Skocz do zawartości

Przeróbki: spodnie, marynarki, itd.


łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

ale najbardziej napawa mnie smutkiem to, że krawiec nie widzi tego co Wy Panowie...dziękuje i pozdrawiam.

On to widzi tylko za swoją prace bierze pieniądze a my w tym przypadku nie .

Pozdrawiam

Jak powinienem zinterpretować Pańską ostatnią wypowiedź?, bo przyznam,że dziwnie się poczułem.. mam Panu zapłacić..?

Dokładnie tak jak dalsi komentujacy Panowie napisali -czyli krawiec chce zarobić i sie nie ńarobic a robi to dla kasy , my dla przyjemności .

Tu juz napisałem wprost - mam nadzieje ze jasno .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najbardziej napawa mnie smutkiem to, że krawiec nie widzi tego co Wy Panowie...dziękuje i pozdrawiam.

On to widzi tylko za swoją prace bierze pieniądze a my w tym przypadku nie .

Pozdrawiam

Jak powinienem zinterpretować Pańską ostatnią wypowiedź?, bo przyznam,że dziwnie się poczułem.. mam Panu zapłacić..?

Dokładnie tak jak dalsi komentujacy Panowie napisali -czyli krawiec chce zarobić i sie nie ńarobic a robi to dla kasy , my dla przyjemności .

Tu juz napisałem wprost - mam nadzieje ze jasno .

Pozdrawiam

Tak oczywiście, jasno..pragnę tylko zauważyć, że język naszych wypowiedzi na forum powinien być semantycznie jednoznaczny, wszak forum a przynajmniej ten temat ma charakter praktyczny i za Miłoszem:" z dwuznaczności uczyń swoją broń" to moim zdaniem nie to miejsce.. ponadto Pańskie zdanie"zmienić guziki i ich układ ,coś jest w tym układzie nie tak", przypomina mi mojego byłego prezesa Francuza, który mawiał " Norberr zrób coś, albo nie wiem co"Reasumując: jestem naprawdę bardzo wdzięczny zarówno Panu jak i innym pochylającym się na moimi "problemami" pamiętajmy jednak, że operujemy tutaj słowem pisanym,a przede wszystkim nie znamy się osobiście co zapewne nie pomaga w odczytaniu intencji piszącego. Z szacunkiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wygląda podejrzanie nisko... ciekaw jestem efektu, wrzuć gdzieś zdjęcia.

Pisząc o problemach z ramionami miałem na myśli zachowanie idealnej krzywizny pomiędzy torsem i rękawem (mam, jak sądzę, dobre oko i dostrzegam nieregularności, co później mi przeszkadza) oraz możliwe kłopoty z estetycznym wszyciem samego rękawa (aby szew nie "wybijał" w górę; dodatkowo nietypowe wszycie, np. spalla camicia, na pewno sprawi dodatkowy kłopot).

Dzień dobry, dzisiaj odebrałem marynarkę od krawca i proszę o uwagi:)

Odpuściłbym w przypadku tej marynarki. Leży fatalnie, rękawy wymagają sporych przeróbek a efekt jest niepewny. Do tego balans jest zły przez co poły na dole tak na siebie zachodzą (widać to też po liniach deseniu które powinny być równoległe a zbiegają się dołem). Całość trzeba by wyraźnie zwęzić. Generalnie, IMO żeby coś z niej było konieczne są grube przeróbki a krawiec który zna się na rzeczy pewnie nie zrobi ich tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzisiaj odebrałem marynarkę od krawca i proszę o uwagi:)

Przeróbka ramion wygląda dobrze (czegoś może być nie widać na zdjęciach, ale na pewno nie jest to fuszerka). Natomiast zgadzam się z powyższymi opiniami - to dopiero początek, marynarka wymaga jeszcze sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzisiaj odebrałem marynarkę od krawca i proszę o uwagi:)

Przeróbka ramion wygląda dobrze (czegoś może być nie widać na zdjęciach, ale na pewno nie jest to fuszerka). Natomiast zgadzam się z powyższymi opiniami - to dopiero początek, marynarka wymaga jeszcze sporo roboty.

