Skocz do zawartości

Oprawa graficzna + LOGO dla forum + Organizacja


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

pszemau słusznie zauważył, że forum graficznie właściwie stoi na domyślnych ustawieniach. Może warto zadbać o nowy TOP, LOGO i oprawę graficzną?

Jestem pewien, że jest wśród nas kilku domorosłych, a może i profesjonalnych grafików.

1) Co sądzicie?

2) Macaroni - co Ty na to?

3) Czy są chętni, by ewentualnie zaangażować się w projekt graficzny?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Być może warto by rozbudować forum o nowe kategorie. W dziale męska elegancja znajduje się obecnie 82% wszystkich postów i panuje tam postępujący rozgardiasz...

Z tego co pamiętam, Macaroni był jednak jakiś czas temu przeciwny tego typu zabiegom, chciał utrzymać forum w kameralnych klimatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie napisałem na zbliżony temat kilka słów w kontekście spinek do mankietów:

viewtopic.php?f=1&t=2&p=4513#p4513

Logo nie podejmuje się zaprojektować, ale dalsze modyfikacje pod kątem przełożenia na trójwymiarowy relief, to już chętnie. Takie wyzwania zawsze są inspirujące w szerszym znaczeniu. Od razu w związku z tym sugestia by myśleć o znaku nie tylko jako obrazie na ekranie, czy wydruku na papierze...

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może warto by rozbudować forum o nowe kategorie. W dziale męska elegancja znajduje się obecnie 82% wszystkich postów i panuje tam postępujący rozgardiasz...

Z tego co pamiętam, Macaroni był jednak jakiś czas temu przeciwny tego typu zabiegom, chciał utrzymać forum w kameralnych klimatach.

No właśnie - swego czasu pisałem do admina PW na ten temat. Ja chciałbym, aby na forum był dział "Marki", z podtematami dotyczącymi konkretnych marek, gdzie można by się dowiedzieć, z czym mamy do czynienia (ja np niedawno znalazłem ładny płaszcz z dodatkiem kaszmiru marki Lavard w przyjaznej cenie, ale nie wiedziałem, co warta jest ta marka). Dodatkowo widziałby mi się dział FAQ, gdzie możnaby odnaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania (np. nigdy poszetki z tego samego materiału co krawat, zakaz czarnego garnituru, jak zawiązać krawat, jaka długość marynarki, itp.).

PS. Przepraszam za literówki - jest sobotni wieczór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem za, zwłaszcza za zmianą szaty graficznej. Mam wrażenie, że wielu z nas się tu już zadomowiło, więc fajnie będzie jeśli strona przestanie straszyć kliniczną bielą.

Jest jedno ale. Kompletnie nie mam czasu. Ledwo znajduję parę, żeby pisać do "makaronu z pomidorami". Jeśli znajdą się chętni do pomocy- chętnie oddam "klucze". Za chwilę przydadzą się też moderatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozejrzałem i sprawa wygląda następująco:

Na strone phpBB dostępna jest masa skórek, z których moglibyśmy coś wybrać.

Jeżeli nie mielibyście nic przeciwko, mógłbym przejrzeć te skórki i wybrać co ciekawsze. Następnie puściłoby się ankietę i większością głosów wybralibyśmy nową skórkę.

Odnośnie logo to można o nim myśleć dopiero po wybraniu skórki.

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macaroni, dobrze byś określił ilu ludzi potrzebujesz i jakie obowiązki chcesz przekazać. Wtedy można ogłosić nabór - kiedy zgłoszą się kandydaci - musiałbyś dokonać selekcji.

Wydaje mi się, że mniej więcej tak:

1) Admin - Macaroni

2) Admin2 - Ktoś kto odciążyłby w zarządzaniu Macaroniego - kandydaci:

-roland

3) Opieka techniczna - Jarmarek

4) Logo i oprawa graficzna forum - kandydaci:

- pnq (ankieta super pomysł)

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - kandydaci:

- eye_lip

-roland

6) Stworzenie struktury forum i podział na poszczególne działy - tu widziałbym ogólną dyskusję w jednym wątku, by na drodze kompromisu wypracować optimum :)

7) 2-3 Moderatorów na początek - kandydaci:

-roland

To oczywiście tylko propozycja do dopracowania, edycji, zaakceptowania i wdrożenia w życie. Wczułem się trochę, ale myślę, że warto już teraz o to zadbać, bo faktycznie bałagan coraz większy.

