Skocz do zawartości

Eleganckie zegarki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej Antea koperta tak szybko wcale rysek nie łapała, chociaż generalnie koperty Stowy mają opinię, że rysują się od patrzenia :) . 2824-2 chodziła u mnie dobrze, ale jak sprzedałem, to po 2 tygodniach u nabywcy zaczęła mieć odchylenie kilku minut na dobę (może tęskniła za mną ;) ). Oczywiście tego mechanizmu rozchodzą się po świecie tysiące i pewnie generalnie sprawują się dobrze, ale pojawiają się wątpliwości co do trwałości niektórych elementów - ja w każdym razie 2824-2 w swoich zbiorach więcej nie przewiduję, z tego względu oraz dlatego, że lubię nakręcane (a trudno o takie, na rynku dominują automaty) wybrałbym KS. Paskiem to się najmniej przejmuj, łatwo sobie coś dokupisz i będziesz zmieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje eye_lip i Kyle, to bardzo pomocne informacje. Czym właściwie mechanizm manualny różni się od automatycznego poza oczywistą różnicą na którą wskazuje nazwa? Chodzi mi o to, czy występują jakieś typowe różnice między ręcznym a automatycznym mechanizmem, takie jak dokładność, niezawodność czy nawet wydawany odgłos? I czy poza wygodą mechanizmy automatyczne mają jakieś inne przewagi nad manualnymi?

w mojej Antea koperta tak szybko wcale rysek nie łapała, chociaż generalnie koperty Stowy mają opinię, że rysują się od patrzenia :) . 2824-2 chodziła u mnie dobrze, ale jak sprzedałem, to po 2 tygodniach u nabywcy zaczęła mieć odchylenie kilku minut na dobę (może tęskniła za mną ;) ). Oczywiście tego mechanizmu rozchodzą się po świecie tysiące i pewnie generalnie sprawują się dobrze, ale pojawiają się wątpliwości co do trwałości niektórych elementów - ja w każdym razie 2824-2 w swoich zbiorach więcej nie przewiduję, z tego względu oraz dlatego, że lubię nakręcane (a trudno o takie, na rynku dominują automaty) wybrałbym KS. Paskiem to się najmniej przejmuj, łatwo sobie coś dokupisz i będziesz zmieniał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładność tak dla laika zbliżona, technicznie trzeba by zerknąć do specyfikacji, jak dla mnie czy to jest 3 czy 10 sekund odchylenia na dobę jest bez znaczenia. Sądzę, że Stowa dostarcza mechanizmy należycie wyregulowane, ja tam nie mogłem przez czas mojego posiadania narzekać

oczywista różnica między rodzajami mechanizmów przekłada się na brak modułu automatu w manualnym, czyli jeden element mniej, który może paść

manualne często głośniej cykają, chociaż 2824-2 w mojej Antea cykała bardzo solidnie

generalnie plus manuala jest taki, że nawet nie nosząc go może być na chodzie - wystarczy nakręcić (automat musi być noszony albo krecić się na rotomacie). Minus - trzeba pamiętać żeby nakręcić

na Twoim miejscy wybrałbym kierując się:

- estetyką tarczy (mala sekunda vs centralna)

- czy lubisz ponakręcać czy wolisz, żeby sę nakręcał sam przy noszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładność tak dla laika zbliżona, technicznie trzeba by zerknąć do specyfikacji, jak dla mnie czy

na Twoim miejscy wybrałbym kierując się:

- estetyką tarczy (mala sekunda vs centralna)

- czy lubisz ponakręcać czy wolisz, żeby sę nakręcał sam przy noszeniu

Jeszcze dodałbym związaną mocno z rodzajem mechanizmu grubość.

6,8 vs 9,3 mm w przypadku odpowiednio KS/365 jest imo odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, grubość to dla mnie jedno z kluczowych kryteriów. Mój kwarcowy Atlantic ma ok. 6mm i nie chciałbym się przesiadać na zegarek dwa razy grubszy

dokładność tak dla laika zbliżona, technicznie trzeba by zerknąć do specyfikacji, jak dla mnie czy

na Twoim miejscy wybrałbym kierując się:

- estetyką tarczy (mala sekunda vs centralna)

- czy lubisz ponakręcać czy wolisz, żeby sę nakręcał sam przy noszeniu

Jeszcze dodałbym związaną mocno z rodzajem mechanizmu grubość.

6,8 vs 9,3 mm w przypadku odpowiednio KS/365 jest imo odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.