Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam kilka pytań dotyczących kieszeni na koszuli.

Koszule eleganckie/wizytowe/formalne powinny być gładkie - prawda?

Czy jest jakaś różnica w formalności pomiędzy koszulą z jedną kieszonką a taką z dwiema zapinanymi kieszonkami?

Czy do koszuli z dwiema zapinanymi kieszonkami wypada założyć granatową, wełnianą,elegancką marynarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panowie, mam kilka pytań dotyczących kieszeni na koszuli.

Koszule eleganckie/wizytowe/formalne powinny być gładkie - prawda?

Czy jest jakaś różnica w formalności pomiędzy koszulą z jedną kieszonką a taką z dwiema zapinanymi kieszonkami?

Czy do koszuli z dwiema zapinanymi kieszonkami wypada założyć granatową, wełnianą,elegancką marynarkę?

Co do pierwszego pytania - prawda.

Moim zdaniem koszula z dwiema zapinanymi kieszonkami znajduje się niżej w hierarchii formalności niż z jedną kieszonką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalna zasada jest taka, że im mniej (różnych elementów, ozdobników itp.), tym bardziej formalnie (elegancko). Nie jest to zasada ścisła (np. lotniki nie są szczytowo formalnymi butami), ale ogólnie prawdziwa.

Dlatego wg mnie stopnie formalności koszuli są takie (bardziej -> mniej): bez kieszeni -> jedna kieszeń -> dwie. Kieszonka zapinana na guzik jest z definicji mało elegancka.

Koszula elegancka powinna być gładka lub wyglądać na taką (jakaś bardzo delikatna faktura ujdzie). Podobnie z marynarkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z racji "nietabelkowych" wymiarów jestem zmuszony do zamawiania koszul MTM, jednak to co na początku było koniecznością stało się nieziemsko przyjemne ;)

Aktualnie jestem po jednym zamówieniu koszuli Wólczanka MTM (delikatnie mówiąc - średnio jestem zadowolony, ale jeszcze będzie się dało uratować) i dwóch w E. Berg (jedno skończone, jedno w drodze). Z Berga jestem bardzo zadowolony, ale rozważam jeszcze DaVinci. W związku z tym mam parę pytań nt. ew. korzyści takiego wyboru (jak znajdę dobrego "dostawcę" koszul to raczej nie będę planował zmian). Niestety z powodu godzin pracy, mieszkania poza stolicą i znacznej ilości podróży służbowych nie jestem w stanie jeździć za często na "testy" kolejnych producentów.

Z góry dziękuję za odpowiedzi/rozwianie moich wątpliwości.

Sprawy kluczowe:

1. Jakość wykonania/dopasowania. Z tego co się zdążyłem zorientować obie firmy prezentują równie dobry poziom, więc pod tym względem chyba różnicy nie ma specjalnej?

2. Wybór materiałów - przy drugim zamówieniu w Bergu nad próbnikami siedziałem chyba z 45 minut i nie mogłem się zdecydować na jedną tkaninę, nawet pomimo dość jasno sprecyzowanego celu. Czy DaVinci ma równie bogate próbniki (przynajmniej te z niższej i średniej półki cenowej)?

3. Możliwość zamawiania "zdalnego" - z tego co pamiętam z bloga MT w DaVinci tak, w Bergu nie. Sprawa dość kluczowa, bo nie jestem z Warszawy. Berga mam "po drodze" na lotnisko - z Centralnego do Złotych Tarasów daleko nie jest. Atelier DaVinci niestety nie pracuje w weekendy co niejako uniemożliwia mi częstsze wizyty tam.

Sprawy ważne, acz drugoplanowe:

4. Czas realizacji - Berg: (sprawdzony) 5/6 tygodni, DaVinci: (wg strony) 3/4. DaVinci in plus - rozumiem że nie mają "obsuw"?

5. Ceny - W Bergu linie w moim "budżecie" to 399/529/579/629 (ew. 679) za koszulę (minus ew. rabat 10%, nie wiem czy dotyczy także MTM) - jak się mają ceny analogicznych materiałów w DaVinci do tych w Bergu?

