogo (144 zł za dwie pary...) jak za skarpetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.