Skocz do zawartości

Elegancja z lat minionych


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe wzory wszak obniżają formalność garnituru, co oznaczałoby, że jest on mniej formalny od gładkiego. :)

Zakładając, że i tak zawsze będę ubrany zbyt formalnie, za cel zakładam sobie noszenie takich garniturów jako elementów stylu codziennego. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię kopiowania stylu lat 30. XX w. w sensie dosłownym. Dr Kilroy, powyższe zdjęcia przekleiłeś z japońskiej strony:

http://www.the30sstyle.com/

Muszę przyznać, że garnitury te cechuje ekstremalnie dobry sznit. W innym wątku na tym forum zamieściłem zdjęcia Japończyka w takim zestawie:

viewtopic.php?f=1&t=582&p=11971&hilit=Sznitowe#p11971

Dla mnie dobrym wzorem czerpiącym inspirację z tego stylu, ale nie polegającym na niewolniczym naśladownictwie, jest dżentelmen na poniższym zdjęciu w trzyczęściowym garniturze:

post-387-13658919893021_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię kopiowania stylu lat 30. XX w. w sensie dosłownym. Dr Kilroy, powyższe zdjęcia przekleiłeś z japońskiej strony:

http://www.the30sstyle.com/

... do której linka podałem na samej górze. Chodziło mi o komentarze właśnie odnośnie tej strony.

Dziękuję także za zdjęcie pana Yamazaki - właśnie go szukałem.

Nie lubię kopiowania stylu lat 30. XX w. w sensie dosłownym.

A ja owszem, lubię. :) Nie chodzi mi oczywiście o zlecenie uszycia garniturów identycznych do tych, które pokazałem. Te mnie zainspirowały swoim materiałem i krojem, który dotąd widziałem tylko na obrazkach L. Fellowsa, nigdy w prawdziwych ubraniach.

Ośmielę się także stwierdzić, że strój ze zdjęcia, które pokazałeś, w ogóle nie przypadł mi do gustu. Nie powiedziałbym, że stanowi dobry przykład naśladownictwa ubioru z lat 30. W każdym razie takie jest moje wrażenie - to może przez te klapy. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Üxküll - nie chcę i nie lubię generalizować. Nie mówię, że koniecznie wszystkie marynarki jednorzędowe mają mieć taki sam fason klap. Bardziej oczywiście podobają mi się zamknięte, jednak otwarte też mają swe miejsce - w garniturach letnich, wiejskich itp.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Jakie wzory? Z "drape cut" czy bez? Jaka konstrukcja szkieletu marynarki? Jaki krawiec zna techniki z lat 30. XX w.? Gdzie kupisz tkaniny vintage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Jakie wzory? Z "drape cut" czy bez? Jaka konstrukcja szkieletu marynarki? Jaki krawiec zna techniki z lat 30. XX w.? Gdzie kupisz tkaniny vintage?

Wzory, czyli ówczesne standardy.

Drape cut przydałby się, jednak nie jest nieodzownym elementem stylu lat 30. - każdy nosił taki, krój jaki mu odpowiadał. Drape cut obniża formalność.

Nie znam się kompletnie na krawiectwie, na szkieletach marynarek czy technikach z lat 30.; dla mnie najważniejsze jest, aby wyglądał jak najbardziej podobnie - jak będzie to osiągnięte, nie obchodzi mnie specjalnie. Inna sprawa, że może bez tych technik nie da się osiągnąć podobnego efektu - trudno, jestem optymistą. :)

Tkaniny niekoniecznie muszą być vintage - przecież i obecnie produkuje się podobne materiały, a że może jakość się pogorszyła - nic na to nie poradzę. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Üxküll - nie chcę i nie lubię generalizować. Nie mówię, że koniecznie wszystkie marynarki jednorzędowe mają mieć taki sam fason klap. Bardziej oczywiście podobają mi się zamknięte, jednak otwarte też mają swe miejsce - w garniturach letnich, wiejskich itp.

