Skocz do zawartości

Krawat knit


dsc

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie do innych "akcesoriów" obok noszonego knita. Czy do knita pasować będzie poszetka, i ew. z jakiego materiału? Czy do knita pasują spinki mankietowe (bo jakoś wtedy mi "nie grają")?

Poszetka - len, bawełna, jedwab.

Spinki - tutaj bardziej odpowiednie byłoby pytanie, czy do knita pasuje koszula z podwójnym mankietem. Nie każda będzie pasować, ale warto szukać wzorów mniej formalnych: kratka vichy, prążki, miękkie mankiety i kołnierzyk. Jeśli już takie znajdziesz, to spinki supełki będą moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Poza tym: spinki emaliowane, matowe srebro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki - tutaj bardziej odpowiednie byłoby pytanie, czy do knita pasuje koszula z podwójnym mankietem. Nie każda będzie pasować, ale warto szukać wzorów mniej formalnych: kratka vichy, prążki, miękkie mankiety i kołnierzyk. Jeśli już takie znajdziesz, to spinki supełki będą moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Poza tym: spinki emaliowane, matowe srebro.

Dokładnie, warto szukać "casualowych" spinek. Chyba że zrobimy specjalnie jeden element "nie na miejscu" jak to pisał Macaroni na swoim blogu (wpis ze zdjęciem Toma Forda który do dwurzędówki i białej koszuli dorzucił knit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu wpisy dały tylko pretekst ludziom do robienia jednego wielkiego miszmaszu ze stroju. A lobbing "sprezzatury" tylko dopełnił czarę gorczycy ;)

Ale jest cała masa spinek z egoztycznym drewnem lub matowymi materiałami, które wspaniale pasują do casulowych koszul w kratę. Nie wiem dlaczego wszyscy kojarzą spinkę tylko z błyszczącym złotem lub srebrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mnie się knity podobają, ale tylko jednokolorowe i w stonowanych kolorach. James Bond je też nosił:

Ale tylko w Goldfingerze ;) W innych filamch grenadynę.

A to nie to samo?

To nie jest knit?:

http://www.poszetka.com/product-pol-453 ... ossa-.html

Chodzi o splot i materiał. Nazwa grenadyna odnosi się do jedwabiu tkanego w charakterystyczny sposób. Krawaty zwane knitami wykonane z jedwabiu mają zupełnie inny splot (anglicy nazywają go pearl stitch), a nazwy knit używa się również w odniesieniu do krawatów wykończonych na prosto z wełny czy kaszmiru (jersey stitch).

Poniżej zdjęcia. Splot "pearl stitch" jednego z moich knitów. Nie mam w tej chwili pod ręką "lustra", więc zdjęcie splotu grenadyny zamieszczam ze strony Zaremba. Obydwa krawaty to jedwab tylko inaczej tkany.

post-1077-13658924362541_thumb.jpg

post-1077-13658924362943_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołączona grafika

Wiele osób uważa, że krawaty są dla sztywniaków i zawsze mają wydźwięk formalny. Nic bardziej mylnego! Istnieją krawaty, których formalność plasuje się na poziomie pary przetartych jeansów. Knity, bo o nich mowa, to dziergane krawaty, które na zachodzie święcą już triumfy popularności. Ciekawe czy tak samo będzie u nas…

http://milerszyje.pl/knit-dziergany-kra ... alowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

"Do letniego zestawu będzie dobrze pasować krawat typu knit albo inny wykonany bez podszewki. W te wakacje chodzę w zasadzie tylko w knitach. Skłaniam się ku poglądowi, że knity są podstawą szafy eleganckiego mężczyzny. Formalnych okazji do noszenia klasycznych krawatów coraz mniej, a do pracy nie trzeba chodzić pod krawatem. Zostają knity do wyrażania własnego stylu, które nigdy nie były traktowane jako oficjalna ozdoba szyi. Tym razem wybrałem knit z jedwabiu o mocnej, intensywnie czerwonej barwie. Jak na knit, jest dosyć szeroki. Ma aż 8 cm u dołu. Współczesne knity mają zwykle szeokość. 5-6cm. Nabyłem go w sklepie Old Hat w Londynie. Ze względu na szerokość szacuję jego pochodzenie na lata 70. lub 80. Na metce jest napis Athos (Genova)."

 

Jeśli już było na forum, to z góry przepraszam. :)

 

http://www.szarmant.pl/pochwala-lnu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W te wakacje chodzę w zasadzie tylko w knitach. Skłaniam się ku poglądowi, że knity są podstawą szafy eleganckiego mężczyzny. Formalnych okazji do noszenia klasycznych krawatów coraz mniej, a do pracy nie trzeba chodzić pod krawatem.

Cóż za ewolucja mentalna u Szarmanta.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie,

 

jakiś czas temu na weselu zdarzyło mi się zauważyć jednego z gości w smokingu, a przynajmniej marynarce smokingowej (wnioskuję po połyskujących klapach szalowych); pod nią (niezapiętą) prosta biała koszula i dwukolorowy knit.

Czy knit nadaje się do smokingu? Albo inaczej - czy marynarka smokingowa dodaje coś w stroju z knitem? Czyni zestaw mniej casualowym?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od pewnego czasu noszę się z myślą, żeby samemu dziergać sobie knity. Zalety takiego rozwiązania byłyby następujące: oszczędność, możliwość dobrania dowolnego koloru oraz długości i szerokości krawata. Sądzę, że mając sklepowy knit za wzór, można się pokusić o wydzierganie podobnego. Zdaje się, że do takiego celu potrzebne by były jakieś całkiem drobne, cienkie szydła. Wiecie może (albo Wasze połowice  ;) ) czy są jakieś książki dotyczące szydełkowania, gdzie byłyby wzory takiego krawata? Może w ogóle ktoś z Was próbował już podjąć się takiego zadania? Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chcesz robić to na szydełku, nigdy wcześniej tego nie robiąc? ambitnie. Książek o podstawach szydełkowania jest mnóstwo, żona ma "Robótki szydełkowe" Heidi Fuchs i sobie chwali. Na pytanie czy by się tego podjęła, usłyszałem że próbowała dla mnie zrobić knita :blink: ale nie jest to łatwe i zrobiła mi czapkę :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.