Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

.

Mam podobnie w jednej koszuli Otto Hauptmanna, niezbyt intensywnie używanej i pranej. Jest z czystej bawełny i po pewnym czasie (jakoś po półroku dokładnie nie pamiętam) też mi się takie porobiły. Zaprasowywanie tego idzie bardzo kiepsko. niestety

Potwierdzam w trzech koszulach Otto Hauptmanna po kilku praniach porobiły mi się "bąble" vel "pęcherzyki" na rękawach i kołnierzu koszuli. Co ciekawe wada ta pojawiła się jedynie w koszulach z francuskim mankietem. W pozostałych koszulach (zapinanych na guziki) takiego efektu nie ma. Koszule mają niby 100% bawełny i są two ply ale już raczej nigdy do tej firmy nie wrócę.

Mam też koszule Massimo Dutti i jak na razie jestem zadowolony. Są przewiewne i lekkie.

Ostatnio kupiłem też kilka koszul Eterna ale mam je zbyt krótko aby się wypowiedzieć.

Odnośnie wilsoor - odradzam. Jak dla mnie bardzo słaby krój. Pozbyłem się ich stosunkowo szybko. Swego czasu nie mieli koszul wizytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszul Van Laack - moim zdaniem największym plusem są materiały, z których są wykonane. Bardzo przyjemne w dotyku itp. Świetnie się noszą. Nie mam wielkiego porównania, ale moim zdaniem są bardzo dobrej jakości. Można spotkać ciekawe wzory i niebanalne odcienie kolorów klasycznych. Odważne w kroju i kolorach koszule sportowe. Krój regularny dosyć obszerny. Ceny, przynajmniej do niedawna, to zdaje się 500-700 zł. W wakacje rozmawiałem ze sprzedawcą i nowa kolekcja ma być w cenach nawet 900zł.

Z minusów - wystające nitki i drobne (naprawdę drobne) niedoróbki nie są jednak wyjątkiem. W koszulach w tym poziomie cenowym spodziewałbym się lepszego dopasowania wzorów.

Szyją też na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koszul Van Laack - moim zdaniem największym plusem są materiały, z których są wykonane. Bardzo przyjemne w dotyku itp. Świetnie się noszą. Nie mam wielkiego porównania, ale moim zdaniem są bardzo dobrej jakości. Można spotkać ciekawe wzory i niebanalne odcienie kolorów klasycznych. Odważne w kroju i kolorach koszule sportowe. Krój regularny dosyć obszerny. Ceny, przynajmniej do niedawna, to zdaje się 500-700 zł. W wakacje rozmawiałem ze sprzedawcą i nowa kolekcja ma być w cenach nawet 900zł.

Z minusów - wystające nitki i drobne (naprawdę drobne) niedoróbki nie są jednak wyjątkiem. W koszulach w tym poziomie cenowym spodziewałbym się lepszego dopasowania wzorów.

Szyją też na miarę.

900 zl za koszule RTW z byc moze przyzwoitej, ale nie najwyzszej polki? Rechot na sali. Za takie lub troche mniejsze pieniadze mozesz miec w Polsce bardzo dobry MTM z topowych materialow (a z bardzo dobrych za 40-60% tej ceny), a za 10-20% wiecej - koszule bespoke w slynnym londynskim Budd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

900 zl za koszule RTW z byc moze przyzwoitej, ale nie najwyzszej polki? Rechot na sali. Za takie lub troche mniejsze pieniadze mozesz miec w Polsce bardzo dobry MTM z topowych materialow (a z bardzo dobrych za 40-60% tej ceny), a za 10-20% wiecej - koszule bespoke w slynnym londynskim Budd.

Raczej MTM od Budd'a, z tego co się orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

900 zl za koszule RTW z byc moze przyzwoitej, ale nie najwyzszej polki? Rechot na sali. Za takie lub troche mniejsze pieniadze mozesz miec w Polsce bardzo dobry MTM z topowych materialow (a z bardzo dobrych za 40-60% tej ceny), a za 10-20% wiecej - koszule bespoke w slynnym londynskim Budd.

Raczej MTM od Budd'a, z tego co się orientuję.

To ciekawe, bo firma Budd jest innego zdania:

Our bespoke shirts commence at £195

http://www.buddshirts.co.uk/bespoke/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, tak czytam i czytam ...a ostatnio wpadł mi w rękę zeszłoroczny magazyn ".." i była tam reklama koszul Van Laack. Co możecie powiedzieć o tej marce i wszystkim tym co łączy się z ich koszulami. W necie wypisują, że to jedna z najstarszych i najzacniejszych niemieckich marek.

Jakieś 14-15 lat temu kupiłem jedną koszulę tej firmy w second-handzie ... potwierdzam opinię że to bardzo miła w dotyku bawełna , może nie była jakoś intensywnie eksploatowana przeze mnie ale trzyma się bardzo dobrze - nie wiem tylko czy to nie zasługa tego że wtedy szyto z porządniejszych materiałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he. waśnie miałem o tym pisać. Kilka tygodni temu pytałem Was o usztywnienie koszul. Poszukałem, popytałem w sklepach i kupiłem - krochmal w płynie Gold Drop, oryginal Ługa oraz krochmal w sprayu - yplon expert i dalli duo. Krochmal w płynie pralka dodaje przy ostatnim płukaniu. Przyznam, że koszule są nieporównanie sztywniejsze i (dla mnie) milsze w użytkowaniu. W sprayu lepszy wydaje mi się duo, gdyż ypon przypalał mi się na żelazku :-), choć to pewnie kwestia wprawy. Tak dla informacji! Pozdrawiam na sztywno! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he. waśnie miałem o tym pisać. Kilka tygodni temu pytałem Was o usztywnienie koszul. Poszukałem, popytałem w sklepach i kupiłem - krochmal w płynie Gold Drop, oryginal Ługa oraz krochmal w sprayu - yplon expert i dalli duo. Krochmal w płynie pralka dodaje przy ostatnim płukaniu. Przyznam, że koszule są nieporównanie sztywniejsze i (dla mnie) milsze w użytkowaniu. W sprayu lepszy wydaje mi się duo, gdyż ypon przypalał mi się na żelazku :-), choć to pewnie kwestia wprawy. Tak dla informacji! Pozdrawiam na sztywno! :-)

:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.