Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

Dla ścisłości CT oferuje koszule Sea Island quality co wcale nie oznacza, że są to koszule z prawdziwej bawełny Sea Island. Muszę powiedziec, że to jest genialna ściema marketingowa, bo każdy ten drobny szczegół "quality" pomija...

(Sea Island cotton nie jest niestety chronionym znakiem towarowym i każdy sobie może wpisac co chce na metkę).

Te właśnie koszule Sea Island quality były szyte kiedyś w Polsce, nie wiem jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dla ścisłości CT oferuje koszule Sea Island quality co wcale nie oznacza, że są to koszule z prawdziwej bawełny Sea Island. Muszę powiedziec, że to jest genialna ściema marketingowa, bo każdy ten drobny szczegół "quality" pomija...

(Sea Island cotton nie jest niestety chronionym znakiem towarowym i każdy sobie może wpisac co chce na metkę).

Te właśnie koszule Sea Island quality były szyte kiedyś w Polsce, nie wiem jak jest teraz.

W przypadku CT zauważam dość dużą różnicę w jakości materiału (zarówno wygląd jak i trwałość) z jakiego są wykonane koszule SIQ vs. pozostałe CT - niezależnie od tego czy są one rzeczywiście z Sea Island czy też nie.

Na koszulach nie mam niestety info o miejscu produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę polecić koszulę z moderntailor. Właśnie dziś przyszła i spodziewałem się dopasowania raczej co najwyżej przyzwoitego, wręcz średnio leżącej koszuli, mając w pamięci moje przygody z tego typu firmami. A tutaj niespodzianka, okazało się, że to najlepiej leżąca na mnie koszula, jak i bardzo wygodna. Naprawdę jestem nie tyle zadowolony, co naprawdę zachwycony dopasowaniem.

Samą koszulę pozwolę sobie ocenić dopiero za co najmniej miesiąc, jak się materiał parę razy przepierze ;)

Wymiary tym razem podawałem wedle poszczególnych kawałków już istniejących koszul, biorąc z konkretnych te wymiary które uważałem za dobre + małe modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy to patrząc po zdjęciach koszul wykonanych z tego materiału miałem duże wątpliwości co do jego jakości. W opiniach, bodajże styleforum, ocenili je jako materiał na próbną koszulę, a nie docelową. Przeglądając ich materiały natrafiłem na taki, który od razu mi się spodobał więc już odżałowałem i póki co rokuje dobrze na przyszłość. Zobaczymy jak się będzie nosić, liczę wreszcie na rozwiązanie mojego problemu z koszulami w ten sposób ;)

Fajnie jest też to, że przysyłają zdjęcie koszuli przed jej wysłaniem, więc można obejrzeć mniej więcej efekt przed dotarciem przesyłki, co trwa parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

mam najwyraźniej nietypową budowę, bo z dostępnych fabrycznych koszul pasują na mnie tylko slim-fit marki Franco Feruzzi. Pozostałe są za szerokie w pasie przy właściwych rozmiarach w pozostałych punktach). Niestety, różnie u nich teraz bywa z jakością materiałów.

Czy możecie polecić jakiegoś alternatywnego dostawcę koszul z podobnymi rozmiarami? Może być zagraniczny, ale raczej nie azjatycki; rozmiary tam dobre, tylko inne za każdym razem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam spory problem z kupieniem koszuli. Noszę rozmiar kołnierza 42, ze względu na budowę ciała (długie ręce), kupowałem zawsze koszule na wzrost 188-194cm. Dotychczas takie koszule produkował Otto Hauptmann, oznaczając taki rozmiar jako Long Man. Niestety ta firma ostatnio strasznie zaniżyła jakość oraz fason koszul.

Czy moglibyście poradzić jakie firmy dostępne w Polsce szyją koszule na wysoki wzrost?

Od razu z góry dyskwalifikuję Lambert'a - ich koszule mają jednak za krótkie rękawy, oraz Vistulę i Wilsoor'a - za kiepską jakość i design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, apropos koszul Da Vinci - co sądzicie o kołnierzykach? Dla mnie jest to problem. Sam noszę "Bond", który ma jedne z dłuższych wyłogów, a mimo to kiedy noszę marynarkę ledwo chowają się za klapami.

Z wyjątkiem jednej, wszystki moje koszule z DV (ok. 10) mają kołnierzyk Bond i bardzo go sobie chwalę - również za to, że zawsze wchodzi pod klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FYI odnośnie wcześniejszej dyskusji o sea island quality cotton - ciekawy artykuł:

http://supimacotton.blogspot.com/2008/01/legend-of-sea-island-cotton-why-it-was.html

To jest właśnie artykuł o "sea island cotton" a nie sea island quality cotton".

Tak samo zresztą nadużywana jest nazwa bawełna egipska (ta najsłynniejsza i najdroższa to Mako cotton) i nie sądzę żeby opłacało się szyc z niej koszule tzw. z wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos bawełny egipskiej...