Sprawy mniej ważne, ale odbijające się na ogólnym "imidżu" firmy:

6. Profity z "długofalowej współpracy" - czy po którejś kolejnej koszuli można liczyć na rabat, specjalny status klienta, etc.? Ewentualnie - czy jest jakiś "bonus" typu "co 6/7/8/9/10* (niepotrzebne skreślić) koszula gratis"?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, zwłaszcza jeżeli pomogą mi się zdecydować na dłuższe korzystanie z jednej z tych dwóch firm.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych użytkowników posiada koszule McEarl (marka van Graaf, nie mylić z McNeal z P&C) i może wypowiedzieć się co do ich jakości? Podejrzewam raczej niską jakość (bardzo niskie ceny), no ale może trafi się jakaś perełka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Postanowiłem założyć na swoje wesele smoking. Chciałbym zamówić z Orchidei koszulę wizytową z pojedynczą plisą (ma służyć jako koszula zastępcza i zostanie założona dopiero oczepinach). Zamówiłem próbnik z trzema rodzajami materiałów, które mnie najbardziej zaciekawiły:

#1450 - Oxford bawełna biała

Dołączona grafika

#1600 - Royal Oxford biały

Dołączona grafika

#1900 - Two-ply biały twill

Dołączona grafika

Jak panowie sądzą, który z tych materiałów byłby najodpowiedniejszy? Wiem, że ocena jedynie na podstawie zdjęć może być trudna. Moim pierwszym strzałem był Two-ply jednak jego łatwość do zagnieceń skłoniła mnie do dłuższej refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumuję to im gęstsza tkanina tym większa elastyczność i przepuszczalność. Tak jak pisałem wcześniej, mam zastrzeżenia co do elastyczności tej tkaniny, a więc nie wydaje się być zbyt gęsta. Czy dobrze rozumiem?

Jakie inne tkaniny poleciliby Panowie? Dostępne materiały są tutaj http://www.orchidea-studio.com/stoffe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się zapytam, bo choć dwa razy ślub brałem, to nie wiem. Jaki jest związek smokingu (ew. koszuli) z oczepinami? Czy koszula bierze udział w tym rytuale (same oczepiny znam z materiałów w rodzaju prac O. Kolberga, nie wiem jak to współcześnie wygląda); jeśli tak jak wygląda tenm ew. udział koszuli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się zapytam, bo choć dwa razy ślub brałem, to nie wiem. Jaki jest związek smokingu (ew. koszuli) z oczepinami? Czy koszula bierze udział w tym rytuale (same oczepiny znam z materiałów w rodzaju prac O. Kolberga, nie wiem jak to współcześnie wygląda); jeśli tak jak wygląda tenm ew. udział koszuli?

:D:D:D Już wyjaśniam. Posiadam koszulę smokingową z plisami, którą będę miał na sobie przez większą część wesela. Wesele ma odbyć się w lipcu, będzie zapewne gorąco, więc po oczepinach chciałbym się przebrać w świeżą koszulę o trochę mniejszym stopniu formalności (stąd tylko jedna plisa zasłaniająca guziki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się szyje koszula z tego białego twillu (sądząc po numeracji materiału to bawełna egipska two-ply http://www.orchidea-studio.com/s-1900-t ... welna.html) Jestem już po wstępnej przymiarce i materiał jest faktycznie dość podatny na zagniecenia (ale z drugiej strony bardzo łatwo się prasuje). Przy tym jest cieniutki i przewiewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zagwarantuje mi kilka przyjemnych sesji z żelazkiem ;-) A poważnie pomijając gniotliwość nie mam do niego zastrzeżeń. Materiał jest delikatny, z lekkim połyskiem, do tego nieco śliski, w dotyku przypomina jedwab. Wybieram się po koszule jutro - jak wrócę to mogę powrzucać kilka zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.