Skocz do zawartości

Oprawa graficzna + LOGO dla forum + Organizacja


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Można byłoby na przykład wprowadzić kryteria jak pomógł/nie pomógł czy informacja sprawdzona/niesprawdzona. Dużo osób, które czytają to forum okazjonalnie, głównie w celach edukacyjnych mogłoby wtedy zakładać, że forum.bespoke.pl to nie tylko miejsce spotkań miłośników i zwolenników szycia na miarę i klasycznej męskiej elegancji, ale i potencjalne kompendium wiedzy dla tych "mniej wtajemniczonych".

Dobry pomysł, popieram.

Jeśli chodzi o layout, to proponowałem wersję czarno-białą w stylu portalu:

http://www.selectism.com/

Nie wiem jak innym ale mi się czarno-biały layout w ogóle nie widzi. Kojarzy mi się z ascetyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Update:

1) Admin - Macaroni

2) Admin2 - Ktoś kto odciążyłby w zarządzaniu Macaroniego - kandydaci:

- roland

- m.z.

3) Opieka techniczna - Jarmarek

4) Logo i oprawa graficzna forum - kandydaci:

- pnq (ankieta super pomysł)

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - kandydaci:

- eye_lip

- roland

6) Stworzenie struktury forum i podział na poszczególne działy - tu widziałbym ogólną dyskusję w jednym wątku, by na drodze kompromisu wypracować optimum :)

- "przewodnik miejski" podzielony na poszczególne województwa lub miasta

- system punktacji "pomógł / nie pomógł"

7) 2-3 Moderatorów na początek - kandydaci:

- roland

- Łukasz_

- m.z.

Jak coś mi umknęło to podpowiadajcie proszę, bo cały czas na biegu :)

pozdrawiam

Saphir, a gdzie Twoja kandydatura? Po Macaronim jesteś tu chyba najbardziej aktywnym userem?

Super, że coś się ruszyło. Chociaż przywiązałem się już do tego standard-skina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że coś nowego dzieje się na naszym forum. Mam nadzieję, że te zmiany wniosą coś istotnego a nie będą tylko kosmetyką. Pozwólcie, że dorzucę swoje "trzy grosze":

(...)

4) Logo - mnie podoba się pomysł Mr Vintage z herbem, który uzupełniłbym symbolami głównych rzemiosł - np. krawieckimi nożyczkami i młotkiem lub kopytem szewskim ;-)

Myślę także o kanonie proporcji Loeonarda daVinci

Dołączona grafika

lub Modulorze LeCorbusiera

Dołączona grafika

jako logo forum (oczywiście po odpowiedniej obróbce graficzej). - Elegancja jest również (a może przede wszystkim?) kwestią proporcji, więc takie logo bardzo by pasowało.

4. (ankieta super pomysł) - chyba można z nią już ruszyć?

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - Po co? Co to zmieni? Czy bez tego forum działa źle?

- system punktacji "pomógł / nie pomógł" - to ciekawy pomysł, ale co mierzy ten system punktacji? Czy 3 pomocne odpowiedzi na pytania z zakresu "przedszkola" KME będą tak samo "ważne" jak 3 pomocne odpowiedzi w "zaawansowanych" sprawach?

7) Moderatorzy - Kolejne pytanie: Po co? Rozmawiamy o elegancji i robimy to w wyjątkowo elegancki sposób w porównaniu z innymi forami.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widzę, że coś się już układa. :)

Jeśli chodzi o tło, proponuję bordowy, maroon czy podobny, kojarzy mi się z elegancją, no i to mój ulubiony kolor. :)

Pozdrawiam, Dr

Broń was Panie Boże przed ciemnym tłem i jasnymi literami. To jest forum o zasadach elegancji i funkcjonalności, a mało rzeczy tak bardzo przeczy tym dwom ideom, jak fora i strony www z jasnymi literami na ciemnym tle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech logo będzie tym co kojarzy się z "naszą", forumową elegancją. Ilu z nas chodzi w meloniku lub kapeluszu i używa parasola jako laseczki do podpierania się podczas tzw. strolling'u po ulicach naszych miast? Nie idźmy w kanony rodem z Savile Row lub Via Della Spiga. Mamy przecież u siebie mistrzów krawiectwa miarowego czy doskonałych szewców. Proste logo jak najbardziej, ale może w takim razie but lub marynarka. Przy połączeniu z pomysłem Michała, but/kopyto można by było dać z lewej a centymetr krawiecki/nożyczki/wykrój po prawej stronie herbu z logiem Bespoke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update:

1) Admin - Macaroni

2) Admin2 - Ktoś kto odciążyłby w zarządzaniu Macaroniego - kandydaci:

- roland

- m.z.

