Skocz do zawartości

Żyć jak za dawnych lat.


Gość DonCorleone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DonCorleone

Temat poświecony jest życiu minionych epok. Czyli co robimy aby poczuć klimat dawnych lat (od starożytności do teraz, ale jeśli ktoś pasjonuje się człowiekiem pierwotnym to też może być ;) ). Chodzi mi o inscenizacje, budynki, wystrój wnętrza, stare gadżety lub bibeloty. Nie koniecznie muszą być z tamtych lat. Chodzi mi o wszelkie gadżety nawet wzorowane na tamtym stylu, imitjące itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Temat poświecony jest życiu w stylu retro. Czyli co robimy aby poczuć klimat dawnych lat. (ciach) A co wy macie ciekawego u siebie?

Wybudowałem szałas w cieniu swojej wiejskiej rezydencji czy to się liczy i jak mam dość cywilizacji, ciepłej wody, kuchni elektrycznej i kilku innych udogodnień to idę sobie tam pomieszkać. Aha i jeszcze zanim wybudowałem rezydencję to chciałem nawiązać do Polski lat międzywojennych i postawiłem sławojkę. Na zumi nawet ją widać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie sobie ze mnie jaja :)

Gdzież bym śmiał w załączeniu screenshot z zumi (bardziej powiększyć się nie dało). Nad czerwoną linią ścieżka od gminnej drogi asfaltowej, a w środku czarnego okręgu sławojka (pomalowana na zielony maskujący kolor). Na północy, brązowa plamka to stóg siana ale nie chciałem być nieprzyzwoity i sugerować do czego może służyć.

Może bardziej to sprecyzuje od 1910 do 1980.

Okres międzywojenny chyba pasuje?

post-494-136589222048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O życiu w stylu retro naprawdę tj. w Polsce lat międzywojnia napisał kolega Üxküll

W Polsce lat 30. XX w. zaledwie 2500 km zaliczało się do najwyższej kategorii dróg bitych ulepszonych, czyli pokrytych kostką granitową, płytami betonowymi lub asfaltem, powszechny był analfabetyzm, najbardziej rozpowszechnionym obuwiem były buty z niegarbowanej skóry, a na Polesiu łapcie z łyka („łyczaki”). Nawet we Francji tradycyjny strój robotnika lat 30. XX w., to były sztruksowe spodnie, skórzana kurtka i kaszkiet. Eleganckie garnitury nielicznej grupy ziemiaństwa oraz inteligencji były zupełnie marginalnym zjawiskiem w wielokulturowym społeczeństwie II RP. Podobnie rzecz się miała z higieną osobistą, więc nostalgiczny obraz dobrego stylu międzywojnia jest raczej pewnym stereotypem, niewiele mającym wspólnego z rzeczywistością, wszak i dzisiaj garnitury szyte na miarę u najlepszych krawców kosztują fortunę.

http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=1&t=712&start=80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie sobie ze mnie jaja :)

Gdzież bym śmiał w załączeniu screenshot z zumi (bardziej powiększyć się nie dało). Nad czerwoną linią ścieżka od gminnej drogi asfaltowej, a w środku czarnego okręgu sławojka (pomalowana na zielony maskujący kolor). Na północy, brązowa plamka to stóg siana ale nie chciałem być nieprzyzwoity i sugerować do czego może służyć.

Może bardziej to sprecyzuje od 1910 do 1980.

Okres międzywojenny chyba pasuje?

Zaraz, zaraz. Sławojka jest, stóg siana jest, a gdzie rezydencja? :lol:

Ja tam nie mam potrzeby życia w stylu retro. Owszem podobają mi się modernistyczne meble, ale jestem zwolennikiem nowoczesnego, minimalistycznego wystroju wnętrz.

No to może USA z tamtych lat? :?

Średnio rzecz biorąc, dużo się to nie mogło różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.