Skocz do zawartości

Humor


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia dwóch facetów pojechało na biwak. Jeden z nich został zaatakowany przez żmiję, która ukąsiła go w penisa. Wrzasnął do kolegi:
- Dzwoń do lekarza i spytaj, co mamy robić!
Kolega więc mówi lekarzowi, że kumpel został zaatakowany przez żmiję. Lekarz poradził:
- Musi pan wyssać truciznę, inaczej w ciągu 12 godzin umrze.
Ukąszony pyta:
- I co, co powiedział lekarz?
- Że umrzesz w ciągu 12 godzin.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się z wami napisaną przeze mnie antropologiczną satyrą, która powstała jako praca zaliczeniowa na jedne z zajęć na moich studiach. Inspiracją była praca Horacego Minera, pt: "Rytuały cielesne ludu Nacirema", w której opisał on codzienne praktyki Amerykanów w sposób, jaki zwykło się stosować do egzotycznych kultur. 

"Członkowie ludu Salema bowiem wykazują specyficzne podejście do tematu religii. Mimo tego, że ich świątynie otwarte są przez cały rok i można je nawiedzać przez dwanaście godzin na dobę, intensywność ich praktyk nasila się w dwóch okresach w roku, tj. od połowy grudnia do końca stycznia, a także od końca czerwca do połowy sierpnia, które to nazywane są odpowiednio Zimową i Letnią Salezją. Wtedy to progi świątyni przekracza dwa razy więcej wiernych, aniżeli ma to miejsce w trakcie pozostałego, zwykłego okresu w roku."

Więcej znaleźć można pod tym adresem: 
http://secondhand-dandy.blogspot.com/2014/02/religijnosc-ludu-salema.html

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

A skąd moda na stopkę, która jest 4x razy większa od posta? 

Jedną z dobrych zasad netykiety jest powstrzymywanie się od komentowania podpisów i stopek, chyba że są niezgodne ze ściśle określonymi zasadami. Tak zawsze mówiło się w usenecie, który jest świetną szkołą pisania do internetów (aż żal, że jest coraz więcej internautów, którzy nie tylko nie mieli styczności z grupami, ale pewnie nawet nie wiedzą co to jest).

 

W regulaminie tut. forum niczego o rozmiarach sygnatur nie znalazłem; natomiast w panelu jest coś takiego:

post-4413-0-75674100-1393421738_thumb.pn

"Sygnatura może zawierać:     • Dowolną ilość obrazków    • Dowolny rozmiar obrazków    • dowolną ilość adresów URL    • dowolną ilość linii"

 

 

Zatem strzał kulą w płot. Przyzna Pan, że nie pierwszy. Aczkolwiek, ponieważ traktuję Pańskiego posta jako wyraz chęci bym to zmienił -- na Pańskie życzenie usunąłem ów obrazek (od "obraz", nie "obraza").

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

Cieszę się, przyznam, że mnie ona też się średnio podobała. Ten przystanek w Libercu jest fajny, zdjęcie nawet mi się udało, ale jako sygnaturka -- słabe.

 

Aczkolwiek: nie prościej zmienić konfigurację panelu? Albo chociaż opisać to w regulaminie? Bo jednak co nie jest zakazane, to jest dozwolone... Przy okazji można zmienić sposób podawania daty przy postach, bo "24 grudzień" strasznie boli (powinno być "24 grudnia").

 

 

PS tak, wiem, że mogłoby być w wątku "do moderatorów", ale korzystam, skoro moderatorzy też czytają tutaj, a przynajmniej jest zachowany kontekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze locked this temat
  • mosze unlocked this temat

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.