3) Opieka techniczna - Jarmarek

4) Logo i oprawa graficzna forum - kandydaci:

- pnq (ankieta super pomysł)

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - kandydaci:

- eye_lip

- roland

6) Stworzenie struktury forum i podział na poszczególne działy - tu widziałbym ogólną dyskusję w jednym wątku, by na drodze kompromisu wypracować optimum :)

- "przewodnik miejski" podzielony na poszczególne województwa lub miasta

- system punktacji "pomógł / nie pomógł"

7) 2-3 Moderatorów na początek - kandydaci:

- roland

- Łukasz_

- m.z

Jak coś mi umknęło to podpowiadajcie proszę, bo cały czas na biegu :)

pozdrawiam

Saphir, a gdzie Twoja kandydatura? Po Macaronim jesteś tu chyba najbardziej aktywnym userem?

Haha :) Nawet nie pomyślałem o tym :) Na forum jestem dokładnie od dnia jego narodzin, więc postów się nazbierało. Nieco inaczej jednak niż większość użytkowników - reprezentuję firmę i nie jestem pewien czy moja osoba w roli admina/moderatora byłaby przez wszystkich dobrze odbierana. Wolałbym uniknąć nieporozumień. Jeżeli będzie taka potrzeba oczywiście mogę pomóc (fakt, że spędzam tu sporo czasu), ale nic na siłę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) Stworzenie regulaminu i FAQ dla forum - Po co? Co to zmieni? Czy bez tego forum działa źle?

- system punktacji "pomógł / nie pomógł" - to ciekawy pomysł, ale co mierzy ten system punktacji? Czy 3 pomocne odpowiedzi na pytania z zakresu "przedszkola" KME będą tak samo "ważne" jak 3 pomocne odpowiedzi w "zaawansowanych" sprawach?

7) Moderatorzy - Kolejne pytanie: Po co? Rozmawiamy o elegancji i robimy to w wyjątkowo elegancki sposób w porównaniu z innymi forami.

Pozdr,

wojvv

5) Forum działa dobrze, tylko bałagan coraz większy - dzięki FAQ i regulaminowi można uniknąć wielu identycznych lub podobnych do siebie wątków- nowy user, kiedy zobaczy w FAQ podstawowe definicje, pojęcia, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania - nie będzie wszczynał po raz 3 tej samej dyskusji, tylko weźmie udział w już istniejącej. Jak ją znajdzie? Dowie się o opcji "szukaj" o której przeczyta w regulaminie :) Poza tym FAQ mogłoby być istnym kompendium wiedzy na temat Klasycznej Męskiej Elegancji. Oczywiście to tylko wizja i propozycja rzucona pod dyskusję. Można tego nie robić. Moim zdaniem warto, bo im później, tym trudniej będzie nad tym zapanować.

system punktacji - mam mieszane uczucia (wstrzymuję się od głosu)

7) Moderatorzy/Admini - dyskusja elegancka, atmosfera przesympatyczna, ale tu chyba bardziej chodziłoby o osoby mogące ingerować w strukturę i organizację forum i wątków:

- warto byłoby chyba stworzyć tematyczne subfora, np. marynarki, spodnie, dodatki, obuwie ... Przejrzysty układ zachęca do pisania i aktywności, ułatwia czytanie i szukanie konkretnych informacji.

- zdarza się, że nowy użytkownik rozpoczyna nowy temat, który już istnieje - dobrze, by ktoś miał uprawnienia i mógł przenieść zapytanie do właściwego wątku (w przyszłości wszystko na dany temat będzie można przeczytać w jednym miejscu nie skacząc po kilkudziesięciu różnych wątkach)

Nie chodzi oczywiście o ściganie złych userów i ograniczenia praw użytkownika :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- warto byłoby chyba stworzyć tematyczne subfora, np. marynarki, spodnie, dodatki, obuwie ... Przejrzysty układ zachęca do pisania i aktywności, ułatwia czytanie i szukanie konkretnych informacji.

