Skocz do zawartości

Żyć jak za dawnych lat.


Gość DonCorleone

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość DonCorleone

Zabawne! To nie ja tu powinienem iść do kąta. :)

Za psucie atmosfery przepraszam ale tak wyszło.

Może dość offtopic'u? Przejdźmy do tematu.

Są tu jakieś osoby, które także lubią ten styl w budynkach, meblach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio które imituje tylko stary styl to nawet nie półśrodek to poprostu wstyd, radio to również nie imituje odbiornika z lat trzydziestych tylko raczej coś koło '50-60. U mnie gra lampowy Philips z 1952 i mruga do mnie magicznym oczkiem. I takie radio swoim brzmieniem naprawdę daje jakiś klimat. Jak chcesz mieć coś stylowego co oddaje atmosferę tamtych lat to poszukaj najperw troszkę nawet na alledrogo jest takich radyjek sporo. Wtedy możesz pchwalić się na forum bo taka imitacja to nie przedstawia nic ani tu klimatu ani pewnie brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Na taki komentarz właśnie czekałem! Problem w tym, że te stare radia nie mają wejścia USB i SD. W nowych właśnie są i można zawsze posłuchać swojej muzyki bo niestety ogólnie w radiu nic nie leci oprócz na RMF Classic lub czasem Radio Gdańsk. Ja kupiłem radio własnie do słuchania z kart pamięci żeby zmieściło mi się na półkę. Co do brzmienia nie jest wcale takie złe. Jest nawet to buczenie podczas kręcenia gałką. Może kiedyś kupie sobie takie prawdziwe radio ale narazie naciesze się tym co mam. :)

P.S: Bardziej lubie lata 50' i 60' niż 30'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

W sumie masz racje. Moje radio nie jest jakieś wypasione. Podałem je tylko dla przykładu. Temat miał być ogólnie o o tym jakie mamy rzeczy w tym stylu jak Retro, Vintage, Art Deco. Chciałem aby dyskutanci coś o swoich gadżetach powiedzieli tak jak to zrobił karpiarz ale niestety mi nie wyszło. Trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikogo nie interesuje styl retro jeśli chodzi o meble, budynki itp.? Wiek podałem tu: viewtopic.php?f=1&t=2

Czemu jaja? Tylko mi Twoja granica wieku nie pasuje. Ja bym nieraz zszedł poniżej 1910. Domek na wsi bym umeblował secesją :) nawet miałem to w planach, ale zmieniłem plany życiowe dość diametralnie (a i domek podkupili mi sprzed nosa, a był to mało zniszczony przez idiotów piękny pomorski domek wiejski, z zachowaną stolarką wewnętrzną).

Choć mając większe pieniądze raczej bym poszedł w styl drobnej szlachty z pocz. XIX wieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Miło usłyszeć coś od Ciebie. Czemu granica wieku nie pasuje? Jestem dopiero początkujący i dopiero się dowiaduje wszystko na temat tej mody. Rodzice są nauczycielami wychowania fizycznego i mnie tego nie nauczyli. Pierwszy dziadek umarł rok przed moimi narodzinami a drugi jak byłem jeszcze mały. Więc naprawdę nikt mi wcześniej o "dawnych czasach" za dużo nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje. Moje radio nie jest jakieś wypasione. Podałem je tylko dla przykładu. Temat miał być ogólnie o o tym jakie mamy rzeczy w tym stylu jak Retro, Vintage, Art Deco. Chciałem aby dyskutanci coś o swoich gadżetach powiedzieli tak jak to zrobił karpiarz ale niestety mi nie wyszło. Trudno...

Dobry przykład to skarb ;). Wyluzuj. Są takie tematy, ktore zostały zjechane i już trzeci post założyciela stwierdzał "założyłem kiepski temat, zamknijmy go", a potem okazywało się, że wpisów było na kiladziesiąt stron. :) Wczuj się w klimat forum (dwa dni, to chyba za mało), a i xkozla polubisz :D .

