Skocz do zawartości

Z mediów - co powiedziano w tematach nas interesujących


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

To jakiś żart. Balotelli? Zdjęcie Leto też wybitne. Bardzo stylowo. Jak na Ferdka Kiepskiego :(

Ferdek chyba ubierał się lepiej :D Niestety, dzisiejszy "styl" z elegancją i dżentelmeństwem nie ma absolutnie nic wspólnego. Tak na prawdę jedynym dobrze u radnym mężczyzną w tym zestawieniu jest Beckham.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Stylowy niekoniecznie musi byc tozsamy z reprezentujacym klasyczna meska elegancje. Sa rozne estetyki i w ich ramach mozna mowic o ikonach stylu, ktore zupelnie nie beda wpisywac sie w kanony obejmowane przez to forum. Ciezko jest mi sobie wyobrazic np. muzyka rockowego, ktory na co dzien chodzi w trzyczesciowym garniturze.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit, masz rację, aczkolwiek co to za styl który prezentuje LeBron? Styl powinien być w jakiś sposób wybitny, a tam t-shirt, spodnie i sportowe buty. Chociaż może ranking "stylowych" nie pokrywa się z rankingiem "dobrze ubranych"

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wydaje mi się, że styl nie musi być wcale jakoś szczególnie wybitny, żeby stał się inspiracją dla znacznej części populacji - a jestem gotów założyć się, że t-shirty i, w szczególności, sportowe buty topowych amerykańskich koszykarzy inspirują znacznie większą rzeszę ludzi niż ubrania wielokrotnie przywoływanych tutaj włoskich elegantów.

Po drugie, akurat LeBron James potrafi ubrać się w także bardzo elegancko i z całą pewności można byłoby znaleźć wiele zdjęć, na których prezentuje się całkowicie klasycznie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie. Stylowy niekoniecznie musi byc tozsamy z reprezentujacym klasyczna meska elegancje. Sa rozne estetyki i w ich ramach mozna mowic o ikonach stylu, ktore zupelnie nie beda wpisywac sie w kanony obejmowane przez to forum. Ciezko jest mi sobie wyobrazic np. muzyka rockowego, ktory na co dzien chodzi w trzyczesciowym garniturze.

Niezależnie od interpretacji, bo masz rację, że "stylowy" nie musi się równać "elegancki", to tak czy siak ten pseudo ranking to padaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było na specjalną okazję ubrane - nie można na podstawie takich zdjęć określać jego stylu. Aczkolwiek widać, że jak chce, to potrafi :)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Koszykarze NBA mają obowiązek chodzić w garniturach na oficjalnych konferencjach i na meczach jeżeli nie grają (np. kontuzja). Takie zarządzenie jest w lidze od kilku lat. Zostało wprowadzone ponieważ koszykarze ubierali się jak gangsterzy i psuli wizerunek ligi. Na co dzień Lebron chodzi  w sneakersach, które reklamuje i do nich dopasowuje resztę stroju. Nie są to rzecz jasna garnitury.

Wielu koszykarzy NBA ma bardzo dobrze skrojone garnitury gdyż z racji ich wymiarów i możliwości finansowych szyją je na miarę u porządnych krawców.

 

Było już o tym pisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrazenie, ze niektorzy uwazaja, ze garnitur, koszula i krawat to jedyny dopuszczalny stroj. A przeciez wszystko zalezy od kontekstu - tak jak wspomnial NieMy, przy okazji konferencji pomeczowych i eventow organizowanych przez Lige, koszykarzy obowiazuje dress code (bo przeciez sa wtedy w pracy) i jak latwo mozna sprawdzic, wielu z nich potrafi sie bardzo dobrze i elegancko w jego ramach ubrac (LeBron, Russ, Kevin Durant i Dwyane Wade to pierwsze przyklady, ktore przychodza mi do glowy). Natomiast sa sytuacje w ktorych klasyczny stroj bedzie nie na miejscu i bedzie wygladal jak przebranie - kiedy ide na koncert hh, wole zalozyc bluze z kapturem, a kiedy ide na silownie zakladam dres i buty sportowe a nie czarne oksfordy. Oczywiscie - wtedy nie jestem ubrany elegancko, ale tez nie zgadzam sie, ze bezwarunkowo mozna powiedziec ze nie mam stylu albo jestem ubrany zle. 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to było na specjalną okazję ubrane - nie można na podstawie takich zdjęć określać jego stylu. Aczkolwiek widać, że jak chce, to potrafi :)

 

Tak, jak NieMy napisał: nie byla to specjalna okazja, tylko pomeczowa konferencja, a LeBron jako lider drużyny uczestniczy właściwie w każdej, co daje prawie 100 okazji w roku.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecamy bardzo ciekawy felieton z weekendowego dodatku do Financial Time, który można podsumować : status Hermes'a kontra hegemonia LVMH ;)

 

http://howtospendit.ft.com/personal-luxuries/3862-buying-into-the-brand

 

 

Kilka interesujących cytatów:

 

 

“We are not just Hermès, we are Hermès Paris, and some 85 per cent of our products are still made in France in our own workshops. But we make wherever we find the best workmen and skills. Watches we make in Switzerland in our own factory, because that is where the best expertise is to be found. Women’s fashion is made in France, men’s in Italy.” Every Hermès bag is made by a single craftsperson who sees it through from beginning to end. Nobody denies that Louis Vuitton makes high-quality, deliciously desirable bags but they are not made in the same way; it is telling that last year Louis Vuitton was forced to withdraw advertisements in the UK that implied that all its handbags and purses were made by hand.

 

 

But Patrick Thomas, who succeeded the late much-loved Jean-Louis Dumas as CEO, is quite clear that Hermès is a company whose culture is utterly different from that of LVMH. He wanted me to understand that Hermès “does not consider itself to be a luxury-goods company”. He described Hermès as a company of “creative craftsmen. Our philosophy is focused on creativity and craftsmanship. Of course, Hermès likes to make a profit but first comes our desire to make the best object that we can and then profit is the reward for a job well done.”

 

 

Na zdjęciu poniżej, od lewej: Patrick Thomas (prezes Hermes'a) oraz Pierre-Alexis Dumas (dyrektor artystyczny Hermes'a)

 

caff913a-d541-48d1-b9d5-3d30cc2b100f_sev

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.