Jump to content

Krawat knit


dsc
 Share

Recommended Posts

http://www.woodsofshropshire.co.uk/shop ... ies/ntk059

Mam ten i on na dole przy ostrzu ma rzeczywiście te 8,5 cm. Od ok. połowy długości zwęża się ku górze do jakichś 7,5-7,8 cm

Edit:

Oczywiście chodziło mi o szerokość krawata do miejscu gdzie wszywana jest tzw. aksamitka. Sam pasek opinający kołnierzyk koszuli z tego co pamiętam ma ok. 4 cm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Warto też pamiętać (co na swoim blogu chyba pisał kiedyś macaroni), że zasada o długości krawata wymyślana była w czasach, kiedy mężczyźni nosili spodnie wyżej niż teraz. Co zatem warte jest zastanowienia, to czy dzisiaj ta zasada nie powinna brzmieć "krawat nie powinien wystawać spod guzika marynarki". To oczywiście kwestia dla każdego osobiście do rozważenia, w końcu przy obecnym stanie spodni i tak przez to dolne rozcięcie coś tam będzie wystawać ;)

EDYCJA: Znalazłem :)http://macaronitomato.blogspot.com/2010 ... odnie.html

Link to comment
Share on other sites

Mnie osobiście kompletnie nie przeszkadza pasek i koniec krawata widocznego w otwarciu marynarki. Przynajmniej w przypadku zestawów mniej formalnych. Zdjęcie na blogu Macaroniego (krawat wystaje spod kamizelki) pokazuje faktycznie brzydki efekt, ale w przypadku krawata i paska wg mnie jest inaczej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Panowie, wertując zasoby sieci, w poszukiwaniu dzianinowego knita, trafiłem na to:

http://www.adamtie.com/produkt/148/kraw ... wy.-wzor-1

Firma znana i ceniona, mam ich krawaty jedwabne i jest poprawnie.

Jednak skład materiału tego knita to poliester. Pytanie, czy w krawacie dzianinowym to uchodzi?

Pytanie dodatkowe: być może ktoś ma ten knit lub oglądał go z bliska - jak wygląda trwałość splotu? Czy jest mocny, czy z biegiem czasu materiał się rozłazi?

Link to comment
Share on other sites

Jednak skład materiału tego knita to poliester. Pytanie, czy w krawacie dzianinowym to uchodzi?

Absolutnie nie! Knit poliestrowy to plastikowy krawat jak każdy inny, porządny może być jedwabny, wełniany itp.
Tak też sądziłem, dzięki.

Swoją drogą producent posiada swojej ofercie także materiały bardziej szlachetne, a ich graficy potrafią stworzyć nieco więcej niż wzory "polska moda weselna". Można by zaproponować im zaprojektowanie knita klubowego w limitowanej edycji :)

EDIT Krawca znalazłem

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Co sądzicie o krawatach typu knit, albo - jak usłyszałem ostatnio w sklepie - "krawatach włóczkowych" (pomiając materiał, to bardziej pasowałoby chyba szydełkowane)?

Dla mnie, jak stopniowo zmieniłem swój styl ubierania się, taki krawat okazał się idealnym rozwiązaniem. Generalnie z racji swojego stylu życia miałem i mam opory pewne przed noszeniem "klasycznych" krawatów, ale ten rodzaj okazał się najlepszym wyjściem. Spotkałem się jednak ostatnio z opinią, że knit to właściwie element stroju causal. Co o tym sądzicie?

Jasne, że np. w GQ rok temu knit był pokazywany w zestawach z wymięta koszulą z rozpiętymi guzikami od kołnierzyka, ale choćby teraz, w zestawach zimowych, taki knit w ostrym kolorze świetnie ożywia ciężkie marynarki....

1. Uwilbiam krawaty typu knit, po pierwsze z racji mojego wieku (23 l.). Knit to współczesny krawat, który wg mnie wygląda równie elegancko i jest oryginalny. Wiele gawiedzi zwraca na niego uwagę, nawet dotyka. Po drugie, jest uniwersalny, gdyż pasuje do kompletnego garnituru, jak i do takiego "soczystego" casuala :)

2. Czasami jednak miewam takie odczucie, że gdybym miał jakoś skategoryzować knita, pod względem pory roku, to byłaby to jesień - zima :) Nie stosuje się, do odczucia na co dzień :)

Link to comment
Share on other sites

Wracając do tematu - zadziwia mnie, że knit w Polsce pozostaje w dalszym ciągu stosunkowo mało popularny. W wielu innych krajach widuje się go więcej i częściej, sam nie wiem dlaczego.

Po drugie, jest uniwersalny, gdyż pasuje do kompletnego garnituru, jak i do takiego "soczystego" casuala

Wiem, że wielu z Was się ze mną nie zgodzi, ale mi osobiście knit pasuje raczej do sportowego garnituru, czy zestawu koordynowanego, niż garnituru wizytowego (coś mi tu nie gra). Do dżinsów także bym go nie założył (tutaj także spodziewam się polemiki - właściwie mnie to nie dotyczy, bo dżinsów od wielu miesięcy nie noszę właściwie wcale, chyba że idę z psem na spacer :D).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Knity byłyby fajne, gdyby kształtem przypominały krawaty :(

http://www.michelsons.com/retail-home.php?cat_id=25 (na dole, jak klikniesz będziesz miał więcej)

No i jest oczywiście ulubiony, albo jeden z ;) , sklep forum: http://www.tmlewin.co.uk/on/demandware. ... nted%20end

Czyli masz trzy rodzaje do wyboru: paski pionowe, paski poziome i gładkie. Powinieneś coś znaleźć dla siebie :D

Link to comment
Share on other sites

Knity byłyby fajne, gdyby kształtem przypominały krawaty :(

Jeśli mówisz o "końcówce" krawata, by była trójkątna, to w warszawski sklepie "Sir Arthur", przy ul. Brackiej, takowe krawaty dziergane są. Podobno można tam też znaleźć nieco szersze knity, niż te najczęściej spotykane, ale za to już nie ręczę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.