Po przeczytaniu kolejnego wpisu, który powstał podczas pisania tego: WYLUZUJ. Proszę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie imitacje i atrapy, jak to tranzystorowe radyjko to bardzo słaba rzecz, coś jak walające się po wypożyczalniach ślubnych pseudo-retro-potworki na Sierrach/Scorpio, ewentualnie na po-hotelowych Lincolnach Town Car, w tym stylu:

http://slubowisko.pl/files/productphoto ... g_6614.jpg

To jest jeden z większych estetycznych koszmarów jaki istnieje, a takie plastikowe radyjka stylizowane na te z lat 60 to ta sama liga.

Mam w pokoju radziecki regał z lat 80', ale nie dlatego że jest specjalnie ładny, bo jest w sumie zupełnie nijaki, ale pojemny jest i wytrzymuje więcej niż współczesne meble, więc pewnie się nie liczy. Muzyki słucham z komputera poprzez Radmora 5102 (odbiornik radiowy ze wzmacniaczem z lat 80, produkowany w fabryce w Radomiu, jako poboczna produkcja przy radarach i innym sprzęcie radiowym dla wojska), ale też nie dlatego że to ładne czy coś, tylko ma genialną końcówkę mocy i naprawdę, jak na tranzystory, brzmi bardzo dobrze, więc także raczej się nie liczy.

Mam jakieś stare maszyny do szycia Singera, z czego dwie w niezłym stanie, radio lampowe z lat 60, polskie, ale działa tylko adapter na nim i Syrenę 105b w remoncie na podwórku i to w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poświecony jest życiu w stylu retro. Czyli co robimy aby poczuć klimat dawnych lat (gdzieś około 1910 - 1980). Chodzi mi głownie o budynki, wystrój wnętrza, stare gadżety lub bibeloty. Nie koniecznie muszą być z tamtych lat. Chodzi mi o wszelkie gadżety nawet wzorowane na tamtym stylu, imitjące itp.

Może na początek zacznij od uporządkowania sobie epok, stylów itp. Podałeś przedział czasowy w którym działo się naprawdę dużo i wszystko wrzuciłeś do worka "dawne czasy". Rozumiem że gdzieś tak od wczesnego średniowiecza do wspomnianego 1910 są "bardzo dawne czasy" a wszystko wcześniej to dinozaury i prehistoria?

Do tego założyłeś że robimy coś żeby poczuć się jak za, bliżej nieokreślonych, dawnych lat.

Po takim wstępie nie spodziewaj się chętnych do poważnej rozmowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Mówią, że winny się tłumaczy. Więc się tłumacze. Przynajmniej dostałem cztery takie odpowiedzi jakie oczekiwałem.

Radio nie jest całe plastikowe. Można powiedzieć plastikowo-drewniane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DonCorleone

Pamiętam, że mój pradziadek miał takie duże stare radio. Nie ma co porównywać z moim. Ostatni raz jak byłem u babci zapytałem się właśnie czy je gdzieś jeszcze ma. Niestety oddał je kiedyś jakiemuś znajomemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda od strony technologicznej, ale na pewno wystarczą obecne anteny. Cyfrówka naziemna też nie potrzebuje żadnego nowego osprzętu.

Ostatnio bawiłem się np. odbiornikiem cyfrowym Polsatu, wielkość tego to nie wiele więcej niż dobrze wypchany portfel. Antenka ma kilkadziesiąt centymetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie inna częstotliwość i może się okazać, że niektóre anteny trzeba będzie wymienić. Poza tym do głosu dojdzie jakość kabli i styków, bo w analogówce sygnał nawet najsłabszy można odebrać i coś usłyszeć, w cyfrówce po przekroczeniu pewnego poziomu zakłóceń, sygnał po prostu urwie. Plus jest taki, że dźwięk zawsze będzie tej samej jakości do osiągnięcia granicznego BER. A jakiej jakości, to już zależy od tego jak go skompresują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie mebli i bibelotów ale myślę, że wpisują się w wątek rekonstrukcyjny czyli aby poczuć klimat dawnych lat. Powiedziałbym, że nawet dawniejszych: kolega Przemko gości przyjmuje w żupanie no i oczywiście Vislav, który nas opuścił i jedynie podgląda ;) Zwraca uwagę bardzo retro pojazd.

Dołączona grafika

viewtopic.php?f=1&t=1757&start=21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.