Dziękuje, dalsze przeróbki dopiero w sierpniu...ale nie poddam się:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dzień dobry, doszedłem do wniosku ( po kilku nietrafionych przeróbkach:)), że poproszę Panów o rady odnośnie konkretnych marynarek przed ich oddaniem do krawca... w najbliższy poniedziałek zawożę do zmniejszenia tą marynarkę rozmiar 50, który jeszce rok temu uważałem za mój rozmiar:) od czasu bytności na Bespoke noszę 48:)

Gdyby ktoś zechciał mi doradzić byłbym bardzo wdzięczny. pozdrawiam N.

post-1858-13658922576774_thumb.jpg

post-1858-13658922577093_thumb.jpg

post-1858-13658922577306_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- zwężenie i wytaliowanie (spory nadmiar widac na plecach)

- zwężenie ramion o jakieś 2cm

- skórcenie rękawów o 1-2 cm

- prawy bark masz niższy (przynajmniej tak to wygląda na ostatnim zdjęciu), przez to na boku robi się ta paskudna fałda. Należałoby to skorygować pogrubiając wypełnienie, lub lepiej, zmieniając krój tego ramienia.

Ciężko powiedzieć coś o długości bez zdjęcia całej sylwetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wypruć podszewkę z letniej, lnianej marynarki - ktoś wepchnął tam półpoliester. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia - co robić, czego nie? W rękawach zostawić? Ile na plecach?

Nie wolisz zmienić na wiskozową? Niekoniecznie przy szwach jest dość materiału żeby dało się ładnie to wykończyć. Niezależnie od tego co postanowisz, nie pozbywałbym się podszewki z rękawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- zwężenie i wytaliowanie (spory nadmiar widac na plecach)

- zwężenie ramion o jakieś 2cm

- skórcenie rękawów o 1-2 cm

- prawy bark masz niższy (przynajmniej tak to wygląda na ostatnim zdjęciu), przez to na boku robi się ta paskudna fałda. Należałoby to skorygować pogrubiając wypełnienie, lub lepiej, zmieniając krój tego ramienia.

Ciężko powiedzieć coś o długości bez zdjęcia całej sylwetki.

Dziękuję, już sam nie wiem czy tak fatalnie pozuję czy może jestem pokrzywiony..;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz zmienić na wiskozową? Niekoniecznie przy szwach jest dość materiału żeby dało się ładnie to wykończyć. Niezależnie od tego co postanowisz, nie pozbywałbym się podszewki z rękawów.

Krawcowa mówiła o tym, że marynarkę musi coś "trzymać" (w sensie - że podszewka usztywnia i pomaga zachować kształt); po wypruciu z pleców należałoby dodać wzmacniające "listwy" materiałowe na szwach wewnętrznych. Dla mnie to wątpliwe, przecież podszewka jest bardzo wiotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:

- zwężenie i wytaliowanie (spory nadmiar widac na plecach)

- zwężenie ramion o jakieś 2cm

- skórcenie rękawów o 1-2 cm

- prawy bark masz niższy (przynajmniej tak to wygląda na ostatnim zdjęciu), przez to na boku robi się ta paskudna fałda. Należałoby to skorygować pogrubiając wypełnienie, lub lepiej, zmieniając krój tego ramienia.

Ciężko powiedzieć coś o długości bez zdjęcia całej sylwetki.

Dziękuję, już sam nie wiem czy tak fatalnie pozuję czy może jestem pokrzywiony..;)
To jeszcze poproszę o ocenę długości..

post-1858-13658922577612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wpadł mi do głowy ciekawy pomysł tj. otrzymałem dzisiaj krawaty z Wólczanki Lambert (3x99zł) i muszę stwierdzić iż o ile wzór i kolorystyka bardzo mi się podobają, o tyle nie pasuje mi szerokość krawata (jest zbyt wąski). Dlatego pomyślałem że go przerobie wkładając do niego szersze wypełnienie z jakiegoś starego krawata a następnie zaprasuje jego boki i powinien być wówczas idealny :)

Czy ktoś z Was robił wcześniej takie rzeczy?

Ps. krawat ma dosyć spory zapas materiału, dlatego myślę że spokojnie wystarczy na objęcie nowego wkładu + zaszycie :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.