Pozdrawiam, Dr

Żeby nie było tak całkiem letnio i wiejsko, to znalazłem Twój punkt widzenia w sprawie klap w strollerze:

viewtopic.php?f=1&t=674&p=12692&hilit=brytyjskie+stroller#p12692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi linkować wszystkich moich wypowiedzi - pamiętam je. :)

Po pierwsze: wcale nie mówiłem, że klapy otwarte pasują tylko do letnich i wiejskich garniturów; pasują do nich najbardziej z powodu nieformalnego charakteru obu. Nie mam nic przeciwko tym klapom w strojach miejskich.

Po wtóre: w strollerze klapy otwarte podobają mi się bardziej niż w garniturach ponieważ nadają mu formalność bardziej zbliżoną do garnituru, przez co staje się mniej spokrewniony z żakietem, a bardziej ze strojem nieformalnym, codziennym.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Jakie wzory? Z "drape cut" czy bez? Jaka konstrukcja szkieletu marynarki? Jaki krawiec zna techniki z lat 30. XX w.? Gdzie kupisz tkaniny vintage?

Wzory, czyli ówczesne standardy.

Drape cut przydałby się, jednak nie jest nieodzownym elementem stylu lat 30. - każdy nosił taki, krój jaki mu odpowiadał. Drape cut obniża formalność.

Nie znam się kompletnie na krawiectwie, na szkieletach marynarek czy technikach z lat 30.; dla mnie najważniejsze jest, aby wyglądał jak najbardziej podobnie - jak będzie to osiągnięte, nie obchodzi mnie specjalnie. Inna sprawa, że może bez tych technik nie da się osiągnąć podobnego efektu - trudno, jestem optymistą. :)

Tkaniny niekoniecznie muszą być vintage - przecież i obecnie produkuje się podobne materiały, a że może jakość się pogorszyła - nic na to nie poradzę. ;)

Pozdrawiam, Dr

Takie jałowe dywagacje można ciągnąć w nieskończoność. Jeśli można zapytać, to jaki konkretnie krawiec będzie realizował Twoje fantazje a la lata 30. XX w.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Moje "fantazje a la lata 30. XX w." będą możliwe do zrealizowania dopiero za jakieś 5 lat, a w tym czasie niektórzy starsi krawcy mogliby poumierać, więc wykonawców na razie nie "zaklepuję".

Poza tym chciałbym unikać z Tobą sporów na tematy krawieckie, jako że Ty jesteś profesjonalistą w tej dziedzinie, natomiast ja jestem laikiem, amatorem i nic o krawiectwie nie wiem. W materii stylu jesteśmy na bardziej zbliżonym poziomie, więc w tej materii możemy rozmawiać. ;)

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Jakie wzory? Z "drape cut" czy bez? Jaka konstrukcja szkieletu marynarki? Jaki krawiec zna techniki z lat 30. XX w.? Gdzie kupisz tkaniny vintage?

Rozmowe rozpoczelismy bardzo ogolnie na zasadzie odpowiedzi na pytanie "co kto lubi". W tym stylu rowniez i Ty sie wypowiadales odnoszac sie do rysunkow zaprezentowanych przez Killroy' a. Zatem rowniez i ja wyrazilem swa opinie, podajac jej uzasadnienie. Zupelnie nie interesuja mnie natomiast kwestie praktyczne, gdzyz nie mam zamiaru szyc takiego garnituru. Twa obecna reakcja na ma wypowiedz jest zatem najzwyklejsza zmiana tematu.

Odpowiadam zatem na ow drugi temat dotyczacy aspektow technicznych na ktorych zupelnie sie nie znam.

