Skocz do zawartości

Żyć jak za dawnych lat.


Gość DonCorleone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość DonCorleone

Będzie inna częstotliwość i może się okazać, że niektóre anteny trzeba będzie wymienić. Poza tym do głosu dojdzie jakość kabli i styków, bo w analogówce sygnał nawet najsłabszy można odebrać i coś usłyszeć, w cyfrówce po przekroczeniu pewnego poziomu zakłóceń, sygnał po prostu urwie. Plus jest taki, że dźwięk zawsze będzie tej samej jakości do osiągnięcia granicznego BER. A jakiej jakości, to już zależy od tego jak go skompresują

Chodzi mi o to, że stare radia nie będą odbierały stacji tak jak to napisał Caporegime.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Mówie ogólnie, że stare radia nie będą odbierały stacji. A jeśli Cie nie interesuję co tu pisze to po co tu zaglądasz? Jest masa innych tematów gdzie możesz sobie poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xkoziol co z tego, że za pare lat kupie prawdziwe radio jak i tak ono nic nie wyłapie.

Sam wywołałeś Kozła do tablicy, a potem się dziwisz, że zareagował? Poza tym z lektury wątku wnoszę, że Kozioł rzeczywiście nie pytał Cię o radio, a Ty pijesz do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło usłyszeć coś od Ciebie. Czemu granica wieku nie pasuje? Jestem dopiero początkujący i dopiero się dowiaduje wszystko na temat tej mody. Rodzice są nauczycielami wychowania fizycznego i mnie tego nie nauczyli. Pierwszy dziadek umarł rok przed moimi narodzinami a drugi jak byłem jeszcze mały. Więc naprawdę nikt mi wcześniej o "dawnych czasach" za dużo nic nie mówił.

Granica wieku postawiona na 1910. Bo mi się podobają czasy troszkę wcześniejsze, ogólnie okres wiktoriański.

A co do radia, co się przejmujesz? I tak nie ma co dziś słuchać, a za kilka lat to już w ogóle nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Możesz opowiedzieć o erze wiktoriańskiej jeśli chcesz. Z radiem racja teraz głównie techno i pop leci. Trzeba by było załatwić stare płyty winylowe. Ojciec ma gramofon i kilka płyt ale z lat 80 (BeeGees, Boney M, Czesław Niemen). lubo69 możesz mi powiedzieć jakim tekstem go sprowokowałem? Ja się tylko bronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę, ponieważ nie napisałem nigdzie, że go sprowokowałeś, tylko że "wywołałeś do tablicy", czytaj: napisałeś wprost do niego, w najprostszy sposób, to jest pisząc w treści swojego posta jego nick, co zacytowałem trzy posty wyżej. Prościej już nie można chyba.

Nie broń się ani nie atakuj, tylko czerp wiedzę z forum i pisz merytoryczne posty; ponieważ ja sam niniejszym daję się wciągać w bezprzedmiotową dyskusję, z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które masz (płyty z bloku wschodniego z lat 70 i 80) mają taką wysoką cenę że menele na bazarach handlują nimi po 5zł sztuka a i polskie tłocznie to nie było nigdy mistrzostwo świata, są winyle i winyle, sam mam trochę takich płyt i myślę wyłożyć sobie nimi ścianę, bo może poza koncertówką Nocnej Zmiany Bluesa nie mają żadnej wartości ani finansowej ani artystycznej/muzycznej, ani sentymentalnej, po prostu żadnej, a tak myślę że ściana wyłożona płytami będzie wyglądała nieźle.

A brzmienie, lepsze czy gorsze, po prostu inne, sporo ludzi to lubi, reszta nie dostrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Winyle zajmują też więcej miejsca, ja z tym nie mam problemu bo mieszkam na wsi w domku jednorodzinnym ale jak ktoś ma sporą kolekcje winyli to trochę miejsca mu to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyle pokazują klasę dopiero na przyzwoitym sprzęcie grającym 8-) Sam mam ich trochę, zarówno starych jak i nowych. Swoją drogą kupując używane płyty za całkiem nieduże pieniądze można się dorobić niezłej kolekcji (zwłaszcza jak się ma dostęp do londyńskich sklepów ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Dzięki za informacje olli. Własnie widze, że na allegro używane w dobrym stanie sprzedawają. I to nawet w tanio! Następny, który leczy swoje kompleksy (Kyle). Po pierwsze rodzice pozwalają mi na zakup takich rzeczy, po drugie na Toskanie mam jeszcze sporo czasu. Najpierw technikum potem studia więc jesze kilka (jeżeli nie kilkanaście lat). A co za problem wziąć je ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Najlepiej gdybym kupił książkę bo bym Pana Granville zasypał tymi pytaniami. A co do głupich komentarzy to ja się nie przejmuje tylko się takim zachowaniem poprostu brzydze.

p.s. Kyle, matura to bzdura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest Niemen nie-big beatowy a progresywny/jazzujący (z okresu współpracy ze Skrzekiem) to to jest kawał muzyki na światowym poziomie.

ps: W radiu nie uświadczysz techno, w radiu leci tylko elektroniczny pop, techno to muzyka dość ekstremalna i niszowa.

Szacunek. Tak się składa, że mało kto wie co to jest techno. 99,99% ludzi nie ma pojęcia co to za muzyka i myli ją z plastikowym, dresiarskim łupaniem z vivy. Tym bardziej się dziwię, że na tym forum trafiłem na kogoś z tego 0,01% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczełem czytać książki dopiero od niedawna.

viewtopic.php?f=7&t=1605&start=09

Dzięki za informacje olli. Własnie widze, że na allegro używane w dobrym stanie sprzedawają.

viewtopic.php?f=7&t=2102&start=75

Młody Człowieku, naucz się najpierw pisać poprawnie, następnie kulturalnie, przestań innych wysyłać na kozetkę, a dopiero potem pisz takie mądrosci życiowe :!::arrow:

p.s. Kyle, matura to bzdura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.