Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

kolega kupił własnie za 500 albo nawet mniej, smartshopping stosowany należy uprawiać :)

Ok, to w takim razie dobra cena - ja od pół roku na eBay'u i u resellerów nie widziałem tego zegarka za mniej niż $550. Przy czym ja nigdy nie interesowałem się stalową tarczą, może stąd wynika ta różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niezawodność?

Raczej czegość takiego jak niezawodność nie ma - zegarki za kilkanaście i więcej tysięcy złotych psują się tak samo często jak te za dwa tysiące. Mogą być co najwyżej bardzo dobrze wyregulowane (mówię o dokładności chodu) fabrycznie.

Co do granicy cenowej - ciężko tak uogulniać, ale tak w granicach kilkunastu tysięcy złotych, jeżeli mówimy o renomowanych markach (nie odnoszę się do jakichś marek modowych któe też mogą być drogie, ale nie musi to mieć odzwierciedlenia w jakości wykonania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Brakowalo mi dobrego slowa (rdzen, trzpien?), a chodzilo wlasnie o walek.

Pomysl wzial sie ze skapstwa (albo oszczednosci ladnie mowiac). Zamarzyla mi sie Carrera vintage, ale ceny sa takie, ze postanowilem sam sobie zrobic chrono w podobnym klimacie.

Poza tym potrzebowalem jakiegos manualnego zajecia na odstresowanie, chociaz myslalem, ze bedzie wiecejdlubania.

Jeszcze Seiko 7002 czeka na bezel, wskazowki i pasek (zaraziles mnie seikomania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie, szukam budżetowego pierwszego (tak, tak... :() zegarka. Prośba o radę.

Założenia:

maks do 500 zł.

brązowy pasek

głównie do strojów koordynowanych i do garniturów dziennych

średnica koperty 42 jest ok

Myślałem o takim, jak ponizej, ale jeśli macie inne propozycje lub krytyczne uwagi, to będę zobowiązany:

http://www.timex.pl/produkt.aspx?productID=5672

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nie jest dobrym pomysłem jak się nie znasz na zegarkach.

Ja właściwie nigdy nie kupiłem używanego od nieznajomej osoby...

zobacz jeszc ze na Orienty:

taki model dzisiaj znalazłem:

ok. 500 pln

UG1R003W

Dołączona grafika

tutaj cała seria, jest w czym wybierać:

http://www.orient-watch.com/products/ca ... ory_id=138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza - zegarki, które proponuje Damiance wyglądają zacnie, ale...

...jako, że jak czytam - planujesz wydać ponad 2000 PLN na buty (na marginesie - już Ci zazdroszczę);

a pewnie nie jedne buty już masz w swojej szafie,

proponuję jeszcze raz rozważyć budżet, jaki przeznaczyłeś na PIERWSZY zegarek.

Chodzi o pewną... hmm - 'adekwatność' dodatków i 'kompatybilność' całości.

A nie myśłałeś jednak o zegarku mechanicznym - może to zboczenie, ale wydaje mi się,

że do eleganckiego stylu, kwarcowe zegarki nie pasują... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza - zegarki, które proponuje Damiance wyglądają zacnie, ale...

...jako, że jak czytam - planujesz wydać ponad 2000 PLN na buty (na marginesie - już Ci zazdroszczę);

a pewnie nie jedne buty już masz w swojej szafie,

proponuję jeszcze raz rozważyć budżet, jaki przeznaczyłeś na PIERWSZY zegarek.

Chodzi o pewną... hmm - 'adekwatność' dodatków i 'kompatybilność' całości.

A nie myśłałeś jednak o zegarku mechanicznym - może to zboczenie, ale wydaje mi się,

że do eleganckiego stylu, kwarcowe zegarki nie pasują... :roll:

Świetne argumenty :).

Na mojej wydłużającej się liście "do kupienia" jest coraz więcej elementów garderoby, a dobrej jakości zegarek nie pnie się na szczyt, właśnie ze względu na koszty. Z drugiej strony coraz częściej czuję, że brakuje mi dopełnienia do stroju w postaci zegarka na ręce. I tu jestem rozdarty. Skoro serce mocniej mi bije przy Orisie za 5 000 zł, to kupowanie zegarka za np 1500 zł wydaje si e kosztowanym kompromisem. Stąd pomysł na propozycję do 500 zł. Trochę się teraz miotam :). Co lepsze? Niskobudzetowy czy żaden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Z drugiej strony coraz częściej czuję, że brakuje mi dopełnienia do stroju w postaci zegarka na ręce. I tu jestem rozdarty. Skoro serce mocniej mi bije przy Orisie za 5 000 zł, to kupowanie zegarka za np 1500 zł wydaje si e kosztowanym kompromisem. Stąd pomysł na propozycję do 500 zł. Trochę się teraz miotam :). Co lepsze? Niskobudzetowy czy żaden?

Mam dokładnie ten sam dylemat.

A jakie zegarki byście polecili na rękę, która w nadgarstku ma 15 cm?

Mam ogromny kłopot, żeby wybrać coś proporcjonalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Z drugiej strony coraz częściej czuję, że brakuje mi dopełnienia do stroju w postaci zegarka na ręce. I tu jestem rozdarty. Skoro serce mocniej mi bije przy Orisie za 5 000 zł, to kupowanie zegarka za np 1500 zł wydaje si e kosztowanym kompromisem. Stąd pomysł na propozycję do 500 zł. Trochę się teraz miotam :). Co lepsze? Niskobudzetowy czy żaden?

Mam dokładnie ten sam dylemat.

A jakie zegarki byście polecili na rękę, która w nadgarstku ma 15 cm?

Mam ogromny kłopot, żeby wybrać coś proporcjonalnego.

Zegarki vintage z lat 50 XX w. Można je nabyć na forach zegarkowych. Sam mam wąski nadgarstek i u mnie doskonale się sprawdziło takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze Zaki - naprawdę można upolować fajną Doxę, Atlantica czy Tissota o średnicy 33 -37 mm. w budżecie Miszy lub niewiele wyższym. Za 1000 + można już upolować Omegę lub Longinesa o podobnych wymiarach.

Misza, co do Twojego kazusu - w pierwszym poście nie podałeś najistotniejszej informacji - że masz już jakiegoś 'faworyta' - a to całkowicie zmienia postać rzeczy :!:;)

Każdy, kogo znam (a jest parę takich osóB), kto miał podobny dylemat i decydował się na erzac z powodów budżetowych, w efekcie i tak był z niego niezadowolony...

W większości przypadków i tak kończyło się na zakupie wymarzonego faworyta, a pierwszy zakup lądował w szufladzie lub właśnie na portalu aukcyjnym. :twisted:

A tak na marginesie - motto 'fanatyków - doradców' zegarkowych brzmi: 'Pomożemy Ci przekroczyć budżet' :oops:8-)

Ps. A Oris to fajna marka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.