Byłem dziś w Bergu, przejrzałem próbniki z Gizą bodajże 87 i 45. Materiał 300-tka robi wrażenie, dostępna kolorystyka i wzory są zadowalające. Cena? ... Cena, ceną, ale ogólnie korci mnie, by kiedyś, kiedyś spróbować full bespoke (choć jedną koszulę), pomimo, iż MTM od Da Vinci bardzo mi odpowiada a i kołnierzyk 007 - bardzo sobie chwalę.

Szczerze polecam MTM każdemu, w moim przypadku - to zupełnie inna bajka mieć rękaw odpowiedniej długości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Berg to jest pełne bespoke?

Berg to jest takie DaVinci, tylko kto inny zdejmuje miarę i nieco inny jest zestaw kastomizowalnych ficzersów takich jak kształt kołnierzyka, może też występują pewne różnice w wyborze materiałów, choć pewnie nie są duże. Koszule są, a w każdym razie do niedawna były, szyte w tej samej co DV szwalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa wygląda w ten sposób: koszule MTM - to po prostu nanoszenie wymiarów zdjętych przez osobę tym się zajmującą w manufakturze, lub inną osobę odpowiedzialną na pewien ustalony i niezmienny szablon. Tego chyba nikomu z tego forum nie trzeba tłumaczyć.

Bespoke w Bergu to po prostu możliwość dodatkowego "kształtowania kroju/szablonu", likwidacja pewnych niedoskonałości, których z reguły nie da się przeskoczyć w MTM. To propozycja dla perfekcjonistów, chcących być bliżej ideału. Polecam opis procesu przymiarki u Macaroniego na blogu. Tam jest fajna sprawa z koszulą - prototypem, na którym pracuje się nad finalnym lookiem.

Wybór materiałów - w dużej mierze wspólny jest z tym co ma w ofercie Da Vinci, jednak doszukałem się znacznie większej ilości próbników z wyższej półki, tkanin 200 i 300 oraz w szczególności odcieni błękitu, którego wyboru brakuje mi w Da Vinci.

Za pewne niektórzy chcieliby poznać ceny. Najwyższa półka (czyli materiał 300, bespoke) jest 50% wyższa od tego samego wariantu MTM (na próbniku podane są dwie ceny: MTM / Bespoke), przy czym koszule MTM w Bergu są znacznie droższe, niż w Da Vinci.

Resumując za 2 koszule 300-tki bespoke można mieć garnitur od Zaremby. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa wygląda w ten sposób: koszule MTM - to po prostu nanoszenie wymiarów zdjętych przez osobę tym się zajmującą w manufakturze, lub inną osobę odpowiedzialną na pewien ustalony i niezmienny szablon. Tego chyba nikomu z tego forum nie trzeba tłumaczyć.

Bespoke w Bergu to po prostu możliwość dodatkowego "kształtowania kroju/szablonu", likwidacja pewnych niedoskonałości, których z reguły nie da się przeskoczyć w MTM. To propozycja dla perfekcjonistów, chcących być bliżej ideału. Polecam opis procesu przymiarki u Macaroniego na blogu. Tam jest fajna sprawa z koszulą - prototypem, na którym pracuje się nad finalnym lookiem.

Wybór materiałów - w dużej mierze wspólny jest z tym co ma w ofercie Da Vinci, jednak doszukałem się znacznie większej ilości próbników z wyższej półki, tkanin 200 i 300 oraz w szczególności odcieni błękitu, którego wyboru brakuje mi w Da Vinci.

Za pewne niektórzy chcieliby poznać ceny. Najwyższa półka (czyli materiał 300, bespoke) jest 50% wyższa od tego samego wariantu MTM (na próbniku podane są dwie ceny: MTM / Bespoke), przy czym koszule MTM w Bergu są znacznie droższe, niż w Da Vinci.

Resumując za 2 koszule 300-tki bespoke można mieć garnitur od Zaremby. :D;)

DaVinci nazywa swoją ofertę MTM, ale de facto jest to bespoke w tym sensie, że w fabryce leży twój wykrój. Jeśli koszula źle leży robi się poprawki na już istniejących i wprowadza modyfikacje do wykroju. To co różni cały proces w stosunku do małych fabryczek robiących bespoke (np. we Włoszech) to brak przymiarki. Tu przymiarką jest tak naprawdę pierwsza koszula.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy w jakiej kolejności ułożylibyście marki koszul: Lambert, Lantier, DaVinci, Willsoor ?

Okiem laika koszul użytkownika: DaVinci na 1. miejscu, Lambert i Lantier OK, natomiast mam problem z Wiisoorem - w początkach swojej przygody z elegancją kupowałem głównie tam, w sympatycznym salonie przy pl. 3 krzyży, który wówczas co dzień mijałem, więc kusiło. Wobec tych koszul nie mam do dziś większych zastrzeżeń, ale... niestety pewnego dnia ok. rok temu w sytuacji kryzysowej musiałem na gwałt kupić koszulę, zwykłą białą, bez większego zastanowienia itd. Dopiero po jej zdjęciu zauważyłem, że koszula ma w składzie bodaj 20% poliestru :shock: Dodam, że była z najwyższej półki cenowej (oczywiście w obrębie półek tejże marki). Skutecznie mnie to zniechęciło i zacząłem poszukiwać innych marek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.