Powyższe poddaję pod dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Admin - Macaroni

2) Admin2 - Ktoś kto odciążyłby w zarządzaniu Macaroniego - kandydaci:

- roland

3) Opieka techniczna - Jarmarek

4) Logo i oprawa graficzna forum - kandydaci:

- pnq (ankieta super pomysł)

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - kandydaci:

- eye_lip

- roland

6) Stworzenie struktury forum i podział na poszczególne działy - tu widziałbym ogólną dyskusję w jednym wątku, by na drodze kompromisu wypracować optimum :)

- "przewodnik miejski" podzielony na poszczególne województwa lub miasta

7) 2-3 Moderatorów na początek - kandydaci:

- roland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie logo, proponuję szkic w stylu książki Dressing The Man Alana Flussera, niestety nie znalazłem żadnego zdjęcia w sieci, ale na pewno posiadacze pozycji kojarzą styl.

Ponieważ ma być to logo, które jednak ma swoje wymagania odnośnie prostoty, może coś takiego:

Dołączona grafika

lub też jeszcze prostszy - cylinder i laska:

Dołączona grafika

Moim zdaniem takie właśnie logo będzie dobre. Skromne w formie, ale wyraziste.

Niestety moje umiejętności rysowania są zbyt małe, aby zaproponować coś autorskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli logotyp miałby być użyty np w spinkach mankietowych czy w formie małych symboli na krawacie, musi być maksymalnie uproszczony. Mógłby to być sam cylinder z literką "B", jakiś motyw krawiecki (skoro bespoke). Może tylko sama litera "B" napisana ręcznym szwem. Może po prostu fragment jakiegoś ciekawego ściegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może motyw bezpośrednio kojarzący się z procesem szycia garnituru, a więc manekin i centymetr krawiecki lub nożyczki i wykrój marynarki?

Mnie spodobało się coś takiego:

Dołączona grafika

Poza tym, fajnie byłoby wzorem innych forów wprowadzić możliwość weryfikacji poszczególnych użytkowników, np. oceniając ich wkład w rozwój forum, efektywność oferowanej pomocy i rzetelność przekazywanych informacji. Nie chodzi mi tutaj wyłącznie o sumaryczną ilość postów, bo to nie zawsze jest najlepszy wykładnik poziomu prospołeczności i ekspertyzy danego użytkownika. Można byłoby na przykład wprowadzić kryteria jak pomógł/nie pomógł czy informacja sprawdzona/niesprawdzona. Dużo osób, które czytają to forum okazjonalnie, głównie w celach edukacyjnych mogłoby wtedy zakładać, że forum.bespoke.pl to nie tylko miejsce spotkań miłośników i zwolenników szycia na miarę i klasycznej męskiej elegancji, ale i potencjalne kompendium wiedzy dla tych "mniej wtajemniczonych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o logo, to przesyłałem kiedyś Macaroniemu takie propozycje:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dodam tylko, że to kompletna prowizorka zrobiona w 5 minut w programie Paint, nie jestem biegły w programach graficznych, ale jest to jakiś zamysł.

Jeśli chodzi o layout, to proponowałem wersję czarno-białą w stylu portalu:

http://www.selectism.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

1) Admin - Macaroni

2) Admin2 - Ktoś kto odciążyłby w zarządzaniu Macaroniego - kandydaci:

- roland

- m.z.

3) Opieka techniczna - Jarmarek

4) Logo i oprawa graficzna forum - kandydaci:

- pnq (ankieta super pomysł)

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - kandydaci:

- eye_lip

- roland

6) Stworzenie struktury forum i podział na poszczególne działy - tu widziałbym ogólną dyskusję w jednym wątku, by na drodze kompromisu wypracować optimum :)

- "przewodnik miejski" podzielony na poszczególne województwa lub miasta

- system punktacji "pomógł / nie pomógł"

7) 2-3 Moderatorów na początek - kandydaci:

- roland

- Łukasz_

- m.z.

Jak coś mi umknęło to podpowiadajcie proszę, bo cały czas na biegu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.