Wystarczy podpatrzeć jak to robi większość firm w ramach własnego serwisu internetowego.

W dziale Męska elegancja:

Koszule

Marynarki/Garnitury

Krawaty

Dzianina

Ubiór formalny

Smart casual

Okrycia wierzchnie

Obuwie

Akcesoria

Szycie na miarę

Nie ma sensu robić oddzielnej rubryki na spodnie. Najczęściej wątki będą grupować się w kategoriach Marynarki/Garnitury oraz Smart casual w przypadku innych spodni wełnianych, bawełnianych, sztruksowych, lnianych, jeansowych i pozostałych.

Dodatkowo proponuję dodać, a raczej pozostawić kategorie Co mam dziś na sobie.

- system punktacji "pomógł / nie pomógł" - to ciekawy pomysł, ale co mierzy ten system punktacji? Czy 3 pomocne odpowiedzi na pytania z zakresu "przedszkola" KME będą tak samo "ważne" jak 3 pomocne odpowiedzi w "zaawansowanych" sprawach?

system punktacji - mam mieszane uczucia (wstrzymuję się od głosu)

Wiele osób zgłasza się do nas z pytaniami o charakterystykę i właściwości materiałów, dane kontaktowe do krawców i szewców, porady stylistyczne, identyfikację marki, znaczenie i pochodzenia danego słowa/zwrotu, lub w wielu innych ważnych i mniej ważnych sprawach. Uważam, że stopień aktywności i wiedzy danego użytkownika powinien być odwzorowany w jego profilu, choćby przy pomocy gwiazdek lub skali % - choćby dlatego, że jak wiemy, wypowiedzieć się może każdy, ale to forum powstało chyba głównie dlatego żeby użytkownicy mogli się od siebie nawzajem jak najwięcej o klasycznej modzie męskiej nauczyć. Nowi użytkownicy nie zawsze wiedzą z kim mają do czynienia, bo z ogólnej liczby postów czasami trudno wydedukować, że mr. vintage ma tak duże doświadczenie w komponowaniu i stylizacji strojów, a Parmigiano to znawca i kompendium wiedzy na temat włoskiego rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODZIAŁ:

To był tylko przykład. Szczerze - dyskusję na temat podziałów zostawiam osobom kompetentnym (sugestie +Immune+ wydają się słuszne) .

PUNKTACJA:

+Immune+ masz dar przekonywania :) Z perspektywy nowego użytkownika może to być istotne. Nie lubię zmieniać zdania, ale muszę :) Jestem za.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, połączyłem dwa najlepsze w mojej ocenie pomysły w jeden, co wy na to?.

.pl jak najbardziej ale ten herb z literka b to juz przepych a chyba tego chcemy uniknac w forum o meskiej elegancji.

Co do punktacji uzytkownikow forum i ekstraklasy eleganckich gentlemanow to jestem raczej sceptyczny. Wystarczy maly research na forum i kazdy nowy uzytkownik bedzie wiedzial czy osoba kompetentna udziela rad. Ktos musialby prowadzic statystki, oceniac jakosc wpisow, etc.

Ja bym raczej proponowal zastanowic sie jak pozyskac wiecej zarejestrowanych uzytkownikow bo krzywa dosyc wolno rosnie (we wrzesniu bylo ok 200 uzytkownikow, teraz 300 - nie jest to oszalamiajacy rezultat) a na forum udziela sie regularnie najwyzej kilkunastu uzytkownikow. Moze jakis dzial zamkniety dla zachety, moze jakie poradniki w pdf dla zarejestrowanych? Tak jak w innym watku pisalem, do dzialu sprzedam nalezy dopuszczac uzytkownikow z minimum 10 wpisami, bo to nie allegro dla osob prowadzacych dzialalnosc gospodarcza, a dzial do' przewietrzenia garderoby' dla podkreslam aktywnych forumowiczow. Co to za forumowicz ktorego pierwszym wpisem jest oferta sprzedazowa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje ostatnie dwie sugestie:

Dołączona grafika

oraz

Dołączona grafika

Tak jak w innym watku pisalem, do dzialu sprzedam nalezy dopuszczac uzytkownikow z minimum 10 wpisami, bo to nie allegro dla osob prowadzacych dzialalnosc gospodarcza, a dzial do' przewietrzenia garderoby' dla podkreslam aktywnych forumowiczow. Co to za forumowicz ktorego pierwszym wpisem jest oferta sprzedazowa?!