Majac zamiar posiadac taki garnitur (garnitury) zadzwonilbym do Gives & Hawkes i Anderson & Sheppard, przeslalbym im zdjecia tego, co chcialbym aby mi uszyto (kopiujac to, co na rysunku badz zdjeciu na ile to tylko mozliwe) a w przypadku otrzymania pozytywnej odpowiedzi wsiadlbym do samolotu i polecial do Londynu w celu wybrania materialu i "pierwszego" mierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele bardziej anizeli facet w garniturze zaprezentowany Uxkull'a podoba mi sie styl lat trzydziestych bez "modernizacji" z tego powodu, ze ubierajac cos podobnego wyglada sie obecnie o wiele bardziej oryginalnie. W stylizacjach "strojow z epoki" chadzaja dobrze ubrani mezczyzni w znacznych ilosciach - bo czymze jest dobrze skrojony i uszyty wspolczesnie garnitur jak nie stylizacja odzienia z przeszlosci? Kopiujac zas dokladnie wzory z lat trzydziestych mozna prawie pewnosc posiadac, ze nasze odzienie bedzie eleganckie i unikatowe.

Jakie wzory? Z "drape cut" czy bez? Jaka konstrukcja szkieletu marynarki? Jaki krawiec zna techniki z lat 30. XX w.? Gdzie kupisz tkaniny vintage?

Rozmowe rozpoczelismy bardzo ogolnie na zasadzie odpowiedzi na pytanie "co kto lubi". W tym stylu rowniez i Ty sie wypowiadales odnoszac sie do rysunkow zaprezentowanych przez Killroy' a. Zatem rowniez i ja wyrazilem swa opinie, podajac jej uzasadnienie. Zupelnie nie interesuja mnie natomiast kwestie praktyczne, gdzyz nie mam zamiaru szyc takiego garnituru. Twa obecna reakcja na ma wypowiedz jest zatem najzwyklejsza zmiana tematu.

Odpowiadam zatem na ow drugi temat dotyczacy aspektow technicznych na ktorych zupelnie sie nie znam.

Majac zamiar posiadac taki garnitur (garnitury) zadzwonilbym do Gives & Hawkes i Anderson & Sheppard, przeslalbym im zdjecia tego, co chcialbym aby mi uszyto (kopiujac to, co na rysunku badz zdjeciu na ile to tylko mozliwe) a w przypadku otrzymania pozytywnej odpowiedzi wsiadlbym do samolotu i polecial do Londynu w celu wybrania materialu i "pierwszego" mierzenia.

Nie czarujmy się! Wymieniasz dwie popularne firmy na Savile Row i spodziewasz się, że tamtejsi krawcy są lepiej przygotowani od innych do wykonania niestandardowego zadania. Nic bardziej mylnego! Takie zamówienia realizowane są przez niszowych specjalistów, np. był nim Hideki Okisaka. Jak widać, bez problemów można wysmażyć ponad 1000 postów na tym forum, niż zrealizować chociażby jedno zwykłe zamówienie u krawców na Savile Row. Poza tym w szyciu na miarę nie ma sezonowych wyprzedaży czy internetowych okazji, a ceny pracy ręcznej wciąż rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czarujmy się! Wymieniasz dwie popularne firmy na Savile Row i spodziewasz się, że tamtejsi krawcy są lepiej przygotowani od innych do wykonania niestandardowego zadania. Nic bardziej mylnego! Takie zamówienia realizowane są przez niszowych specjalistów, np. był nim Hideki Okisaka. Jak widać, bez problemów można wysmażyć ponad 1000 postów na tym forum, niż zrealizować chociażby jedno zwykłe zamówienie u krawców na Savile Row. Poza tym w szyciu na miarę nie ma sezonowych wyprzedaży czy internetowych okazji, a ceny pracy ręcznej wciąż rosną.

Zastap prosze produkowanie zlosliwosci, zwroceniem wiekszej uwagi na zrozumienie tekstu, ktory komentujesz.

Napisalem co zrobilbym, gdybym taki garnitur chcial posiadac. Poniewaz garniturow nie nosze prawie nigdy nie czynie tego, gdyz szkoda mi pieniedzy na to, co zakladalbym dwa razy do roku. Poniewaz zas jestem laikiem w tych sprawach (jak tez zaznaczylem) udalbym sie najzwyczajniej do najbardziej znanych krawcow wierzac, ze istnieje duze prawdopodobienstwo, iz oni spelnia moje pragnienia.

Sezonowe wyprzedaze to, jak powszechnie wiadomo, rodzaj "loterii". Planujac zakup czegos z reguly sie na nie nie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.