Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Z czego wynika tak ogromna różnica w cenie między tym pięnym Breguetem(http://www.chrono24.pl/breguet/5178bb-c ... urerIds=30)

Dołączona grafika

a tym niebrzydkim Chronoswissem (http://www.chrono24.pl/chronoswiss/kair ... 716399.htm)?

Dołączona grafika

Rozumiem, że Breguet jest cały w złocie, a Kairos tylko częściowo oraz że ten pierwszy ma fabryczny mechanizm, a Kairos ETĘ, ale chyba są jeszcze inne, mniej oczywiste różnice? Na pierwszy rzut oka oba zegarki są bardzo podobne (pomijam kolor złota), a za Bregueta krzyczą sześć razy więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil idź spać już :lol:

OK, właśnie doczytałem się w opisie (co też widać na zdjęciu), że Breguet ma "bezel factory-set with 1 row of top-quality diamonds". Czy są jeszcze inne powody? Jasne, lepszy brand, ale czy to wszystko? Czy np. giloszowanie B jest lepsze niż giloszowanie Ch?

A taki egzemplarz, już bez diamentów, za to używany (http://www.chrono24.pl/breguet/5157ba-c ... 891963.htm):

Dołączona grafika

i sprzedawca wycenia go ponad 3,5 razy wyżej niż nowego Chronoswissa. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, po pierwsze porównując jakiekolwiek ceny nie możesz się odnosić do chrono24 i pytać, czemu ten jest 6 razy droższy. Chrono24 to portal prywatny a nie leksykon oficjalnych cen marek. Każdy może sobie tam wystawiać w cenach jakich mu się podoba.

RSP pierwszego bregueta to ok. 82000zł a RSP Kairosa z linka to 20000zł, więc różnica nie jest w żadnym wypadku sześciokrotna.

Jeśli bierzemy pod uwagę marki zegarków z wyższej półki to jest tam zasada pozycjonowania ceny która mówi, że zegarki wykonane ze złota, lub z kamieniami itp. są niewspółmiernie droższe (bo są ze złota, czyli najbardziej luksusowe) od ich stalowych odpowiedników. Skutkiem tego zegarek w złotej kopercie zawsze jest przynajmniej dwa razy droższy od dokładnie takiego samego stalowego odpowiednika. Podobnie z Kairosem który w stali kosztuje ok 12000zł (mówię o cenach przed podwyżką, nie pamiętam ile zdrożały) a w bicolorze (wiesz który) 20000zł - sam się zastanów czy 8000zł różnicy bierze się z ilości złota (mówimy tylko o pierścieniu i małych dodatkach).

Drugi aspektem jest pozycjonowanie marki - Breguet w portfolio Swatch Group jest marką najwyżej pozycjonowaną i najekskluzywniejszą i ma to też odzwierciedlenie w cenach - w końcu marka opatrzona nazwiskiem najgenialniejszego zegarmistrza wszechczasów, wynalazcę m.in. komplikacji tourbillona musi się cenić.

Trzecia sprawa - nawiązująca do powyższej - mechanizmy in-house z najwyższej półki też zawsze niebotycznie podnoszą cenę zegarka (nie mówię o trudności wykonania, tylko o zasadzie).

Rynek zegarków rządzi się swoimi prawami i w żadnym przypadku nie jest on racjonalny (wiadomo, rynek dóbr luksusowych), różnice w cenach "podobnych" dla laika produktów mogą iść w setki procent. Często też jest tak, że mamy sporo przewartościowane produkty w stosunku do innych, ale mają one odpowiedni "prestiż" i się sprzedają. Zaczynając od najtańszych zegarków za kilkaset euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sobie sprawił takiego orienta, pozwalam sobie wkleić zdjęcie (autorstwa strix'a z chinawatches), bo zegarek wygląda rewelacyjnie

Rewelacyjny zegarek, moja pierwsza myśl to memovox. Ile trzeba położyć za ten czasomierz ? (myślałem, że się już z tego chociaż trochę wyleczyłem :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Mnie ta różnica cen nie oburza, to było po prostu ciekawe. I zastanawiam się też, czy poza wymienionymi czynnikami te zegarki z najwyższej półki są nieodmiennie pod każdym względem lepiej (staranniej) wykonane od tych z półki, powiedzmy, średniej, czy niekoniecznie. Czy np. bardziej "fachowe" jest nich giloszowanie, szczotkowanie elementów stalowych (jeśli je w ogóle mają :lol: ) itp. ważne detale wykończeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sobie sprawił takiego orienta, pozwalam sobie wkleić zdjęcie (autorstwa strix'a z chinawatches), bo zegarek wygląda rewelacyjnie

Rewelacyjny zegarek, moja pierwsza myśl to memovox. Ile trzeba położyć za ten czasomierz ? (myślałem, że się już z tego chociaż trochę wyleczyłem :evil: )

coś w okolicach 500 usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Mnie ta różnica cen nie oburza, to było po prostu ciekawe. I zastanawiam się też, czy poza wymienionymi czynnikami te zegarki z najwyższej półki są nieodmiennie pod każdym względem lepiej (staranniej) wykonane od tych z półki, powiedzmy, średniej, czy niekoniecznie. Czy np. bardziej "fachowe" jest nich giloszowanie, szczotkowanie elementów stalowych (jeśli je w ogóle mają :lol: ) itp. ważne detale wykończeniowe.

Po przekroczeniu pewnej granicy cenowej nie ma już specjalnie zauważalnej różnicy w wykonaniu. Np. wykonanie kopert i tarczy (i wszystkiego innego) Chronoswissów jest na takim poziomie jak zegarków sporo droższych - inaczej mówiąc w cenie półkowej trudno znaleźć lepiej zrobiony zegarek.

Dodam jeszcze, że tarcze Bregueta są jednymi z najlepiej giloszowanych na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekroczeniu pewnej granicy cenowej nie ma już specjalnie zauważalnej różnicy w wykonaniu. Np. wykonanie kopert i tarczy (i wszystkiego innego) Chronoswissów jest na takim poziomie jak zegarków sporo droższych - inaczej mówiąc w cenie półkowej trudno znaleźć lepiej zrobiony zegarek.

Dodam jeszcze, że tarcze Bregueta są jednymi z najlepiej giloszowanych na świecie.

A na jakim poziomie cenowym umieściłbyś tą granicę? Innymi słowy od jakiego momentu zaczyna się płacić głównie za markę i związaną z nią renomę, a nie za faktyczną jakość wykonania i niezawodność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.