Zgadzam się w całej rozciągłości. Mam nadzieję, że przyszli moderatorzy będą w stanie ukrócić ten proceder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej proponowal zastanowic sie jak pozyskac wiecej zarejestrowanych uzytkownikow bo krzywa dosyc wolno rosnie (we wrzesniu bylo ok 200 uzytkownikow, teraz 300 - nie jest to oszalamiajacy rezultat) a na forum udziela sie regularnie najwyzej kilkunastu uzytkownikow. Moze jakis dzial zamkniety dla zachety, moze jakie poradniki w pdf dla zarejestrowanych? Tak jak w innym watku pisalem, do dzialu sprzedam nalezy dopuszczac uzytkownikow z minimum 10 wpisami, bo to nie allegro dla osob prowadzacych dzialalnosc gospodarcza, a dzial do' przewietrzenia garderoby' dla podkreslam aktywnych forumowiczow. Co to za forumowicz ktorego pierwszym wpisem jest oferta sprzedazowa?!

Na kilku forach widziałem, że Admini/Moderatorzy mają w zakresie swoich obowiązków "popularyzacja forum". Daleki byłbym od przymusu, ale myślę że osoby administrujące w sposób naturalny będą się poczuwały i w miarę możliwości oczywiście działały na rzecz popularyzacji i reklamy forum.

Jeszcze jedna sprawa i prośba o sugestie:

Jak wiecie, chętnie rozdaję rabaty forumowiczom, a jak mogę to wspieram i na inne sposoby.

Kontaktują się jednak czasem ze mną nowi użytkownicy z prośbą o kod rabatowy. Większość zaczyna się udzielać na forum, ale jest część, której zależało tylko na kodzie. Może zróżnicować rabaty, np: 5%-15%

1) Nowi użytkownicy (do 15 postów) - 5%

2) 16-30 postów - 10%

3) 31 - wzwyż - 15%

Z jednej strony mogłoby to zachęcić do forumowej aktywności, z drugiej zaś - może generować nic nie wnoszące do dyskusji posty. Zostawić jak jest czy różnicować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktują się jednak czasem ze mną nowi użytkownicy z prośbą o kod rabatowy. Większość zaczyna się udzielać na forum, ale jest część, której zależało tylko na kodzie. Może zróżnicować rabaty, np: 5%-15%

1) Nowi użytkownicy (do 15 postów) - 5%

2) 16-30 postów - 10%

3) 31 - wzwyż - 15%

Z jednej strony mogłoby to zachęcić do forumowej aktywności, z drugiej zaś - może generować nic nie wnoszące do dyskusji posty. Zostawić jak jest czy różnicować?

Bardzo dobry pomysl promujacy aktywnosc na forum. Nie obawiałbym sie duzej ilosci nic nie wnoszacych postow. Zreszta przyszli moderatorzy mogliby je kasowac.

Aby zwiekszyc liczbe zarejestrowanych uzytkownikow moze nalezaloby wprowadzic mozliwosc ogladania zdjec zamieszczonych na forum tylko po uprzedniej rejestracji?

Co do propozycji loga, to wciaz ta pierwsza ze wzgledu na minimalizm. Chyba ankieta bedzie potrzebna po uprzednim wybraniu kilku propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że pomysł stopniowania nie jest zły. Ale czy nie warto podnieść poprzeczki od 15 postów? Tak, żeby rabat zaistniał dopiero przy jakiejkolwiek aktywności użytkownika? W końcu Saphir nie jesteś instytucją dobroczynną :D

Co do propozycji logo, pierwsze zdecydowanie najlepsze. Minimalizm, przejrzystość, cała istota elegancji w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.