Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak pewne obawy czy rękaw po przeróbce nie będzie się pruł albo w inny sposób sprawiał problemy bo spotkałem się z taką opinią.

Bzdura, odpowiednio i fachowo skrócony rękaw z obrobionym mankietem będzie zachowywał się dokładnie tak samo jak gotowa marynarka ze sklepu. Skracałem w ten sposób co najmniej 10 marynarek, myślę że jakby zliczyć wszystkich kolegów z forum to co najmniej pół tysiąca takich przeróbek się znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o fachowość się rozchodzi bo nie mieszkam w dużym mieście, najbliżej miałbym do Krakowa ale to i tak lekko ponad 100km wiec odpada, a nie chcę oddawać jej do krawca który ma na co dzień do czynienia jedynie z poliestrowymi mieszankami. Może jakieś rady jak rozpoznać dobrego krawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż kilka innych rzeczy do skrocenia i z nimi wybierz się na "wycieczkę" do Warszawy, przy okazji wpadnij do polecanego krawca, a potem oceń, że Wawa to fajne miasto i warto tu wrócić. :) Wróć za dwa tygodnie po odbiór garderoby ;).

Nie warto ryzykować z niesprawdzonymi przeróbkami w mniejszym mieście. Szkoda marynarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koszt wygląda podejrzanie nisko... ciekaw jestem efektu, wrzuć gdzieś zdjęcia.

Pisząc o problemach z ramionami miałem na myśli zachowanie idealnej krzywizny pomiędzy torsem i rękawem (mam, jak sądzę, dobre oko i dostrzegam nieregularności, co później mi przeszkadza) oraz możliwe kłopoty z estetycznym wszyciem samego rękawa (aby szew nie "wybijał" w górę; dodatkowo nietypowe wszycie, np. spalla camicia, na pewno sprawi dodatkowy kłopot).

Dzień dobry, dzisiaj odebrałem marynarkę od krawca i proszę o uwagi:)

post-1858-13658922323754_thumb.jpg

post-1858-13658922324101_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dłuższą prawą rękę - krawiec powinien to uwzględnić przy skracaniu rękawów.

Ja mam dłuższą lewą:)

Canali leży lepiej, chociaż w niej także ramiona wyglądają na za szerokie.

Zegna jest wyraźnie za szeroka w klatce piersiowej i talii.

Dziekuję, krawiec nie skracał rękawów, tylko zwęził marynarkę w barkach i w ten sposób rękawy się podniosły, ale oczywiście zrobił to nie uwzględniając aż tak dokładnie mojej fizjonomii:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. marynarka odebrana od krawca jest na Ciebie za duża, skrócenie rękawów i wytaliowanie (bo jak rozumiem to robiłeś) nic nie dały. Skrócenie może pomóc ale ja osobiście bym w to nie wchodził, i tak nie będzie dobrze. Odnoszę jeszcze wrażenie, że zdjęcia mogą być robione ekstremalnie od dołu, może to potęguje wrażenie.

2. marynarki dzisiaj pozyskane, szczególnie pierwsza leżą lepiej niż pierwsza po poprawce. Jeżeli z nimi się udasz do krawca na pewno uzyskasz znacznie lepszy efekt niż z tą pierwszą.

Marynarka "od krawca", nie była taliowana,( zostały odprute rękawy, odcięta cześć barkowa i powtórnie wszyte rękawy, może pokuszę się jeszcze o skrócenie jej o kilka cm i wytaliowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka "od krawca", nie była taliowana,( zostały odprute rękawy, odcięta cześć barkowa i powtórnie wszyte rękawy, może pokuszę się jeszcze o skrócenie jej o kilka cm i wytaliowanie.

Hardkor :shock:

A mógłbyś w takim razie pokazać plecy w tej marynarce od krawca?

Zwróć uwagę jak dołem poły? nieładnie 'zachodzą' na siebie - taliowanie i skrócenie powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka "od krawca", nie była taliowana,( zostały odprute rękawy, odcięta cześć barkowa i powtórnie wszyte rękawy, może pokuszę się jeszcze o skrócenie jej o kilka cm i wytaliowanie.

Hardkor :shock:

A mógłbyś w takim razie pokazać plecy w tej marynarce od krawca?

Zwróć uwagę jak dołem poły? nieładnie 'zachodzą' na siebie - taliowanie i skrócenie powinno pomóc.

Dzisiaj już niestety nie namówię żony na zrobienie mi kolejnego zdjęcia marynarki, ale przy najbliżej okazji postaram się:)

ale najbardziej napawa mnie smutkiem to, że krawiec nie widzi tego co Wy Panowie...dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najbardziej napawa mnie smutkiem to, że krawiec nie widzi tego co Wy Panowie...dziękuje i pozdrawiam.

On to widzi tylko za swoją prace bierze pieniądze a my w tym przypadku nie .

Pozdrawiam

Jak powinienem zinterpretować Pańską ostatnią wypowiedź?, bo przyznam,że dziwnie się poczułem.. mam Panu zapłacić..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.